Тема: Обов'язки дитини вдома і в школі.
Мета: формувати в учнів вміння спілкуватися з рідними, друзями, однокласниками, та дорослими людьми; ознайомити дітей з їхніми обов'язками вдома та в школі; навчити свідомо оцінювати ситуацію; розвивати відповідальність, дисциплінованість; виховувати доброзичливе ставлення до рідних, друзів, прагнення добросовісно ставитися до своїх обов'язків та сумлінно їх виконувати.
ЯДС соціальна та здоров’язбережувальна галузь
Тема: Обов’язки дитини вдома і в школі.
Мета: формувати в учнів вміння спілкуватися з рідними, друзями, однокласниками, та дорослими людьми; ознайомити дітей з їхніми обов’язками вдома та в школі; навчити свідомо оцінювати ситуацію; розвивати відповідальність, дисциплінованість; виховувати доброзичливе ставлення до рідних, друзів, прагнення добросовісно ставитися до своїх обов’язків та сумлінно їх виконувати.
Обладнання: картки, ІКТ.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Дзвоник знов дзвенить для нас –
Розпочати урок час.
Попрацюємо на славу,
Щоб сказали у кінці:
«І дівчата і хлоп´ята,
Всі ви просто молодці!»
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Асоціативний кущ
![]()
![]()
![]()

ІІІ. Актуалізація опорних знань.
(перегляд презентації, назва права).
Буду здоровим.
Хочу все знати.
Буду уважним, старанним.
Буду активним.
IІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
4.1 Читання вірша.
- Про кого розповідається у вірші?
Усе, що є найкраще у дитини:
Її талант, культура, доброта –
Від тата й мами йде і від родини –
Незаперечна істина свята.
Сім'я, родина – це велике диво.
Там є любов і ласка, і тепло.
Там дітям затишно і радісно, й щасливо,
Сьогодні так і завжди так було.
Надія Красоткіна
Мама, тато, дід, бабуся –
Всіх назву, не помилюся.
Старший братик і сестричка –
В нас сімейка невеличка.
4.2 Розповідь учителя.
- Ці люди не просто живуть разом з вами – вони піклуються про вас, передусім про ваше здоров'я і життя. Батьки забезпечують вам необхідне харчування, одяг, шкільне приладдя, турбуються про вашу безпеку в домі й по дорозі до школи, дбають про ваш настрій і самопочуття.
Звісно, у кожного є свої обов'язки у сім'ї. Наприклад, тато в сім'ї найчастіше заробляє гроші, майже завжди важкою працею, щоб годувати та одягати всю сім'ю. Мами порають по господарству: готують їжу, прибирають у домі, слідкують за порядком. Тато і мама виховують дітей, навчають їх правил поведінки в суспільстві, стежать за їхнім здоров'ям. Діти допомагають своїм батькам: миють посуд за собою, витирають пил з меблів, вранці застеляють ліжко, підмітають підлогу, допомагають доглядати за кімнатними рослинами. Можуть здійснити покупки у магазині.
Хочу дізнатися, як ви допомагаєте своїм батькам?
( Розповідь учнів)
Отже, сімейні обов'язки існували здавна, існують і зараз, їх має кожна людина, що живе сама або з сім'єю. Між членами родини повинні бути доброзичливі і турботливі стосунки. Дорослі піклуються про дітей, а діти з повагою та пошаною ставляться до старших, прислухаються до їхніх порад, виконують у сім'ї свої обов'язки. Намагаються не засмучувати своїх батьків, добре навчаються у школі. Крім домашніх обов'язків у кожного з вас є ще шкільні обов'язки. Ваш головний обов'язок – навчання.
4.3 Складання обов’язків.
Учні зобов’язані:
Вдома діти повинні:
4.4 Робота з ілюстраціями.
Який обов’язок зображений?
V. Закріплення вивченого матеріалу.
5.1 Робота з підручником.
Читання статті «ланцюжком».
Обов’язок – те, що слід неодмінно виконувати.
5.1 Дидактична гра «Обов’язки мого друга».
Скласти щонайменше 4 обов’язки для свого друга, яких він має дотримуватися.
5.2 Робота в групах.
Складання усного твору «Що я роблю вдома».
VI. Підсумок уроку.
VII. Домашнє завдання.
Підручник с. 53 – 54.