Урок
української мови
3 клас
Тема:
«Навіщо потрібні
префікси»
Вчитель: Тарасюк
Світлана Іванівна
06.12.2012р.
Тема уроку: Навіщо потрібні префікси?
Мета:
- Навчальна: закріпити знання з теми «Будова сова», поняття префікс, вчити знаходити та визначати префікс у словах, дати поняття про словотворчу роль префіксів; збагачувати словниковий запас школярів; вчити доводити свою думку.
- Розвивальна: розвивати спостережливість, уважність, старанність, фонетичний слух,фантазію.
- Виховна: виховувати любов до рідної мови, пробуджувати інтерес до знань, навчання,почуття взаємодопомоги.
Засоби навчання: індивідуальні картки, цеглинки LEGO,приезентація.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна.
Тип уроку : узагальнення і систематизації вивченого.
Перебіг уроку
І. Вступна частина. Організація класу.
ІІ. Основна частина.
- Діти, сьогодні урок буде незвичайним,ми проведемо його у кафе.
-Кафе наше буде незвичайне,а «мовне».
Ми будемо коштувати страви,що стосуються української мови.
Бо їжа потрібна не тільки для нашого шлунку,а й для розвитку нашого мозку.
І меню у нашому кафе буде незвичайним.
1. Актуалізація опорних знань.
1.Словникова робота.
Дегустація, мікс.
2. Страва «Мікс салат»
* Каліграфічна хвилинка.
-Яка буква ?(П)
-Який це звук?Чи є йому у парний звук?
3. Вправа «Будь уважний»
Випишіть слова ,виправити помилку: памідор, посадив,пирішки,
-Яке правило треба пригадати,щоб написати слово ПИРІЖКИ :
4. Сенкан до слова - пиріжки
5. ГРА «Визнач частину мови» з LEGO цеглинками.
Іменник Дієслово Прикметник
ІІ. Повідомлення теми і мети.
Мотивація навчальної діяльності.
-Які слова називають спільнокореневими?
-Доберіть спільнокореневі слова до слова «посадив»
- За допомогою якої частини слова утворилося слово посадив ?
- Що таке префікс ?
- Для чого використовують префікси ?
Сад, садочок, садівник,садовий.
-Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь для чого потрібні префікси у мовленні .
ІІІ. Робота за темою уроку.
На кольорових картках записані завдання. Учні їх виконують, після чого об’єднуються за кольором і спільно перевіряють правильність виконання. Диференційовані завдання для самостійної роботи.
Картка №1
1.Утворіть нові слів за допомогою префіксів.Виділити корінь та префікс.
За
При нести
Під
Ви
Роз
2.Складіть речення з одним зі слів.
Картка №2
Зима
У темному небі засвітилася сила-силенна яскравих зірок. Гілки столітніх ялин полинули до хмар у морозяному повітрі передзахідного сонця. Сонячне проміння погладило пухнасті ялинки. А потім у кожну сніжинку поклало крихітний шматочок веселки.
3. Позначити у виписаних словах префікс.
4. До слова бігти дібрати префікси(за-, по-,під-) та записати утворені
Слова.
5.Перевірка завдання.
ІV.Закріплення нового матеріалу.
Страва- «Десерт»
-Наше мовне кафе пропонує десерт у вигляді фірмової страви закладу.
- Це дуже смачна,вітамінна та корисна страва у мовному кафе,а яку,дізнаєтесь відгадавши загадку.
Я в стаканчику,в рожці
Смачне та ніжне
Зроблено на молоці
Дуже білосніжне
В морозилках проживаю
І на сонці зразу тану.(морозиво)
-На що воно схоже?
(на сніговичка)
- Якщо ми уявимо,що це сніговичок,то чого в нього не вистачає.
(очей,ротика,носика,рук)
- Якщо в нього не вистачає рота,носа,очей,рук,то який він?
(безротий,безносий,безокий,безрукий).
-Якщо ми домалюємо,тоді сніговичок
(розвеселиться,розсміється,роздивиться,розщедриться).
-Які префікси ми використали у словах?
-Що ж таке префікс ?
V.Практична робота.
Намалювати сніговичка на прянику.
VI.Рефлексія.
Підсумок уроку.
все с -Ми скуштували всі страви і можемо підвести підсумок перебування у кафе.
- Чи - Чи сподобався вам урок?
- Я - Які страви нашого меню вам сподобались?
- Чо
- Х - Хто задоволений своє участю на уроці?
- - Оцініть свій настрій на прикінці уроку.
лЕ
VII До VII. Домашнє завдання.
Зошит,с.
Ми