НУШ. Презентація до уроку вступ до історії та громадянської освіти на тему: "Внесок українців у світову історію та культуру"

Про матеріал
Презентація до уроку вступ до історії та громадянської освіти на тему: "Внесок українців у світову історію та культуру" за підручником Марина Кафтан, Олександра Козорог, Ірина Костюк, Володимир Селіваненко, Ігор Цеунов
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Внесок українців у світову історію та культуру

Номер слайду 2

Перевірка домашнього завдання цікаві факти по областях України https://www.youtube.com/watch?v=u. Xm. C-NOC6f8 https://jamboard.google.com/d/1s8 MNv1 Rx. Uxc. BDarwgl. Fr. Mlva. Rz. Oyd. QQIag. P-h. XWjmjo/viewer?f=14 Опрацювати (прочитати та переказати) параграф 23, відповісти усно на питання після параграфу, підготуватися відповідати на них в класіПереглянути презентацію матеріал до уроку https://padlet.com/svetakrivoruchko/Bookmarks Дати письмову відповідь на питання 4, 5 на стор. 171

Номер слайду 3

Сьогодні ми дізнаємось. Як Україна пов’язана з Європою та рештою світу? Відомі українці й українки та вихідці з України

Номер слайду 4

Українці мешкають у більшості країн світу. За різними підрахунками, поза межами України постійно проживають від 6 до 8 мільйонів українців. А ще є багато тих, хто вважає, що має українське коріння — хтось із їхніх предків родом із наших земель. Найбільше українців — у Росії, Канаді та СШАЩоб установити пам’ятник чи скульптуру в міському просторі, необхідно отримати дозвіл. Як ти думаєш, про що свідчить підтримка владою та місцевими мешканцями встановлення пам’ятників Тарасові Шевченку?

Номер слайду 5

Прочитай підписи до світлин 2–4. Чому вони мають саме такий вигляд?Навіщо встановлювали ці пам’ятники?

Номер слайду 6

Українство є невід’ємною складовою світової історії та культури. Чимало українців прославилися на весь світ завдяки своїм досягненням і долучилися до розвитку світової цивілізації. Люди, які народилися і виросли на нашій землі або ж мають українське походження, створили чимало цінного в різних галузях. Подаємо лише короткий список тих, хто вплинув на світову історію та культуру. Ігор Сікорський одним із перших у світі будував літаки та розробив гелікоптер. Євген Патон побудував у Києві перший у світі суцільнозварний міст завдовжки півтора кілометра. Також він винайшов метод безшовного зварювання, більш надійного кріплення металоконструкцій. Американка українського походження Гайдемарі Стефанишин-Пайпер двічі літала на Міжнародну космічну станцію і п’ять разів виходила у відкритий космос. Марина В’язовська, учена-математикиня із Києва, у 2016 році розв’язала задачу, над якою вчені ламали голову ще із 17 ст.

Номер слайду 7

Українці пишаються Богданом Гаврилишиним, економістом зі світовим ім’ям. Він був членом Римського клубу — світового форуму вчених, й одним із засновників Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Сюди щороку з’їжджаються політики та лідери світового бізнесу. Богдан Гаврилишин заснував в Україні благодійний фонд, місією якого є навчання молоді кращого європейського досвіду для якісного управ-ління і розбудови держави. Мільйони людей у всьому світі завдячують життям бактеріологу Володимиру Хавкіну. Одесит винайшов вакцини проти холери та чуми. З Російської імперії мусив поїхати через політичні погляди. Але і в Європі наприкінці 19 ст. вакцини викликали острах. Тож учений, який тестував вакцини на собі й був переконаний в їх безпечності та ефективності, вирушив до Індії. Там, як і в усьому світі, лютувала епідемія холери, а за два роки з’явилася ще й чума. Боротьба Хавкіна з епідеміями була настільки ефективною, що в Індії вченого почали сприймати як божество. А преса назвала його “благодійником людства”. Усі кошти, отримані за винаходи, Володимир Хавкін віддавав на благодійність.

Номер слайду 8

Залишили українки свій слід і в моді. Соня Делоне — одеситка, художниця-абстракціоністка, революційний смак якої змінив історію французької моди 1920-х років. Вона створювала театральні костюми, візерунки для тканин. Однією з перших відмовилася від вбрання з пишним пір’ям, намист, блискіток і впровадила моду на стримані прямі лінії та простий фасон.

Номер слайду 9

Варто згадати і про Василя Сліпака, всесвітньовідомого українського оперного співака, соліста Паризької національної опери. У 2011 році на міжнародному оперному конкурсі Сліпака визнали найкращим чоловічим оперним голосом у світі. Василь мав унікальний голос, а крім цього — талант до вивчення мов. Вільно володів англійською, французькою, італійською, німецькою, польською, російською та іспанською мовами. Співак був активним громадянином. Брав участь у різних акціях, займався волонтерською та благодійною діяльністю. Із початком збройної агресії Російської Федерації намагав-ся за допомогою мистецтва розповідати світові про події в Україні, збирав допомогу, зокрема для дітей, постраждалих унаслідок війни. А в 2015 році під позивним “Міф” пішов добровольцем на фронт захищати Україну. Для нього важливо було перебувати там, де він потрібен: на сцені та на війні. Уже на фронті перекладав французькою мовою український фільм “Ми воїни”. Загинув у бою від кулі снайпера. Першим із добровольців отримав звання Герой України (посмертно).

Номер слайду 10

Українців віддавна називають “співочою” наці-єю. Тому серед нас чимало тих, хто прославив свою країну на музичній ниві. Наприклад, Соломія Кру-шельницька — оперна співачка кінця 19 — почат-ку 20 ст. За життя її вважали найвидатнішою співачкою світу. Крушельницька співала в най-більших тогочасних театрах різних країн — Італії, Іспанії, Франції, Португалії, Росії, Польщі, Австрії, Єгипту, Аргентини, Чилі. Співала вона і в Україні. Наша сучасниця Оксана Линів стала першою жінкою на посаді головного диригента опери та філармонійного оркестру в місті Грац в Австрії. Вона виступає в найвидатніших оперних театрах світу. Заснувала Міжнародний фестиваль класичної музики Lviv. Moz. Art і поки що єдиний в Україні молодіжний симфонічний оркестр.

Номер слайду 11

У 1916 році український композитор Микола Леонтович створив пісню “Щедрик” на основі весняної новорічної обрядової пісні, щедрівки (у дохристиянські часи рік починався у квітні). За кілька років “Щедрика” заспівала Українська республіканська капела під час гастролей у США. Пісня стала неймовірно популярною. Нині це одна з найвідоміших англомовних різдвяних пісень, Carol of the Bells. Існує щонайменше півтори сотні варіацій виконання “Щедрика”.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Домашнє завдання

pptx
Додано
23 квітня 2023
Переглядів
1675
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку