14 квітня о 15:00Вебінар: Дистанційне навчання: від побудови системи до зміни цінностей

Навіщо потрібно мити руки та чистити зуби

Про матеріал
Презентація до уроку з основи здоров`я .У багатьох школярів зараз молочні зуби міняються на постійні. Може не потрібно доглядати за молочними зубами, раз вони все рівно випадуть? Так міркувати не можна. Якщо молочный зуб захворів, то він заражає й той, що під ним, який ще не прорізався на верх, постійний зубчик. Виходить: не доглядаючи за молочними зубами, ми шкодимо зубам, які ще не з’явилися, з якими нам жити все життя
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Ми з вами вже знаємо, навіщо потрібно їсти багато овочів і  фруктів, чому їх треба мити перед їжею. А сьогодні Мурашка приготував для нас нове питання: для чого треба чистити зуби і мити руки?

Номер слайду 3

Не відповідайте на це питання!! Чистити зуби та мити руки зовсім не потрібно! Люблю дітей, які не чистять зуби. А діти, які не миють руки, — мої найкращі друзі!

Номер слайду 4

Все собаки знают Ваню, И рычат издалека: Он обходится без бани, Он отвык от гребешка, Никогда в его кармане Носового нет платка. Тротуар ему не нужен! Расстегнувши воротник, По канавам и по лужам Он шагает напрямик! Он портфель нести не хочет — По земле его волочит. Сполз ремень на левый бок, Из штанины выдран клок. Мне, признаться, непонятно: Что он сделал? Где он был? Как на лбу возникли пятна?

Номер слайду 5

Діти, сьогодні зранку я отримала листа. Давайте його відкриємо.

Номер слайду 6

Дорогие наши дети! Я пишу вам письмецо! Я прошу вас: мойте чаще Ваши уши и лицо. Все равно какой водою! Кипяченой, ключевою, Из реки иль из колодца, Или просто дождевой. Нужно мыться непременно Утром, вечером и днем — Перед каждою едою, После сна и перед сном! Тритесь губкой и мочалкой, Потерпите — не беда! И чернила, и варенье Смоют мыло и вода. Дорогие мои дети! Очень, очень вас прошу. Мойтесь чище, мойтесь чаще, Я грязнуль не выношу. Не подам руки грязнулям, Не поеду в гости к ним! Сам я моюсь очень часто. До свиданья!»

Номер слайду 7

Як ви вважаєте, хто написав цього листа?

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Ах ты, гадкий, ах ты, грязный, Неумытый поросенок! Ты чернее трубочиста, Полюбуйся на себя: У тебя на шее вакса, У тебя под носом клякса, У тебя такие руки, Что сбежали даже брюки!

Номер слайду 10

Але ж, діточки, потрібно чистити зуби та мити руки чи ні?? Хочемо ми дружити зі Злючкою-Грязючкою? Про що спочатку поговоримо — про зуби чи про руки? Давайте про те, про що буде моя загадка…

Номер слайду 11

Тридцять двоє козаків Все молотять без ціпків. Лиш цукерку показати, Зникне вмить, годі шукати.

Номер слайду 12

В мене щіточка зубна. Подивіться, ось вона. Зверху вниз і навпаки Чистить зубки залюбки.

Номер слайду 13

На зубах постійно утворюється наліт з микробів та залишків їжі. Часточки їжі залишаються між зубами. Тому обов’язково треба чистити зуби.

Номер слайду 14

Якими рухами чистимо зуби? Зуби треба чистити з кутків, з бокових зубів. Спочатку зсередини, вверх-вниз. Так чистять стіночки. По верху зубв водимо щіткою кругами або петельками. Коли ми почистимо зуби, щітку треба помити і поставити в склянку. Скільки разів на день треба чистити зуби? Коли? Якою пастою ви користуетесь? Зуби треба чистити два рази на день – вранці та ввечері. Для дітей виготовляється спеціальна дитяча зубна паста.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

У багатьох з вас зараз молочні зуби міняються на постійні. Може не потрібно доглядати за молочными зубами, раз вони все рівно випадуть? Так міркувати не можна. Якщо молочный зуб захворів, то він заражає й той, що під ним, який ще не прорізався на верх, постійний зубчик. Виходить: не доглядаючи за молочними зубами, ми шкодимо зубам, які ще не з’явилися, з якими нам жити все життя.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Надо чистить каждый зуб,     Верхний зуб, нижний зуб,     Даже самый дальний зуб, —     Очень важный зуб.     Изнутри, снаружи три,     Три снаружи, изнутри.

Номер слайду 20

Мы чистим, чистим зубы     И весело живем.     А тем, кто их не чистит,     Мы песенку поем:      — Эй, давай не зевай,     О зубах не забывай,     Снизу вверх, сверху вниз     Чистить зубы не ленись.

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Для того щоб виконати наступне завдання, вам треба відгадати загадки і назвати друзів Мийдодира.

Номер слайду 23

Чим більше миється. Тим меншим стає.

Номер слайду 24

Не хижак, а зуби має. Не гризе і не кусає, А розчеше кіски Олі, Чубчик Петрику і Толі.

Номер слайду 25

Витирають залюбки Ноги, руки малюки. Витирають щічки Павлик та Марічка.

Номер слайду 26

Знаєш ти його давно. Не вікно, хоча й скляне. Підморгнеш йому – й воно Твоїм оком підморгне.

Номер слайду 27

Ви впізнали всіх друзів Мийдодира. А чи вмієте ви с ними поводитися? Для чого нам потрібне мило? Чи вмієте ви вмиватися? Зараз ми це перевіримо.

Номер слайду 28

Закочуємо рукава, мочимо і намилюємо руки. Намилені руки повинні зісковзувати одна з одної, неначе санчата зі сніжної горки. Після цього руки споласкуємо, стряхуємо і витираємо рушничком.

Номер слайду 29

Обличчя та шию миємо з милом. Спочатку намилюємо пальчики, потім обличчя та шию. Не забуваємо протерти вуха і за вухами. Якщо довго терти обличчя милом, то шкіра стане лущитися, тому ретельно змиваємо мильну піну з лобу до підборіддя.

Номер слайду 30

Що потрібно робити, якщо мило потрапило в очі? Якими з предметів повинна користуватися тільки одна людина? Якими предметами може користуватися вся сім’я?

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Розгляньте малюнки. В яких випадках треба мити руки? Для чого це потрібно робити?

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Номер слайду 39

Номер слайду 40

Жил на свете мальчик странный: Просыпался поутру И бежал скорее в ванну Умываться. Я не вру. Руки мыл зачем-то мылом И лицо мочалкой тер. На руках все пальцы смыл он, Щеки в дырах до сих пор. Сыну мама запретила Умываться по утрам, Убрала подальше мыло, Перекрыла в ванной кран. Мальчик этот был упрямый, Маму слушать не хотел. Умывался по утрам он И, конечно, заболел. Тут к нем позвали разных Самых лучших докторов, И диагноз был таков: Если мальчик будет грязным, Будет он всегда здоров.

Номер слайду 41

Це усмішка – віршик навпаки.

Номер слайду 42

ЧИСТОТА – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я

Номер слайду 43

ppt
Додано
30 травня 2019
Переглядів
629
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку