OLIMPIC LAB
ВОЛОНТЕРСТВО – ПОКЛИК ДУШІ Й СЕРЦЯ
Мета: ознайомити кадетів із поняттям «волонтерство», створити умови для виховання небайдужого ставлення до людей, які потребують допомоги; стимулювати пізнавальний інтерес до основ моральної культури, сприяти розвитку фізичних якостей.
З ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ
«КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» імені І.Г. ХАРИТОНЕНКА
Методична розробка
OLIMPIC LAB
ВОЛОНТЕРСТВО – ПОКЛИК ДУШІ Й СЕРЦЯ
(позакласний захід)
Підготував:
вчитель фізичної культури
Кормілець С.В.
Суми – 2017
Затверджено на засіданні ПМО №7 «___»___________2017 року протокол №______ Голова ПМО__________
|
Навчальний предмет: Фізична культура
Вчитель фізичної культури: ____________С.В. Кормілець
|
OLIMPIC LAB
ВОЛОНТЕРСТВО – ПОКЛИК ДУШІ Й СЕРЦЯ
Мета: ознайомити кадетів із поняттям «волонтерство», створити умови для виховання небайдужого ставлення до людей, які потребують допомоги; стимулювати пізнавальний інтерес до основ моральної культури, сприяти розвитку фізичних якостей.
Звучить Державний гімн України після Олімпійський гімн
Ведучий 1: Милосердя, доброта... Ще з часів Київської Русі благодійність була традицією нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалось допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного і скривдженого.
Ведучий 2: Сьогодні є люди поруч із нами, які іноді здаються справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває… Це волонтери. Мирні воїни світла. Більшість із них спортсмени котрі своїм прикладом спонукають долучатися до справи – творити добро. От і для нас вони підготували невеличкий СЮРПРИЗ. (розминка з чемпіоном).
На майданчик запрошуються наші почесні гості:___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Ведучий 1: Волонтерами спочатку називали людей, що добровільно та виключно із власного бажання поступали на воєнну службу в деяких європейських країнах (наприклад, Франції, Іспанії). Серед нас сьогодні також є такі. На майданчик запрошуються команди учасниці від кожної з рот для участі в естафеті «Змійка». Дякуємо учасникам!
Ведучий 2: Роком виникнення волонтерського руху вважається 1859. Саме тоді французький письменник-журналіст Анрі Дюнан, вражений картинами битви при Сольферино, запропонував ідею створення Червоного Хреста – організації, яка працювала б на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу пораненим бійцям.
А у нас на разі наступний вид змагальної програми «Підйом гирі».
Ведучий 1: Українці завжди опікувалися старими та немічними, вдовами, сиротами. Сильний допомагав слабшому. Великі справи робили разом. Сусіди завжди допомагали один одному під час осінніх робіт на городі чи полі. Чуйність, ніжність у взаєминах між людьми викликали захоплення у мандрівників, які приходили до нас із далеких країн.
Запрошуємо нашого гостя для виконання авторської пісні
Ведучий 2: Серед відомих нам українців, що творили добрі справи безкорисливо, виділяються Костянтин Острозький – київський воєвода, князь, який за власні кошти відкрив перші школи у деяких містах західної України (16 ст.), в яких училися і діти шляхти, і селянські діти. Окремим фондом здійснювалася підтримка дітей-сиріт.
Гетьмани Петро Сагайдачний і Іван Мазепа у 1702 році на благодійні кошти звели новий великий корпус Києво-Могилянської академії.
Михайло Грушевський – видатний український діяч, у 1898 році на власні кошти заснував у Києві школу, в якій діти мали змогу навчатися рідною українською мовою.
І це далеко не повний список відомих українців, які були не тільки відомими політиками, культурними діячами, а й меценатами і благодійниками.
А ми запрошуємо команди для наступного змагання «Стрибки в мішку»
Ведучий 1: Нелегка доля випала Україні у XXI столітті. Вир суспільно-політичного життя захопив і поглинув кожного. Ми, живучи у світі технологій маніпуляцій та амбіцій, забуваємо про головне – живемо один раз. Інколи важко зробити крок вперед, не маючи проблем з опорно-руховим апаратом, почути музику, маючи абсолютний слух, відчути тепло, маючи родину. А як бути тим, хто не має таких звичних на перший погляд можливостей? Єдине, що лишається у особливих людей – ВІРА. Не будьмо байдужими. Одна добра справа для тебе – дрібничка, а для когось – мрія, цілий світ… Зробімо перший крок РАЗОМ! Разом до МАЙБУТНЬОГО!
У нас на разі наступний вид змагальної програми «Бій гладіаторів»
До слова запрошуються почесні гості________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________
2 Ведучий: Дякуємо за увагу! До нових зустрічей!
Список використаних джерел