Об'ємна м'яка іграшка. Конспект уроку. 5-6 клас

Про матеріал

Изготовление мягкой объемной игрушки

Основной целью урока является: познакомлениеь учащихся с технологической последовательностью изготовления швейного изделия и с технологией раскроя ткани, правилами безопасного труда во время раскроя.

Перегляд файлу

Об’ємна м’яка іграшка. 5 клас.

      Тема: Виготовлення м’якої об’мної іграшки.

Мета: ознайомити учнів із  технологічною послідовністю виготовлення швейного виробу та з технологією розкроювання тканини, пра­вилами безпечної праці під час розкроювання;

  • навчити роз­кладати деталі викрійки на тканині, розкроювати тканину;
  • ви­ховувати навички раціонального та економного розкроювання, акуратність і точність під час розкроювання виробу.

Обладнання: столи розкрою, демонстрація «Розкладання викрійки на тка­нині», слайди«Правила безпечної праці під час розкроювання», роздатковий матеріал «План розкроювання швейного виробу».

Інструменти і матеріали: тканина, кравецька крейда, простий олівець, шпильки, ви­крійка, ножиці, лінійка.

Основні поняття: розкроювання, деталі крою, економне розкроюван­ня, припуски на шви,декатерування.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

І.  Організаційний момент..........................…….. 1 хв.

II.  Актуалізація опорних знань та вмінь учнів…………………6 хв.

III. Мотивація учнів до уроку …………………………………..7хв

ІV. Вивчення нового матеріалу ………………………………..15хв

1.Технологія розкроювання тканини.

2.Правила безпечної праці під час розкроювання.

V. Практична робота. Розкроювання деталей виробу..............44 хв.

VІ. Закріплення нових знань та вмінь учнів…………………...9хв.

VІI.  Підсумки уроку……………………………………………….8 хв.

VIІI.  Домашнє завдання………………………………………….2хв.

Хід уроку

  1.   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

Перевірка наявності учнів та готовність їх до уроку. Призначення чергових.

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ УЧНІВ
  1. Який виріб ми  з вами виготовляємо?
  2. Назвіть види іграшок які ви знаєте.
  3. Зі скількох деталей складається ваш виріб?
  4. Які розміри потрібно виміряти для іграшки?
  5. Креслення іграшки виконують в см. чи в мм.?
  6. Як називаються вирізані з паперу деталі?

6) Які інструменти використовують під час розкроювання?

  1. Оголошення теми уроку.
  2. Мотивація навчального процесу.

Технологічна послідовність виготовлення виробу складається з таких етапів.

1.Підготовка матеріалів з яких виготовлятимуть виріб.

(Перевіряють на наявність дефектів, визначають розміри, лицьовий та виворітній бік, основну та поперечну нитки тканини,тощо)

2.Формування  або розкроювання окремих деталей виробу (лиття, ліпленя, штампування, різання,тощо)

3.Обробка деталей (обметування, прасування, шліфування, обпилювання, тощо)

4.Зєднання деталей.

5.Оздоблення виробу.

Дуже важливу роль у виготовленні виробу займає розкроювання.

Розкроювання складається з кількох етапів:

-підготовка викрійки і тканини до розкроювання;

-розкладання деталей викрійки на тканині;

-обкрейдування викрійки на тканині;

- розкроювання деталей виробу.

Якщо виконати хоч один з цих етапів невірно або неточно, то виріб буде зіпсованим (бракованим).

ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.   Технологія розкроювання тканини.

Розкроювання тканини виконують, дотримуючись певних прави

- розкроювати виріб зручніше на великому (розкрійному) столі:

- розкроювання виконують стоячи;

- тканину можна розкласти у кілька способів:«у згин» і «урозгортку», поклав­ши тканину у двоє лицем всередину або лицьовим боком до столу. Вибір способу залежить віл ширини тканини, розмірів деталей виробу, рисунка тканини, викрійки тощо;

- спочатку розкладають великі, а потім дрібні деталі викрійок;

- деталі викрійки розкладають економно (щоб залишалося менше відходів тканини);

- деталі викрійки приколюють кравецькими шпильками, обво­дять тонко заточеним шматочком крейди (мила) або простим олівцем за контуром, другою лінією обводять припуски на шви;

- після розкладання перевіряють наявність усіх деталей, чи вра­ховані припуски, чи дотриманий напрямок нитки основи,рисунка;

- викроювати деталі необхідно точно по лініях припусків на шви.

Фізкультхвилинка

Руки вже за головою,

тож дивись перед собою.

Випрямляємо хребет,

лікті зводимо вперед.

Мов метелики літаєм,

крильця зводим, розправляєм.

 

2. Правила безпечної праці під час розкроювання.

-Зберігати ножиці із замкнутими лезами.

-Розрізати тканину, вузьке лезо ножиць розмістити під тканиною.

-Притримувати тканину пальці лівої руки повинні знаходитись на безпечній відстані від ножиць.

-Передавати ножиці кільцями вперед, тримаючи за зімкнуті леза.

-Голки і шпильки зберігати у гольнику, або спеціальній коробочці.

-Викрійку приколювати до тканини шпильками в одному напрямку- гострими кінцями від себе.

- Зламані голки, булавки не викидати ,а віддати вчителю.

-Не працювати іржавими голками, шпильками.

-Забороняється тримати голки, шпильки у роті, заколювати на одяг.

IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Розкроювання деталей виробу.

Інструменти і матеріали: деталі викрійки, тканина, ножиці, кравець­ка крейда, шпильки, лінійка.

Послідовність виконання.

1) Підготувати викрійку і тканину до розкроювання.

2) Визначити лицевий бік тканини, нитку основи, чи немає браку на тканині.

3) Накласти викрійку на тканину(економно), прикріпити шпильками.

4) Перевірити розкладку викрійки на тканині.

5) Обвести крейдою контур викрійки та контрольні точки. Товщина лінії обкрейдування має бути не більша 0,1см.

6) Відкласти припуски на шви і провести крейдою другу лінію паралельно першій  (припуск 2см.).

7) Перевірити правильність розкладання деталей викрійки з огля­ду на напрямок нитки основи, рисунка, відповідність величині припусків, зазначеній на деталях викрійки.

8) Викроїти (вирізати) деталі виробу по лініях припусків на шви.

9) Відшпилити деталі викрійки, сколоти деталі крою.

10) Перевірити якість розкроювання з огляду на рівномірність ши­рини припусків, рівність зрізів.

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ УЧНІВ

Запитання:

 - Як  настилають тканину на стіл?

 - Де треба зберігати шпильки?

 - Чому, приколюючи викрійку до тканини, вістря шпильок  направляти в один бік від себе?

 - Продемонструйте, як треба передавати й зберігати ножиці.

 - Чому під час розкроювання тканина має лежати на столі, а лезо ножиць скользити по ньому?

 - Що таке декатерування?(намочування тканини з подальшим просушуванням праскою, або на повітрі)
 

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ

Учитель оцінює результати роботи, коментує типові помилки, де­монструє кращі роботи.

Заключне слово вчителя.

Розкроюванняважливий і відповідальний етап виготовлення швейного виробу, який багато в чому впливає на його якість. По­милки, допущені під час розкроювання виробу, не завжди вдається виправити.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати крій виробу, інструменти і матеріали для шиття.

 

docx
Додано
16 грудня 2018
Переглядів
7310
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку