Нормативно-правова база ЦЗ

Про матеріал
Нормативно-правова база цивільного захисту. Види надзвичайних ситуацій та дії під час їх винекнення.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Захист Вітчизни Нормативно – правова база цивільного захисту. Надзвичайні ситуації.

Номер слайду 2

Цивільний захист - це функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період. Основними завданнями Цивільної оборони є: - попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру ; - сповіщення населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій ; - захист населення від наслідків надзвичайних ситуацій; - організація життєзабезпечення населення надзвичайних ситуаціях; - організація і проведення рятувальних і інших невідкладних робіт в районах лиха ; - створення систем аналізу і прогнозування, управління, сповіщення і зв'язку і контролю за радіоактивним, хімічним і бактеріологічним зараженням; - підготовка і перепідготовка керівного складу цивільної оборони, її органів управління і сил, навчання населення умінню застосовувати засоби індивідуального захисту і діяти в надзвичайних ситуаціях. Нормативно – правова база цивільного захисту

Номер слайду 3

Координацію діяльності органів влади у сфері цивільного захисту здійснюють: 1) Рада національної безпеки і оборони України 2) Кабінет Міністрів України Правовою основою цивільного захисту є Конституція України, Кодекс цивільного захисту України, інші закони України, а також акти Президента України та Кабінету Міністрів України. Нормативно – правова база цивільного захисту Для координації діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій утворюються: Кабінетом Міністрів України Радою міністрів АРК, обласними, міськими державними адміністраціями Районними державними адміністраціями, виконавчими органами міських рад Керівними органами підприємств, установ та організацій Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій; Регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій; Місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій; Комісії з питань надзвичайних ситуацій.

Номер слайду 4

Схема організаційної структури в школі

Номер слайду 5

Нормативно – правова база цивільного захисту Реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій забезпечує Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) Для безпосереднього виконання завдань цивільного захисту призначені сили цивільного захисту, до складу яких входять: 1) оперативно-рятувальна служба цивільного захисту; 2) аварійно-рятувальні служби; 3) формування цивільного захисту; 4) спеціалізовані служби цивільного захисту; 5) пожежно-рятувальні підрозділи (частини); 6) добровільні формування цивільного захисту.

Номер слайду 6

Громадяни України мають право на: - достовірну інформацію з цивільної оборони, захист населення і територій від НС; - сповіщення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій і про порядок дій по ним; - колективні і індивідуальні засоби захисту від наслідків надзвичайних ситуацій; - підготовку до дій в умовах надзвичайних ситуацій; - часткову або повну компенсацію потерпілим матеріально-технічних або інших збитків унаслідок надзвичайної ситуації; - фінансову допомогу потерпілим унаслідок надзвичайних ситуацій; - відселення або евакуацію із зон надзвичайних ситуацій, небезпечних для життя і здоров'я громадян; - брати участь у ліквідації надзвичайних ситуацій у складі невоєнізованих формувань ЦЗ; - забезпечення мінімальних умов життєзабезпечення при проживанні в осередках ураження і зонах зараження; - медичне і соціальне забезпечення в умовах надзвичайних ситуацій. Нормативно – правова база цивільного захисту

Номер слайду 7

Надзвичайна ситуація (НС) — порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом, епідемією, великою пожежею, застосуванням засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат. Надзвичайні ситуації

Номер слайду 8

Залежно від територіального поширення, обсягів, заподіяних або очікуваних економічних збитків, кількості людей, які загинули, розрізняють 5 рівнів надзвичайних ситуацій: Глобальні Загальнодержавні Регіональні Місцеві Локальні або об’єктні

Номер слайду 9

Глобальною називають надзвичайну ситуацію, яка виникає та поширюється в межах материка, або значної його частини, або всієї планети. Наприклад, парниковий ефект (потепління клімату) або руйнування озонового шару Землі

Номер слайду 10

Надзвичайна ситуація загальнодержавного рівня це надзвичайна ситуація, яка розвивається на території двох та більше областей (Автономної республіки Крим, міст Києва та Севастополя) або загрожує транскордонним перенесенням, а також у разі, коли для її ліквідації необхідні матеріали і технічні ресурси в обсягах, що перевищують власні можливості окремої області (Автономної республіки Крим, міст Києва та Севастополя), але не менше 1% обсягів видатків відповідного бюджету.

Номер слайду 11

Надзвичайна ситуація регіонального рівня це надзвичайна ситуація, яка розвивається на території двох або більше адміністративних районів (міст обласного значення), Автономної республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя або загрожує перенесенням на територію суміжної області, а також у разі, коли для її ліквідації необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, що перевищують власні можливості окремого району, але не менше 1 % обсягів видатків відповідного бюджету.

Номер слайду 12

Надзвичайна ситуація місцевого рівня це надзвичайна ситуація, яка виходить за межі потенційно-небезпечного об’єкта, загрожує поширенням самої ситуації або її вторинних наслідків на довкілля, сусідні населені пункти, інженерні споруди, а також у разі, коли для її ліквідації необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, що перевищують власні можливості об’єкта. До місцевого рівня також належать всі надзвичайні ситуації, які виникають на об’єктах житлово-комунальної сфери та інших, що не входять до затверджених переліків потенційно-небезпечних об’єктів.

Номер слайду 13

Надзвичайна ситуація об’єктового рівня або локальна це надзвичайна ситуація, яка не підпадає під зазначені вище визначення, тобто така, що розгортається на території об’єкта або на самому об’єкті, її наслідки не виходять за межі об’єкта або його санітарно-захисної зони.

Номер слайду 14

Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій — це підготовка та реалізація комплексу правових, соціально-економічних, політичних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних та інших заходів, спрямованих на регулювання безпеки, проведення оцінки рівнів ризику, завчасне реагування на загрозу виникнення надзвичайної ситуації на основі даних моніторингу (спостережень), експертизи, досліджень та прогнозів щодо можливого перебігу подій із метою недопущення їх переростання у надзвичайну ситуацію або пом’якшення її можливих наслідків.

Номер слайду 15

Наслідки надзвичайних ситуацій: Травмування або загибель людей; Руйнування будівель, шляхів сполучення; Зараження місцевості; Затоплення, пожежі тощо.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

природного характеру — це наслідки небезпечних геологічних, метеорологічних, гідрологічних, морських та прісноводних явищ, деградації ґрунтів чи надр, природних пожеж, змін стану повітряного басейну, інфекційних захворювань людей, сільськогосподарських тварин, масового ураження сільськогосподарських рослин хворобами чи шкідниками, зміни стану водних ресурсів та біосфери тощо. Надзвичайні ситуації

Номер слайду 18

Надзвичайні ситуації природного характеру Природні процеси — процеси, які безперервно розвиваються в природному середовищі під дією сонячної та внутрішньої енергії Землі. Вони виникають у літосфері, атмосфері, біосфері й забезпечують розвиток природного середовища.

Номер слайду 19

Надзвичайні ситуації природного характеру Надзвичайні ситуації природного характеру є прямим наслідком будь яких змін навколишнього природного середовища, які загрожують у першу чергу безпеці життєдіяльності людини, різко ускладнюють її господарську та іншу діяльність. Значний видобуток корисних копалин, інтенсивне використання земельних, лісових, водних ресурсів, подальший розвиток зрошення та осушення земель, прокладання інженерних комунікацій, ліній електропередач та зв'язку, будівництво промислових об'єктів та штучних водосховищ сприяє активізації і посиленню стихійних явищ. В Україні щорічно виникає в середньому до 250 надзвичайних ситуацій природного походження.

Номер слайду 20

Гідрологічні надзвичайні ситуації. До гідрологічних небезпечних явищ, що відбуваються в Україні, належать; повені та паводки (басейни річок), селі (в горах Криму і Карпат), підйоми та спади рівня Чорного і Азовського морів. Вони можуть призвести до затоплення господарських об'єктів, територій і помешкань людей. Затоплення — це тимчасовий підйом рівня води внаслідок зливи, повеней великих річок, швидкого танення снігу (льоду в горах), руй­нування греблі, дамби, великих морських припливів. Тривалість таких повеней з затопленням може бути від 7 до 20 діб і навіть більше. Зсуви — це зміщення мас гірських порід вниз по схилу під дією сили зем­ного тяжіння без втрати контакту з не­рухомою основою на більш низький гіпсометричний рівень (мал. 1.26). Обвал — це відрив брил або мас гірських порід від схилу чи укосу гір або снігових (льодяних) мас та їх вільне падіння під дією сили тяжіння. Селевий потік — це бурхливий потік води, грязі, каміння, який ви­никає несподівано під час великих злив або швидкого танення снігу, льодовиків у горах та їх сповзання у русла річок.

Номер слайду 21

Блискавки можуть досягати кількох кілометрів у довжину, їх температура піднімається до 30 тисяч градусів. Гроза

Номер слайду 22

Буря, ураган, смерч Це дуже сильні вітри, що спричиняють велике руйнування

Номер слайду 23

Повінь Вони з’являються після раптового і довгого танення снігу або під час сильної зливи

Номер слайду 24

Землетрус Це раптові струси земної поверхні, які ми відчуваємо як поштовхи і коливання

Номер слайду 25

техногенного характеру — це наслідок транспортних аварій, катастроф, пожеж, неспровокованих вибухів чи їх загроза, аварій з викидом (загрозою викиду) небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовин, раптового руйнування споруд та будівель, аварій на інженерних мережах і спорудах життєзабезпечення, гідродинамічних аварій на греблях, дамбах тощо. Надзвичайні ситуації

Номер слайду 26

Причини надзвичайних ситуацій техногенного характеру Аварії, катастрофи на виробництві Нераціональне використання енергоносіїв, корисних копалин Помилки, допущені в технічних проектах Низький рівень кваліфікації робітників, службовців та ін.

Номер слайду 27

НС техногенного походження

Номер слайду 28

Надзвичайні ситуації техногенного характеру АВАРІЯ- пошкодження, вихід з ладу або руйнування, спричинене техногенними (виробничими, технологічними) чи природними чинниками, що ризводить до знищення матеріальних цінностей, КАТАСТРОФА- це раптове лихо або аварія значних масштабів, що супроводжується тяжкими трагічними наслідками (знищення, загибель, руйнація). АВАРІЯ- пошкодження, вихід з ладу або руйнування, спричинене техногенними (виробничими, технологічними) чи природними чинниками, що призводить до знищення матеріальних цінностей, ураження і загибелі людей.

Номер слайду 29

Природні пожежі Пожежа — це стихійне поширення горіння, яке виявляється в нищівній дії вогню, що вийшов з під контролю людини. Стихійні пожежі можуть виникнути внаслідок розрядів блискавки, самозапалювання сіна й торфу, від залишеного багаття, непогашеного сірника, тліючого недопалка, іскор із транспортних засобів, неправильного користування електроприладами, несправності нагрівних приладів, механічного на­грівання та іскроутворення і іншого.

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Номер слайду 32

соціального і соціально-політичного характеру — це ситуації, пов’язані з протиправними діями терористичного та антиконституційного спрямування: здійснення або реальна загроза терористичного акту (збройний напад, захоплення і затримання важливих об’єктів ядерних устав і матеріалів, систем зв'язку та телекомунікації, напад чи замах на екіпаж повітряного чи морського судна), викрадення (спроба викрадення) чи знищення суден, встановлення вибухових пристроїв у громадських місцях, викрадення зброї, виявлення застарілих боєприпасів тощо. Надзвичайні ситуації

Номер слайду 33

Види соціальних небезпек Шантаж Шахрайство Бандитизм Розбій Зґвалтування Утримання заручників Наркоманія Алкоголізм Паління Терор

Номер слайду 34

Майдан 21.11.2013р.по 22.02.2014р.

Номер слайду 35

Силовий розгін мітингувальників

Номер слайду 36

Протистояння 18-20 лютого 2014

Номер слайду 37

Майдан 1 відео

Номер слайду 38

НЕБЕСНА СОТНЯ

Номер слайду 39

воєнного характеру — це ситуації, пов’язані з наслідками застосування зброї масового ураження або звичайних засобів ураження, під час яких виникають вторинні фактори ураження населення внаслідок зруйнування атомних і гідроелектричних станцій, складів і сховищ радіоактивних і токсичних речовин та відходів, нафтопродуктів, вибухівки, сильнодіючих отруйних речовин, токсичних відходів, транспортних та інженерних комунікацій. Надзвичайні ситуації

Номер слайду 40

Розкол України

Номер слайду 41

Допомога РФ

Номер слайду 42

Війська АТО

Номер слайду 43

Справжні патріоти України

Номер слайду 44

Руйнування на сході України

Номер слайду 45

Надзвичайні ситуації Найбільш небезпечними є надзвичайні ситуації внаслідок яких може статися радіаційне, хімічне або біологічне забруднення місцевості. Найнебезпечніші аварії та катастрофи можуть виникнути на підприємствах атомної енергетики, хімічної, нафтопереробної, нафтохімічної галузей промисловості.

Номер слайду 46

Номер слайду 47

Пожежа

Номер слайду 48

Служба порятунку

Номер слайду 49

ppt
Пов’язані теми
Захист України, Презентації
Додано
12 лютого
Переглядів
192
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку