Одиниці часу. Співвідношення між одиницями часу. Розв’язування задач

Про матеріал
Урок математики.4 клас .Тема "Одиниці часу. Співвідношення між одиницями часу. Розв’язування задач"
Перегляд файлу

ТЕМА УРОКУ

 Одиниці часу. Співвідношення між одиницями часу. Розв’язування задач

Мета: ознайомити учнів із простими арифметичними задачами на обчислення трива­лості, початку або закінчення подій; вдосконалювати вміння виконувати дії з імено­ваними числами, що виражені одиницями часу; розвивати процеси аналізу, мис­лення, дрібної моторики; виховувати любов до рідного краю, його історії.

Обладнання: схеми-опори, презентація, індивідуальні картки.

 

Хід уроку

І. Організація класу

II. Актуалізація знань

  1. Перевірка домашнього завдання
  2. Хвилинка каліграфії: 9.
  3. Робота на індивідуальних картках (+ і – іменованих чисел)
  4. Усні обчислення.
  • Гра «Ланцюжок»

Добуток чисел 7 і 50 збільш у 2 рази; збільш на 110; зменш у 90 разів; отри­мане число — перший множник, 400 — другий множник, знайди добуток; зна­йди 1/6 отриманого числа добутку; у скільки разів це число більше 30; додай до цього числа 49; збільш на 31; дізнайся на скільки це число менше найменшо­го чотирицифрового числа; зменш на 7 сотень; зменш у 100 разів. Що вийшло?

Відповіді: 350; 700; 810; 9; 3600; 600; 20; 69; 100; 900; 200; 2.

5. Математичний диктант

— Запишіть відповіді.

  •       Шпак прилітає до гнізда 200 разів на день, що на 130 разів менше, ніж ве­лика синиця. Скільки разів прилітає до гнізда велика синиця?
  •       Папуга живе 120 років, а ворона — 60. У скільки разів ворона живе менше?
  •       Туристи йшли 2 години по 4 км, а потім ще 5 км. Скільки кілометрів про­йшли туристи?
  •       Периметр квадрата 32 см. Чому дорівнює його сторона?
  •       У школі 800 учнів. 14 із них — відмінники. Скільки у школі відмінників?
  •       Вага морської черепахи — 540 кг, а вага сухопутної черепахи дорівнює 1 90 ваги морської черепахи. На скільки вага морської черепахи більше ваги су­хопутної черепахи?
  •       Бамбук за 24 години виріс на 72 см. З якою швидкістю ріс бамбук?
  •       Катер плив а годин зі швидкістю b км/год. Чому дорівнює шлях катеру?

Відповіді: 330 р., 2 р., 13 км, 8 см, 200 відм., на 534 кг, 3 см/год, a · b км.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу

1. Гра «Поясни»

  • Розв’язування задачі (завдання 436, усно)

Учні пояснюють співвідношення між одиницями часу , подані в підручнику.

  • Завдання 438

2. Фізкультхвилинка

 

3. Письмові обчислення

  • Завдання 443

V.  Узагальнення і систематизація знань.

1. Робота над задачами

  • Задача

Учні ознайомлюються з умовою задачі. Записують коротку умову. Порів­нюють текст та коротку умову задачі. Складають план розв’язання задачі.

1 період — 1 корова — 37 кг

13 періоду — 96 корів — ? кг

1) 37 · 96 = 3552 (кг) — 96 коровам за 1 період;

2) 3552 : 3 = 1184 (кг) — 96 коровам за третину періоду.

  • Завдання

Діти читають задачу. Повторюють умову за коротким записом.

                                       

  А                          t

             v

І

90 кг

6 хв

?

ІІ

   80 кг

4 хв

?

І + ІІ

7 т = 7000 кг

?

?

Учні з високим і достатнім рівнем знань можуть розв’язувати задачу само­стійно.

1) 90 : 6 = 15 (кг) — очищає 1 машина за 1 хвилину;

2) 80 : 4 = 20 (кг) — очищає 2 машина за 1 хвилину;

3) 15 + 20 = 35 (кг) — очищують 1 і 2 машини разом за 1 хвилину;

4) 7000 : 35 = 200 (хв) = 3 год 20 хв — очистять обидві машини разом.

  • Робота в парах

Учні складають задачу за коротким записом.

Наш потяг на кінцеву зупинку прибуде о 12 год 40 хв. Подорож триватиме 3 год 10 хв. О котрій годині потяг вирушить у подорож?

Початок — ?

Тривалість — 3 год 10 хв

Кінець — 12 год 40 хв

О котрій годині потяг вирушить зі станції?

12 год 40 хв  - 3 год 10 хв = 9 год 30 хв

Відповідь: о 9 год 30 хв потяг вирушить зі станції.

2. Фізкультхвилинка

3. Гра «Ланцюжок»

  • Завдання 445 (с. 81)

Виконання завдання «Ланцюжком»

4. Банк математичних цікавинок «Завдання для допитливих»

  •                   Завдання 446 та 447

.

VI. Підсумок уроку

Гра «Закінчи речення»

  •       Сьогодні на уроці ми вчилися...
  •       Мені сподобалось...
  •       Я хотів(ла)...
  •       Я зазнав(ла) труднощів під час...
  •       Знання мені знадобляться, щоб...

VII. Домашнє завдання

С. 82 , виконати №№ 450, 451

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 грудня 2025
Переглядів
98
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку