Оксиген. Кисень. Фізичні властивості кисню і поширення його у природі.

Про матеріал
Конспект уроку ,,Оксиген. Кисень. Фізичні властивості кисню і поширення його у природі'' містить цікаві завдання з даної теми. Можна використати як показовий урок.
Перегляд файлу

Тема уроку: Оксиген. Кисень. Фізичні властивості кисню і поширення його у природі.

Мета уроку: Закріпити знання учнів про елементи метали й неметали та прості речовини на прикладі Оксигену й кисню; дати поняття про Оксиген – хімічний елемент, охарактеризувавши його положення в періодичній системі Д.І.Менделєєва, і кисень – просту речовину; ознайомити учнів з історією відкриття кисню, його поширенням у природі, виховувати любов до природи і бережливе ставлення до неї, розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: періодична система хімічних елементів, наочний матеріал, діаграма, роздатковий матеріал.

Тип уроку: поглиблення і засвоєння нових знань.

Форми роботи: розповідь, робота в групах, в парах, евристична бесіда, мозковий штурм, самостійна робота з підручником.

                                                  Хід уроку

  1. Організація класу до роботи.

Вступне слово вчителя.

 

ІІ.    Актуалізація опорних знань

       Мозковий штурм

  1. Що вивчає хімія?
  2. Що таке речовина?
  3. Які властивості мають речовини?
  4. На які групи поділяють хімічні елементи?
  5. Які фізичні властивості мають метали?
  6. Які фізичні властивості мають неметали?
  7. На які групи можна поділити речовини за складом молекули?
  8. Які речовини називаються складними?
  9. Які речовини називаються простими?
  10. Речовин в природі більше: простих чи складних?
  11. Поділити подані речовини на прості і складні (індивідуальна робота з роздавальними картками.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Відгадування загадки

Я живу і не тужу,

З ким зустрінуся - дружу,

Ми удвох з моїм сусідом

 Називаємось оксидом.

Друзями моїми стали

І метали й неметали.

Феєрверк влаштую вмить,

Бо у мене все горить.

Я внизу у тропосфері,

Залечу в іоносферу.

Мною дихать – всяк мастак

Називають мене як? 

(Речовина кисень та елемент, що його утворює – Оксиген)

 

 

  1. Розгадування кросворда

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Назвіть елемент, який використовують у медицині.
  2. Елемент, відносна атомна маса якого 40.
  3. Вкажіть елемент, який знаходиться в ІІІ періоді V групи.
  4. Назвіть елемент, порядковий номер якого 30.
  5. Елемент, відносна атомна маса якого 14.
  6. Складова частинка  атома.
  7. Частинка, що має заряд.

ІV. Тема, мета, завдання

       Повідомлення теми уроку.

    Девіз уроку : ,,Кисень – ти не просто необхідний для життя, ти і є саме життя’’

V. Вивчення нового матеріалу

   1. Самостійна робота з періодичною таблицею. Положення Оксигену в періодичній системі.

   2. Кисень – проста речовина, утворена Оксигеном.

       Учні пригадують що вони знають про кисень з інших предметів.

 

  1. Фізичні властивості кисню.
  2. Історія відкриття кисню (виступи учнів з повідомленнями)
  3. Поширення кисню в природі

Самостійна робота з підручником і діаграмою ,,Поширення хімічних елементів у земній корі’’

  1. Озон – проста речовина, утворена Оксигеном.

Повідомлення учнів про озон.

  1. Фізкультхвилинка

Пів уроку ми трудились,

То і трохи потомились.

Вже пора до відпочинку,

Розпочнем фізкультхвилинку.

Понад нами небо синє,

Сонце світить на рослини.

А вони часу не гають,

Воду й вуглекислий газ вбирають,

У листках переробляють

І нам кисень виділяють.

Ну а ми його вдихаєм,

Силу і здоров’я маєм,

Можем бігати, стрибати

І весело танцювати.

Додає це нам охоти

До науки й до роботи.

Ось ми трошки відпочили

І набралися вже сили.

Будем дальше працювати,

Кисень й Оксиген вивчати.

  1. Робота в групах

Замість крапок вставити слово Оксиген або кисень:

  1. … зібрали у пробірку.
  2. Багато … витрачається на дихання живих організмів.
  3. … входить до складу води.
  4. … погано розчиняється у воді.
  5. … є складовою частиною гірських порід.
  1. Графічний диктант (робота в парах)

Поставити знак ,, - ‘’, якщо відповідь неправильна і знак ,,’’, якщо відповідь правильна.

  1. Кисень добре розчиняється у воді.
  2. Кисень легший за повітря.
  3. Риби дихають киснем розчиненим у воді.
  4. В природі кисень утворюється внаслідок фотосинтезу.
  5. Молекула кисню триатомна.
  6. Кисень підтримує горіння.
  7. За звичайних умов кисень -  рідина.
  8. Кисень – основа життя на землі.
  9. Відносна молекулярна маса кисню 32.
  10. Кисень входить до складу молекули води.
  11. Озон міститься у верхніх шарах атмосфери.
  12. Кисень становить п’яту частину повітря.
  1. Вчитель. Щоб жити, кожен живий організм повинен дихати, незалежно від того, повітря чисте чи забруднене. Звичайно, всі ми хочемо дихати чистим повітрям. Але, незважаючи на те, ми його забруднюємо і тим самим наносимо собі шкоду. Природа у цьому не винна. Як писав Гете: ,,Природа визнає жартів. Вона може бути тільки завжди правдивою, серйозною, завжди суворою. Вона (природа) завжди справедлива. Помилки ж ідуть від людей.’’

Робота в групах над завданнями

1 група – Що забруднює повітря в нашій місцевості?

2 група – Що ми можемо зробити, щоб повітря в нашій місцевості було чисте?

  1. Проаналізуй і поясни

  Ільф і Петров ,,Золоте теля’’

,,В маленькому номері, відведеному диригенту симфонічного оркестру, спав Остап Бендер. Він лежав на плюшевому простирадлі, одягнутий. Притискаючи до грудей валізу з мільйоном. За ніч великий комбінатор вдихнув у себе кисень, що містився у кімнаті, і хімічні елементи, що залишилися в ній, можна було назвати повітрям лише через ввічливість’’

Чи може одна людина за ніч суттєво змінити вміст повітря в кімнаті?

  1. Вкажіть ознаки, за якими кисень можна відрізнити від інших газів:

а) безбарвність;

б) характерний смак;

в) специфічний запах;

г) малорозчинний у воді;

д) легший за повітря;

е) підтримує горіння;

є) важчий за повітря.

13. Вправа на увагу ,,Спіймай помилку’’

  • Молекула складної речовини кисень утворена двома атомами Оксигену.
  • Кисень – газ без кольору, запаху, смаку, легший за повітря.
  • Кисень вперше добув А. Лавуазьє.
  • До складу води входить 89% кисню.
  • Відносна атомна маса – 8.
  • Розчинений у воді Оксиген потрібний для життєдіяльності водних рослин та тварин.
  • Кисень добре розчиняється у воді.

VІ. Систематизація і узагальнення вивченого матеріалу

       Робота з карткою ,.Лабіринт’’

VІІ. Підсумок уроку

VІІІ. Домашнє завдання.

 

 

                                                      Лабіринт

 

       

 Так Ні Так

 

 

 Так 

Ні Ні Ні Так Ні Так 

 

 

 Так Ні

 

 

  Ні Так Ні Так Ні Так Ні

 

 

 Ні Так

 

 

Так Ні Так Ні

 Ні Так

 

 Ні Ні Так

docx
Пов’язані теми
Хімія, 7 клас, Розробки уроків
Додано
27 грудня 2022
Переглядів
2093
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку