НУШ Урок математики у 3 класі за підручником Н.Листопад

Про матеріал
Урок математики з елементати STEM-освіти, використанням ІТ-технологій та міжпредметних звязків, з елементи КМ: «Асоціативний кущ», «Товсті та тонкі питання», робота в парах, вірні та невірні висловлювання, опорні слова.
Перегляд файлу

 НУШ Урок математики у 3 класі за підручником Н.Листопад

Тема: СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ. РОЗКЛАДАННЯ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ.  РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ

Мета: формувати в учнів вміння співвідносити одиниці вимірювання довжини; вчити розв’язувати задачі на знаходження відстані; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати математичне мовлення і мислення, увагу, кмітливість; активізувати пам’ять; виховувати наполегливість та працьовитість.

Тип уроку: урок-дослідження.

 

Інновації: STEM- технологія,  технологія розвитку КМ.

 

Обладнання: ручки, лінійки, олівці,

 

Інтеграція: математика, я досліджую світ, українська мова

Елементи КМ: «Асоціативний кущ», «Товсті та тонкі питання»,  робота в парах, вірні та невірні висловлювання, опорні слова.

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання

IIІ. Актуаліація опорних знань

  1. Зипиши цифрами №536
  2. Розклади на розрядні доданки № 537( письмово) . № 538( усно)
  3. Гра «Чарівна скринька»

Вчитель пропонує дітям вгадати, що знаходиться в закритій коробці. Учні можуть ставити питання, але такі, щоб вчитель відповідав лише «Так» чи «Ні». (Метод «Тонкі питання»)

Під час гри учні з’ясовують, що у коробці – лінійка .

       4. «Асоціативний кущ»

- Які  асоціації виникають у вас коли  чуєте слово «лінійка»?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо відомі вам одиниці довжини, проаналізуємо співвідношення між одиницями довжини, повторимо розкладання чисел на розрядні доданки, розв’яжемо задачі

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовча робота

Які одиниці вимірювання довжини ми вивчили у 1-му і 2-му класах?

(Сантиметр, дециметр, метр)

Заповніть пропуски  № 539

2. Пояснення нового матеріалу

Щоб виміряти будь-який предмет потрібні відповідні міри довжини.

Проблемна ситуація

Якими одиницями довжини ви будете користуватися, якщо потрібно виміряти:

  • Довжину дороги? (Кілометрами)
  • Довжину і ширину класної кімнати? (Метрами)
  • Довжину олівця? (Сантиметрами)
  • А товщину олівця?(Міліметрами)

-У давнину, коли ще не було приладів для вимірювання, коли люди ще не знали цієї метричної системи вимірювання, вони користувалися вимірюванням руками, долонями, пальцями  ( Бесіда за зображенням . Додаток 1)

3. Первинне закріплення

1) Практична робота. «Картка дослідника»

  • Під час роботи ви, діти, будете робити записи, як справжні вчені, у «Картках дослідників». ( Додаток 2)

Підсумки та порівняння результатів дослідження ( висновок, що сучасні одиниці вимірювання точніші, ніж стародавні)

2) Робота в парах № 540.(Звірити з сусідом результати завдання )

3) Записати в сантиметрах (завдання №541 після пояснення вчителем міркування).

4) Перетворення іменованих чисел ( завдання № 542, виконуємо коментовано біля дошки)

4. Фізкультхвилинка

Нахились уперед,

 нахилися назад.
І направо, і наліво,

Щоб нічого не боліло.

Один, два, три, чотири –

набираємося сили,

Нахились, повернись

І до друга посміхнись.

5) STEM – професії.  Метод опорних слів (Завдання кожному учневі, або одне на двох)

У поданому переліку професій підкресліть ті, які пов’язані з вимірюваннями довжини

Бібліотекар, будівельник, повар, архітектор, столяр, вчитель, агроном, сантехнік, продавець, швея, дизайнер, електрик, лікар,

V. РОЗВИТОК  МАТЕМАТИЧНИХ  ЗНАНЬ

1. Робота над задачею  №543, 544 ( демонстрація автошляху з допомогою Карти Google )

Творча робота над задачею

— Яке запитання можна поставити?

2. Самостійна робота (завдання 545)

VI. Підсумок уроку

  1. Ви гарно попрацювали. Зараз у вас, діти, буде можливість перевірити, чи уважними ви були на уроці.

Метод «Вірні та невірні відповіді»

Питання

відповідь

1

Метр-основна одиниця вимірювання довжини

+

2

1дм=100 см

_

3

1 см менший за 1 дм

+

4

1 дм =10 см

+

5

Міліметр- це десята частина сантиметра

+

6

5см=50 мм

+

7

Стародавні одиниці точніші за сучасні

_

8

Відстань до Києва поміряємо в міліметрах

_

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Додаток  1

Картка дослідника

 

Предмет

Довжина

у сантиметрах

Довжина у долонях

Ширина підручника

 

 

__________

 

_______

Ширина парти

 

 

__________

 

_______

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 березня 2021
Переглядів
1537
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку