Тема. Обстеження предметів на полісенсорній основі. Хвойні дерева.
Мета. Формувати свідоме використання культури дотикової роботи у процесі дій з об’єктами навколишній дійсності; закріплювати й збагачувати уявлення про форму, будову, розмір предметів, вдосконалювати вміння переносити наявні знання і практичні навички на вивчення інших предметів; спонукати учнів до активних дій практичного характеру з метою упорядкування процесу сприйняття, збагачення сенсорного досвіду;
розвивати дотикове сприймання, вміння застосовувати прийоми дотикового розрізнення та порівняння предметів за сенсорними еталонами, за контурними обрисами;
корегувати мовленнєву активність, пам’ять, слух, увагу, алгоритм виконання практичної роботи;
виховувати повагу до однолітків та вчителя, вміння ввічливо комунікувати.
Обладнання: дидактичні картки, набір букв, набір природного матеріалу, набір роздаткового матеріалу, офтальмотренажер, цеглинки LEGO, тест, презентація електронного додатку до журналу «Джміль» №12/2018; клей, заготовки для виконання практичної роботи картон, гофрований папір, степлер, стікери, простий олівець, ручка, баночка з ароматом хвої,
Гіперпосилання: 1) фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=WLlm96HXSW0.
2) звук осіннього лісу https://www.youtube.com/watch?v=3WkxP0trbqY
3) рефлексійна музика https://www.youtube.com/watch?v=pRAezlFcDwc
ХІД УРОКУ
|
|
|
|
І |
Організація класу |
Вірш |
Ось дзвінок нам дав сигнал – Працювати час настав.
|
ІІ |
Мотивація навчальної діяльності |
1.Гра «Збери букви в слово» 20’’ 2.Робота з карткою «Дерева». (К-1)
3.Колективна робота з таблицею. (К-2) 2’
4. Розповідь вчителя 30’’
5. Словникова робота 6. Висновок 30’’ |
Хід гри: зібрати букви в слово ДЕРЕВО.
- Які дві групи дерев є? (Листяні, хвойні)
-Порівняйте листочки листяних дерев і хвойних. Результати обстеження внесіть в таблицю.
Баночка з ароматом хвої (запах)
У хвойних дерев листочки-хвоїнки, які накопичують поживні речовини, що дає можливість дереву не скидати на зиму глицю.
ГЛИЦЯ – крона хвойного дерева. Отже, хвойні дерева відрізняються від листяних, бо мають глицю з листочків-хвоїнок. |
ІІІ |
Повідомлення теми і мети уроку |
Повідомлення вчителя: -Сьогодні ми дізнаємося більше про хвойні дерева. І тема нашого уроку називається «Хвойні дерева» 30’’ |
Хвойні дерева Дізнаємося, скільки видів хвойних дерев існує у природі; -які хвойні дерева найчастіше зустрічаються у нашій місцевості; -як сосна захищає себе від ушкоджень; -послухаємо чарівні звуки хвойного лісу; - виготовимо ялинку.
|
ІV
1. |
Виконання завдань уроку: І локація Повідомлення вчителя: -У природі існує близько 600 видів дерев. |
Розгляд картинок на картці та прочитання назв хвойних дерев «ланцюжком»
2’’ |
-Розгляньте та прочитайте, які хвойні дерева зображені на ваших картках
|
2. |
Індивідуальна робота (обстеження наборів з природного матеріалу (гілочка,
|
Індивідуальна робота. -Ми познайомимося більш детально з хвойними деревами , які ростуть саме в нашій місцевості 5’’ |
Учні обстежують набори з природного матеріалу (сосна, ялина, туя, ялиця (пихта)) за алгоритмом: -Яку геометричну фігуру нагадує контур дерева? -Які хвоїнки?
|
3. |
Гра: «Пізнай за описом» |
Робота з цеглинками LEGO
3’
|
К-2 Червоний –сосна; помаранчевий – ялина; синій – туя; жовтий- ялиця. Перевірка : Ч, П, С, Ж. |
4. |
Гімнастика для очей (час індивідуально (відповідно до рекомендацій офтальмолога) та за потреби) |
Офтальмотренажер 2’ |
|
5. |
Презентація ІІ локація |
Перегляд електронного додатку до журналу «Джміль» №12/2018 -Найчастіше зустрічаються в нашій місцевості сосна та ялина. 3’ |
А)Діти переглядають фото, Б) вчитель читає текст до кожного слайду (Картка вчителя); В) словникова робота: ЖИВИЦЯ – смола, що витікає з тріщин дерев.
|
6. |
Тест |
Виконання завдань тесту на картках та інтерактивній дошці 3’ |
|
7. |
Фізкультхвилинка |
Гіперпосилання 40’’ |
|
8. |
Виготовлення ялинки 15’’ ІІІ локація 1)Звук осіннього хвойного лісу https://www.youtube.com/watch?v=3WkxP0trbqY
2)Рефлексійна музика https://www.youtube.com/watch?v=pRAezlFcDwc
|
1) Перелік матеріалів
2) Техніка безпеки
3) Послідовність виконання роботи А) вчитель (інструкція);
Б) учні. 4)Прибирання місць. |
1)-заготовки (зелений конус, для виготовлення ялини), клей, смужки з гофрованого паперу, які мають надрізи. 2)-виконуємо роботу над серветкою, щоб не вимазати речі клеєм; -за необхідності витираємо руки об серветку; -скріпкою скріплений конус для майбутнього макету дерева, будьте обережні, щоб не поранитися об гострі кінці скріпки. Інструкція: -за допомогою олівця заверніть надрізи в один бік; -наклейте смужки ось так (починайте з основи конуса). Практичне виконання роботи учнями. Наведення порядку на парті: -закрутити клей -скласти серветку. |
V |
Рефлексія
|
Робота зі стікерами.
3’ |
Станьте на відповідне поле «ТАК», «НІ» -Я знаю чим відрізняються хвойні дерева від листяних. - Я можу відрізнити хвойне дерево від листяного. -Я дізнався (-лася) багато цікавого про сосну. -Я задоволений (-лена) |