Тема уроку: У Країні казок.
Тип уроку: нестандартний, урок-казка.
Мета уроку:
Практична: Через урок-казку занурити дітей у казкове англомовне середовище. Подорожуючи по Країні казок повторити з учнями матеріал з тем “Погода”, “Тварини”, “Казкові герої”. Практикувати їх у читанні та аудіюванні тексту, слів та речень. Закріпити навички читання, аудіювання, говоріння, письма.
Освітня: Закріпити в учнів розуміння граматичного правила по утворенню запитальних речень у Present Simple Tense, застосувати його на практиці. Вчити правильному порядку слів у реченні. Поповнювати словниковий запас учнів.
Розвиваюча: Розвивати в учнів мовлення, фонетичний слух, навички розуміння і виконання команд вчителя англійською мовою, тренувати учнів у читанні англомовного тексту, розвивати навички аудіювання, говоріння. Вчити працювати у групах.
Виховна: Через цікаву подорож, у якій використовується іншомовний матеріал, виховувати в учнів любов до англійської мови, розвивати інтерес до англомовних казок.
Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, електронна презентація казки, малюнки казкових героїв, роздатковий матеріал.
ХІД УРОКУ:
I. Привітання. Організація класу.
1). - Good morning, pupils! I am glad to see you. How are you today?
Hey Max why are you so sad?
P1: The weather is bad today. It is raining. I don’t like rain.
P2: We can not play games in the yard. I don’t like rain too.
- But we can do so many things inside the classroom: we can read or retell stories, we can sing songs or we can play indoors games. O’k?
2). Мовленнєва зарядка.
(Учні хором співають пісню про дощ «Rain, rain go away!»)
II. Основна частина.
1). Повідомлення теми і мети уроку.
2). Look at the blackboard - “Once upon a time…”,
“Long, long time ago…”
“In a faraway country …”
(Кожна казка починається словами, як на дошці, учні повторюють за вчителем фрази.)
3). Перевірка домашнього завдання.
- And now, pupils, your home task was to be ready with your fairy tales. Are you ready?
(Троє учнів по черзі розповідають свої казки і демонструють на малюнках те, про, що вони говорять.)
(Учень виконує веселу пісню про тваринок на фермі дядька МакДональда. )
4). Формування навичок складання власної казки з опорою на наочність. Розвиток навичок письма, читання.
- And now, pupils let’s make your own fairy tale. Look at the wall. My computer will help you.
(Вчитель за допомогою електронної презентації зачитує запитання до майбутньої казки і дає варіанти відповідей. Учні вибирають варіант і по черзі записують відповіді у пропущені місця тексту.
Після виконання завдання учні по черзі зачитують всю казку.)
5). Робота в групах, гра «A Quarter Land».
(Вчитель ділить клас на 4 команди, для розминки учні виконують декілька завдань на швидкість і отримують бонуси. Учні одягають паперові елементи своєї країни.)
a). PUZZLES. Маке up a picture and read the name of the fairy tale.
6). Розвиток навиків аудіювання.
(Вчитель демонструє казку «A Bear and a Bunny», використовуючи наочність.
Учні уважно слухають, дивляться на екран, а потім отримують ту саму казку але в розрізаному вигляді, їм потрібно її скласти.)
b). Make up a story “A Bear and a Bunny”, you’ve heard at the beginning of the lesson.
- And now look at the blackboard, you can see a big country “A Quarter land”. It is as round as a pancake and it has 4 parts:
- a yellow country;
- a red country;
- a green country;
- a brown country;
с). Учні називають 10 слів того кольору, який вони отримали.
Teacher:
d). Remember as many words of your neighbor’s country as possible. – 1 min.
(Учні мають подивитися на картки своїх сусідів, запам’ятати і відтворити назви предметів.)
- But one day The King of the Quarter land invited all the countries to the party. People came to the palace, saw each other and mixed. And everybody became colorful.
(Учні змішуються, міняються елементами одягу.)
- They liked the way they looked and began to sing a song about the Friendship.
(Пісня «Let’s all be Friends.»)
III. Закінчення уроку. Підведення підсумків, мотивація оцінок.
The lesson is over, good-bye.