Мета проекту Удосконалити : Свої здібності створення нового виробу. Навички обробки різних матеріалів. Художню обробку різних матеріалів. Навчитися : Розраховувати собівартість виробу. Виготовити конкурентноздатний проект. Визначати екологічність матеріалів і виготовлення. Створювати рекламу до нього.
План виконання проекту 1. Обґрунтування практичного застосування виробу. 2. Вивчити якомога більше різної літератури із заданої теми. 3. Знайти цікаві матеріали по проекту. 4. Розрахувати вироби-аналоги-можливі варіанти стільця для рибалки. 5. Знайти історичні матеріали. 6. Установити єдині вимоги до виробу. 7. Розробити власну конструкцію. 8. Розробити необхідну документацію для виготовлення виробу. 9. Виготовлення виробу; 10. Виправлення можливих помилок під час виготовлення виробу. 11. Оформлення проекту.
З історії стільця Стілець - це найважливіше досягнення європейської культури. Трон, крісло стоматолога, офісне крісло, клозет, інвалідний візок, дитячі "ходунки" - все це різновиди стільця. І хай на Сході люди все життя розкошують на килимах і ніжаться на подушках, ми то знаємо, що їсти, працювати, відпочивати, та і просто жити зручніше всього в сидячому положенні! Причому в наші дні стілець вже не залежить від свого найближчого родича - столу, будучи самостійним, а іноді і самодостатнім предметом інтер'єру.
З історії стільця Перші табурети і низькі стільчики були ще в античній Греції. Їх використання перейняв стародавній Рим, де ці предмети меблів стали атрибутом влади і могутності. За кожним римським чиновником (курулом) ходив раб, який носив складаний табурет. Курул міг у будь-який час з гідністю присісти у затінку і з комфортом лагодити суд і розправу. Для більшої помпезності табурет був оздоблений слоновою кісткою і повчальними сентенціями. Уже в XV столітті європейці почали комплектувати табурети спинками і підлокітниками. Так були створені стільці і крісла, які дуже сподобалися людям інтелектуальної праці. Купці тут же придумали спинкою і підлокітниками обладнати скрині, щоб сидіти в прямому сенсі на грошах. Не для величі, а для збереження нажитого багатства. При королівських дворах всі "сидячі місця" були розписані згідно з регламентом: члени вінценосних сімей сиділи настільцях з подушками. Знать сиділа на табуретах. Менш родовиті придворні розташовувалися на складних сидіннях. Всі інші стояли. Втім, як особливу милість король міг дарувати підданим "право табурета" - привілей сидіти в своїй присутності.
З історії стільця Особливо привабливими стали стільці в епоху бароко, хоча й продовжували бути дуже незручними з сучасної точки зору. Їх декорували чудернацьким різьбленням і покривали золотом. Щоб створити навколо себе атмосферу розкоші, Людовик XIV навіть замовив для палацу у Версалі срібні стільці. Але їхня доля закінчилася сумно - пізніше, коли країна і сам король опинилися на межі розорення, стільці переплавили на монети. З XVII століття крісла з високими спинками і низькими сидіннями - обов'язковий предмет інтер'єру французького дворянина. Тоді ж був створений шезлонг (chaise longe - "довгийстілець"), на якому можна не тільки сидіти, але й лежати. У наступному столітті люди, нарешті, усвідомили різницю між розслабленими і офіційними позами. Стільці почали "спеціалізуватися": з'явилися кабінетні, перукарські, дорожні крісла, а також крісло-гойдалка, крісло для вправ (один з перших в історії тренажерів), крісло-клозет. Стільцізнайшли добре знайомі нам форми та розміри.
З історії стільця У Росії довгий час були поширені "вбудовані" меблі: полаті, лави, лавки, рундуки (ящики для інструментів). Багаті господарі оббивали їх повстю, а зверху натягували червоне і зелене сукно з галуном, сап'ян або навіть вишитий оксамит. Люди менш забезпечені використовували двоколірні суконні "полавочнікі". У багатьох міських будинках можна було побачити сап'янові сінники і "бумажники" - матраци з "бавовняного паперу". Зазвичай лавки були такої ширини, що могли використовуватися у разі необхідності як ліжко. Стілець(так само називалося і крісло) в Росії з'явився імовірно в XVI столітті, знаменуючи початок поступового переходу від давньоруського типу обстановки до загальноєвропейських стильових стандартів.
З історії стільця Двадцяте століття ознаменоване елегантними стільцями Адольфа Лооса, Отто Вагнера і Йозефа Хофмана. Європейські авангардисти і знамените творче об'єднання "Баухаус" шукали нові форми звичних речей, в тому числі і стільців. Перша світова війна і революції втомили Старий Світ. Людям захотілося комфорту, але вже без вишукувань старих часів. Саме в той час останній директор "Баухаус", пан Міс-ван-дер-Рое, представив покоління аскетичних стільців без ніжок, на пружній конструкції з гнутих металевих трубок.
Конструювання виробу Розробка технологічної послідовності виготовлення виробу конструювання; виконання ескізів деталей виробу; розрахунок і підготовка матеріалів до роботи; виготовлення деталей виробу; складання виробу; оздоблення. Добір матеріалів, інструментів - ножівка, рубанок,лобзик, свердла, напилки; - шліфувальний папір; - контрольно-вимірювальні та розмічальні інструменти.
Також я хотів оздобити свій виріб вирізанням(різьбленням) по дереву, але вдавшись в подробиці зрозумів: Для цього потрібен спеціальний інструмент, який наша шкільна майстерня нажаль не має А по друге це надто складно, а я не хочу зіпсувати свій виріб. і тому продовжую «пошуки»… По-третє це небезпечно адже інструмент гострий і не маючи досвіду роботи з ним можна порізатись, і тому я продовжую «пошуки»… Хоча могло б могло виглядати приблизно так:
І ось-пошуки нарешті завершено Перекручуючи в себе в голові різні варіанти оздоблення я згадав як ще в 5-му класі, на уроках праці була тема: «Випалювання»-яка мені дуже сподобалась, і після якої я записався на ідентичний гурток. І в мене навіть не погано виходило. І ось покопавшись у майстерні я знайшов старенький випалювач,і ще раз повторюсь що новими наша шкільна майстерня не забезпечена І ось що з цього вишло:
Модифікація Після того як виріб було оздоблено я приступив до наступного етапу - Модифікації. Але як?Так як я вчу в школі фізику то я згадав, що чим менша поверхня тіла, тим більший тиск воно чинить на поверхню на якій стоїть. А по простому кажучи: ніжки стільця будуть провалюватись у землю. І щоб цього не відбувалось, треба збільшити поверхню ніжок. А ось так я цю проблему вирішив:
Екологічне обґрунтування Визначити пиломатеріали на забруднення та вміст радіоактивних речовин можливо знаючи з якої області та району привезені ці пиломатеріали. Цю інформацію можливо перевірити по карті загального забруднення навколишнього середовища та карті забруднення атмосферного повітря. Деревина привезена із Житомирської області Житомирська область знаходиться у зоні мінімальних викидів шкідливих речовин. Виходячи із цього ми робимо висновок, що деревина привезена з цієї місцевості мінімально забруднена і придатна для виготовлення мого виробу.
Екологічне обґрунтування №с Назва матеріалу Екологічний аналіз 1. Деревина 1.Висновок по карті загального забрудненнянавколишнього середовища. 2. Висновок по карті забруднення атмосферного повітря. 2. Лак «Яхтовий» Застосовується для меблів та побутових речей з підвищеною вогкістю. Потрібно ретельне вивчення. 3. Морилка Виготовлено на природній основі. Таблиця екологічності матеріалів
Виготовлено привабливий, зручний у використанні, естетично оформлений виріб – розкладний стілець. Удосконалені навички обробки деревини, її оздоблення та декорування. Проведені прості економічні розрахунки. Вироби з деревини красиві, довговічні та практичні. Подарунок класному керівнику Висновок