Тема: Обчислення значень виразів на 3-4 дії з дужками і без них.
Мета : Удосконалення навички розрізнення чисел із кількістю розрядів у їх складі. Повторити правила про порядок дій у виразах, прийомів виконання дій множення і ділення.
Обладнання: картки для усного обчислення. Нумераційна схема-таблиця. Геометричні тіла.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Встало сонечко давно,
Зазирнуло у вікно.
На урок час поспішати,
Математику вивчати
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Виконай множення письмово
ІІІ. Повідомлення теми , формулювання мети і завдань уроку.
Визначення основної мети і завдань відповідно до теми уроку.
ІV. Актуалізація і корекція опорних знань та чуттєвого досвіду учнів. Повторення вивченого матеріалу.
Запишіть відомі вам арабські цифри.
Запишіть будь-яке трицифрове число, у якому 3 одиниці другого розряду.
Допишіть у цьому числі 0 праворуч. У скільки разів збільшилось число?
С. 18 № 77. Читання чисел . Визначення позиційного значення цифри у записі числа.
3. Робота в парах
С. 18 №78
VІ. Дослідження, вивчення та опрацювання вивченого матеріалу
С. 18 № 79 Обчислення значень виразів на 1, 3-4 дії з поясненням порядку дій і способу обчислення.
417 * 5= 2085
328 * 4= 1312
5634*7=39438
215 * 7=1505
548 *9= 4932
4352*3= 13056
3268*6-7586+1790 = 13812
4194*3 + 1740:10-5432 = 7324
( 1327*5+45) :10= 668
С. 18 № 80 . Складання і розв’язування задач на рівність добутків за таблицями.
V.Фізкультхвилинка
VI. Закріплення вивченого матеріалу
С. 18 № 81. Уточнення поняття про куб і прямокутний паралелепіпел. Дослідження деяких об’єктів довкілля.
2. Робота в групах
С. 18 № 82
3. Самостійна робота
С. 18 № 83.
1.) 457325* 2 = 914650 ( грн) – ціна 2 автомобілів
2) 170595 * 5 = 852975 ( грн)- ціна 5 мотоциклів
2 автомобілі коштують дорожче , ніж 5 мотоциклів.
VII. Підсумок уроку
VIII. Домашнє завдання
Інструктаж. Виконання завдання с. 19 №84, № 85.