ОДИН УДОМА. ЯК УНИКНУТИ НЕБЕЗПЕЧНОЇ СИТУАЦІЇ

Про матеріал

формувати в учнів уміння й навички, що допоможуть уникнути небезпечних си­туацій удома під час відсутності батьків; навчити дітей відмовлятися відчиняти двері свого дому незнайомим людям; виховувати обережність, бажання чинити розсуд­ливо.

Перегляд файлу

Тема: ОДИН УДОМА. ЯК УНИКНУТИ НЕБЕЗПЕЧНОЇ СИТУАЦІЇ 

Мета: формувати в учнів уміння й навички, що допоможуть уникнути небезпечних си­туацій удома під час відсутності батьків; навчити дітей відмовлятися відчиняти двері свого дому незнайомим людям; виховувати обережність, бажання чинити розсуд­ливо.

Обладнання: відеоролик «Як вести себе самому  вдома», тестові завдання,  малюнки модельованих ситуацій «Я вдома сам», «Несподіваний дзвоник»,«Непрохані гості», таблиця до теми…..               

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.                                                                                            

 

Хід уроку:

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

2.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ     

— Чи залишаєтеся ви вдома наодинці?

- Чим ви займаєтеся в цей час?

3.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

- Сьогодні ви дізнаєтесь, як уникнути небезпечних ситуацій удома під час
відсутності батьків.

4.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

4.1.    Робота за підручником (с. 61-64)

— Залишаючи вас самих удома, батьки довіряють вам і мають надію, що ви будете добре поводитися. Намагайтеся не засмучувати їх.

- Розгляньте малюнки на с. 64, пригадайте правила безпечної поведінки,

які ви вивчали у першому класі. Дотримуйтеся їх. 

  • Удома можуть зберігатися різні небезпечні речовини. Розгляньте ма­
    люнки, назвіть їх.
  • Де зберігають небезпечні речовини? Які заборони щодо цих речовин іс­
    нують?
  • До чого може призвести порушення цих заборон?
  • Якщо вам цікаво, для чого ці речовини призначені, запитайте у батьків,
    вони пояснять.
  • Розгляньте малюнок на с. 62. Небезпечними можуть бути й ліки, якщо їх неправильно вживати.
  • Що робити, якщо в двері вашої квартири подзвонили?

 

  • Подивись у вічко; \
  • якщо за дверима незнайомець — не відчиняй;
  • ніколи не кажи незнайомим людям, що батьків немає вдома; 
  • не впускай незнайомих людей у квартиру, хоч би що вони тобі казали.

- Порадьтеся із батьками, як слід поводитися, якщо в двері подзвонить    

електрик, сантехнік, листоноша.

  • Розгляньте малюнок на с. 63. Що слід робити, якщо задзвонив телефон?     
  • Відгадайте загадку.

т-

 Є у мене вірний друг. 

Як же звати мого друга?
Має він чудовий слух 

— Всім відомо, це папуга.
І говорить голосами 

— Помиляєшся, Антон.
Моїх друзів, тата й мами. 

Зветься друг мій... (телефон).

  • Розгадайте ребуси (с. 64),
  • Розіграйте в класі такі ситуації.

Подзвонили у двері. Ти бачиш у вічко незнайомця, який просить дозволу зателефонувати від вас.

Задзвонив телефон. Жінка відрекомендувалася подругою твоїх батьків і питає, коли вони будуть удома.

4.2. Перегляд відеоролика »Як вести себе самому удома»

Фізкультхвилинка

 

5. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ 

 

5.1. Моделювання ситуацій «Я вдома сам», «Несподіваний дзвоник»,             
«Непрохані гості»                                                                                                           »

Ситуація 1. До вас зателефонували. Ваші дії? (Із незнайомими не роз­мовляю. Кладу слухавку.) — Як вчиниш ти?

1) Телефонний дзвінок.

- Телефонують з телефонної станції. Перевірка зв'язку. Який ваш номер
телефону? Яка ваша адреса? Коли вдома буде хтось із дорослих? Відповідай,
відключимо телефон від мережі.

Дитина. Попрошу зателефонувати пізніше. На жодне запитання не відпо-      ^ відаю. Попереджу рідних про цю розмову, пораджусь з ними.

2) Телефонний дзвінок.              «

- Я — мамина колега по роботі. Твоя мама нездужає. Я зараз підійду до     
тебе, візьму для мами в домашній аптечці ліки. Ти хочеш, щоб мама одужала?     
Відчини двері. «

Дитина. Дверей не відчиню. Зателефоную на роботу до мами, до тата, до бабусі — повідомлю їм про дзвінок.

Ситуація 2. Несподіваний дзвінок у двері. Ваші дії? (Незнайомцям про­поную звернутися до сусідів.)

- Насамперед ви повинні домовитись удома із батьками, кому вам дозво­
лено відчиняти двері. Нехай мама й тато чітко назвуть імена чи особи родичів,
сусідів, друзів, яким ви відчините двері.

1) Дзвінок у двері.

- У під'їзді помирає людина! Терміново потрібен телефон. Відчиніть!
Ди-тина. Не відчиню. Запитаю, за яким номером можу зателефонувати     

від імені незнайомця. Зателефоную сусідам. 

Ситуація 3. Непрохані гості. Ваші дії? (Телефоную «102», сусідам, на ро- 

боту батькам, стукаю по батареї, кличу на допомогу.) 

2) Дзвінок у двері. 

- Пожежа! Всі горимо! Відчиняйте двері! Рятуйтесь! 
Дитина. Не відчиню. Зателефоную сусідам, перепитаю. Вийду на балкон, 

оціню ситуацію біля під'їзду. Зателефоную рідним, щоб вони перевірили ситуацію і порадили мені, що робити.

5.2. Тестування

1) Якщо ти один (одна) удома, а в двері дзвонить незнайомець і говорить, що
привіз подарунок від знайомих, ти:

а) відчиниш двері і візьмеш подарунок;

б) у жодному разі не відчинятимеш двері і скажеш, що ніяких подарунків
ви не чекаєте.

2) Якщо незнайома людина спробує сама відчинити двері, ти:

а) зателефонуєш у міліцію;

б) покличеш з вікна або з балкона знайомих і перехожих;

в) сховаєшся.

6. ПІДСУМОК УРОКУ

- Розкажіть, як треба поводитися, якщо ви залишилися вдома одні.

  • Чому не можна чіпати такі речовини: фарби, ацетон, кислоти, відбілювачі, бензин, гас?
  • Чим вони можуть бути небезпечними?

7. Оцінювання

8.Домашня робота

1

 

docx
Додано
20 квітня 2018
Переглядів
2364
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку