Тема. Обчислення площі прямокутної ділянки. Задачі на знаходження площі прямокутника.
Мета. Формувати ключові компетентності:
вміння вчитися; мовленеві навички;
контрольно-оцінні вміння;
інформаційно-комунікативні вміння;
загально-культурні вміння;
здоров’язбережувальні навички;
соціальну компетентність.
Формувати предметні компетентності:
Вчитися розв’язувати задачі практично зорієнтовані на знаходження площі об’єкта прямокутної форми;
Повторити одиниці вимірювання площі, формулу знаходження площі;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, увагу, спостережливість, навички самоконтролю;
Виховувати почуття бережливості до шкільного майна, вміння працювати в команді.
Обладнання.
Підручник, зошит, щоденник, пенал. Магніти. Таблички для гри «Знайди пару». Мікрофон. Завдання для семи груп. Палетка. Картки з фігурами. Віяла. Рулетка. Мультимедійне обладнання.
Хід уроку:
І. Організація класу
«Вже дзвінок нам дав сигна
Працювати час настав,
Ось і ти часу не гай
Працювати починай.»
Блез Паскаль
ІІ. Мотивація діяльності та оголошення теми уроку
- Мені потрібно зробити ремонт у нашій класній кімнаті. Оголошення теми
Ми дізнаємося….
- Сьогодні на урок ми візьмемо такі риси характеру…
- А як ви повинні працювати на уроці?
- Як ви гадаєте, які знання мені стануть у нагоді?
ІІІ. Актуалізація знань
Якою одиницею вимірювання площі ми будемо користуватися, якщо треба знайти площу: аркуша зошита, коробки сірників, території країни, класної кімнати, дошки, поверхні парти.
- Найменша геометрична фігура (Точка)
- Безкінечна геометрична фігура. (Лінія)
- Скільки однакових сторін має прямокутник? (Дві пари)
- Чим геометричне тіло відрізняється від геом. фігури?
- Сума всіх сторін фігури….
- Кількість квадратів в середині фігури…
- Чим відрізняється Р від S?
- Для обчислення площі прямокутника треба…довжину помножити на ширину
- Рівні фігури мають рівні… площі
- Записати найменшу одиницю вимірювання площі. ММ²
- Запишіть наступну одиницю вимірювання площі. СМ²
- Запишіть, якою одиницею вимірюється площа квадрата, сторона якого дорівнює 1 дм. ДМ²
- Як називається наступна одиниця вимірювання площі? М²
- Якою одиницею вимірюється площа квадрата зі стороною 10м? а або ар
- Як називається одиниця вимірювання площі квадрата зі стороною 100м ? га
- Запишіть найбільшу одиницю вимірювання площі. КМ²
ІІІ. Робота над засвоєнням і використанням знань з теми
Картка для лото
Прізвище ,ім’ я учня _________________________
21 м |
10 м |
48 |
15 см2 |
100 см2 |
5 дм |
81 см2 |
64 дм |
ІІ варіант – довга стіна
1 – ша група – S вікон у каб.35 (підказка – ціна лаку і фаби)
2 – га група – S дверей (підказка – ціна шпалер)
3 – тя група – S підлоги медкабінету (підказка – ціна лінолеуму)
4 – та група – S підлоги бібліотеки (підказка - ціна клею)
5 – та група -S столу з кабінету інформатики (підказка – стельові плити)
* розв’язування прикладів і задач (індивідуально)
ІV. Узагальнення та систематизація знань
V. Рефлексія та домашнє завдання
«Я застосую свої знання …»; «Я зрозумів…»; «Я навчився…»; «Я не вмів, а тепер умію…»; «У мене вийшло…»; «Мені було важко…»; «Мені сподобалося…»
- «Недостатньо опанувати премудрість, потрібно ще вміти нею користуватися». Отже, користуйтеся нею і йдіть вперед до знань шляхами, які ви сьогодні відкрили для себе.
- Спікери! Оцініть роботу кожного члена групи.
Визначити площу всіх ставків у басейні .( 6300га)
1 урок?(40∙20 =800 га) (Щоб виростити ліс потрібно 100 років )
1.Територія Ладижина – 1704 га
2.Площа Ладижинського водосховища 21км2 (будувалося в 1960-64 р.р.)
3.Площа лісового фонду області 378 000 га, а площа природного заповідного фонду Басаличівського лісництва становить 409 га .
1