Тема. Особиста гігієна школяра
Мета: надати учням поняття – гігієна; навчити дотримуватись правил особистої гігієни; закріпити навички догляду за своїм тілом; формувати в учнів дбайливе ставлення до свого здоров’я. Виховувати прагнення бути чистими і здоровими.
Навчальні завдання
Наприкінці заняття учні повинні:
Вид уроку: урок-тренінг
Обладнання та матеріали: зошит «Спортивна абетка», олівці, скотч, м’яч, плакат «Гігієна», мультимедійна презентація.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Знайомство
Учні називають своє ім’я та продовжують фразу: «Я виглядаю добре, бо я…» ( вмиваюсь, чищу зуби, роблю зарядку тощо ).
2. Правила
- Які правила нам допомагають бути охайними?
ІІ. Основна частина
Кидаючи м’яч один одному, учні відповідають на запитання: «Гігієна нам потрібна для того, щоб…»
Гігієна – походить від імені міфологічної богині Гігієї – богині чистоти та охайності. Отже, гігієна – це дотримання правил чистоти, охайності, акуратності. А особиста гігієна – це дотримання правил чистоти, охайності кожною людиною, особою зокрема.
Погляньте на плакат (на плакаті зображено дівчинку, яка вказує на доріжки до мила, зубної щітки, прального порошку, носової хусточки, малюночка вуха, ока). Ця дівчинка дотримується правил особистої гігієни. А ми зараз пройдемо цими стежинками і дізнаємось про них.
Лягла в кишеню й караулю:
Реву, плаксу і бруднулю,
Їм витру потоки сліз,
Не забуду і про ніс.
(Носова хустинка)
Мию, мию без жалю,
Мию там, де брудно.
А купатись не люблю, -
Бо від того худну.
(Мило)
Резинка – Акулинка
Пішла гулять по спинці.
Поки ж вона гуляля,
Спинка рожевою стала.
(Мочалка)
Витирають залюбки
ноги й руки малюки.
Витирають щічки
Павлик та Марічка.
(Рушник)
Не хижак, а зуби має.
Не гризе і не кусає,
а розчеше кіски Олі,
чубчик Петрикові й Толі.
(Гребінець)
В роті – як у себе вдома –
з кожним зубчиком знайома,
бо щоранку й перед сном
чистить їх усіх гуртом.
(Зубна щітка)
(У зошиті на сторінці 19 учні малюють мило)
( Рекламу здійснюють підготовлені учні )
Мило «Дитяче» для всіх підходяще.
Ним умивайся – в здоров’ї купайся.
Мило «Дуру» знають всі:
І дорослі, і малі.
Це найкраще в світі мило.
Ви купуйте його сміло.
Захищає від бактерій
Миє чисто любий бруд.
Люблять діти мило «Сейгард»,
Бо він наш надійний друг.
Маю вигляд я і смак – можеш подивиться.
І без мене вам ніяк всім не обійтися.
Я – не страва, не напій та в роботі часто
З милом, щіткою дружу.
Ім’я моє - … (паста).
(у зошиті на сторінці 19 учні малюють зубну пасту)
Він завжди має бути чистим та охайним. Хто за цим має слідкувати?
(у зошиті на сторінці 19 учні малюють пральний порошок, щітку для чищення одягу).
На індивідуальних картках діти з’єднують малюнки.
ІІІ. Заключна частина
Які правила особистої гігієни ви запам’ятали?
Глянь: без мила і водиці
Умиваються дві киці.
Язичком вмиваються,
Лапками втираються.
Я до крана сам дістанусь,
Умиваюсь біля крана.
Мию милом щоки, шию,
І водою добре мию.
Кроленята – глянуть любо:
Об морквинки чистять зуби.
І тому в них зубки цілі –
Гострі – гострі, білі – білі.
В мене щіточка зубна,
Подивіться, ось вона!
Зверху вниз і навпаки
Чищу зуби залюбки.
Носить півник – співунець
На голівці гребінець.
Гребінцем тим, знає кожний,
Причесатися не можна.
А у мене, а у мене
Є гребіночка зелена.
Я нікого не прошу –
Сам голівку причешу.