Мистецтво. Образотворче мистецтво 2 клас
Тема: Розширення уявлень про симетричну форму. Ознайомлення з різноманітними прийомами обробки паперу: складанням, вирізуванням, гофруванням, прорізуванням, скручуванням.
Практична робота. «Диво-квіти для мами»
Мета. Розширити уявлення учнів про симетричну форму, ознайомити з різноманітними прийомами обробки паперу (складанням, вирізуванням, гофруванням, прорізуванням, скручуванням тощо);
Розвивати творчу уяву, спостережливість, уміння аналізувати, порівнювати, зіставляти, розвивати дрібну моторику рук;
Виховувати естетичні смаки, почуття прекрасного, дбайливе ставлення до природи та любов до мами, бабусі, а також охайність під час роботи з художніми матеріалами.
Очікувані результати: учні повинні вміти стилізувати рослинні елементи, працювати з папером, ножицями, клеєм. Виконувати прості об’ємні композиції. Конструювати прості композиції з художніх, природних та інших підручних матеріалів. Порівнювати власний задум із його втіленням.
Обладнання: альбом-посібник, різнокольоровий папір, простий олівець, гумка, ножиці, клей-олівець, вологі серветки.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
— Яка зараз пора року?
- Давайте пальчиковою гімнастикою покажемо, що в природі відбувається навесні.
В небі пташечки літають,
Весну радо зустрічають!
Ось іде вона ланами,
Полем, річкою, лісами,
Де ступає з-під землі
Цвітуть квіти весняні.
- Які ж у нас перші весняні квіти-первоцвіти давайте пригадаємо, відгадавши загадки.
- З-під снігу з’явився,
Прокинувся від сну.
Усіх запросив
Зустрічати весну. (Підсніжник).
- З-під снігу свій листочок
До сонця простягну.
І синій мій дзвіночок
Вітатиме весну. (Пролісок).
- Ще нема поки трави
І на дереві листви.
В квітнику ж у мами фокус –
Вже квітує ніжний … (Крокус).
- Посадила в квітнику
Квітку ніжну та струнку.
Жовті, ніжні пелюстки,
Зеленесенькі листки.
В квітнику у мене зріс
Гордий красень… Це – (Нарцис).
- Із малої цибулини
Виріс весняної днини.
До нарциса привітався
В квітнику рости зостався. (Тюльпан).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні ми будемо виготовляти подарунок любим матусям та мамам наших мам – бабусям. А що саме ми будемо виготовляти, ви мабуть вже здогадались.
Яскраві пелюстки
І запах пречудовий.
Нам хочеться усім
Побачити їх знову. (Квіти)
— Так, ми виготовимо диво-квіти з паперу.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь вчителя з елементами бесіди
— Квіти — це море барв, відтінків, форм, ніжних ароматів, але вони дуже швидко в’януть. А так хочеться, щоб квіти завжди милували око своєю красою, приносили нам радість. Для того щоб зупинити цю чудову мить, здавна люди їх малюють, або створюють власноруч з різних матеріалів — тканини, паперу і навіть пластикових пляшок та кришечок.
— Які квіти полюбляєте ви?
— Як виглядають ваші улюблені квіти? Яку форму вони мають? Який колір?
2. Організація сприйняття творів мистецтва
— Розгляньте квіти з паперу.
— Чи впізнали ви, що це за квіти?
Діти, ви впізнали квіти лише за декількома характерними ознаками. Художники називають таке спрощення та узагальнення — стилізацією.
3. Пояснення до творчого завдання
— Перед початком виконання творчого завдання розімнемо наші пальчики, розвинемо свою фантазію, викладаючи чудові квіти з різнокольорових кришечок.
- Фізкультхвилинка
- Повторення правил техніки безпеки та гігієни при роботі з ножицями та клеєм.
4. Практична діяльність учнів
Учні виконують роботу за творчим завданням, де є послідовність виконання.
- Аркуш зеленого кольору формат А4 згинаємо навпіл, робимо надрізи завширшки з палець до проведеної лінії.
- Скручуємо та склеюємо отриману деталь за зразком, який є в альбомі.
- Кожну вирізану смужку розкриваємо та натискаємо на лінію згину.
- Вирізаємо кольорові квіти.
- Вирізаємо серединки квітів, наклеюємо на квіточки.
- На утворені листочки наклеюємо квіти, виготовлені з кольорового паперу.
- Букетик квітів прикрашаємо кольоровою стрічкою.
За необхідності вчитель надає індивідуальну допомогу.
V. Актуалізація вивченого матеріалу
— Що ми сьогодні робили?
— Які квіти виготовили ви?
— У який спосіб ви виготовляли свої улюблені квіти?
— Кому ви подаруєте виготовлені квіти?
- Квіти – для мами радість,
Квіти для мами диво!
Квіти в руках у мами –
Значить вона щаслива!
VІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія
— Чия робота сподобалась найбільше? Чому?
— З яким настроєм закінчуєте урок?
- Наче сонце, серединка,
Пелюсток біла хустинка.
Знає бджілка і мурашка,
Що звуть квіточку ... (Ромашка)
- Саме ромашка є символом сім’ї. Ми сьогодні працювали дружньо та завзято, як справжня класна сім’я! Тож для кожної трудівниці-мурашечки – цукерочки «Ромашечки». Дай Боже, щоб в кожного з вас життя було схоже на ромашку – світле та з ясним сонечком.
1