Організація навчання та відпочинку в школі та вдома

Про матеріал
Розробка уроку до підручника Н. Будної. Формування предметних компетентностей: здоров’язберігаючої : ознайомити учнів із особливостями активного і пасивного відпочинку, навчити розпізнавати активний та пасивний відпочинок; розвивати вміння організовувати свою працю та відпочинок та правильно облаштовувати робоче місце в класі та вдома ; розвивати знання про необхідність вчасно лягати спати; виховувати у дітей бажання відпочивати активно; сприяти засвоєнню знань про безпеку під час прогулянок та розваг; не зловживати комп’ютерними іграми та іграми на смартфоні.
Перегляд файлу

Я досліджую світ    2клас

Тема: Організація навчання та відпочинку в школі та вдома

Мета: Формування предметних компетентностей:

здоров’язберігаючої :

   ознайомити учнів із особливостями активного і пасивного відпочинку, навчити розпізнавати активний та пасивний відпочинок;

 розвивати вміння організовувати свою працю та відпочинок   та правильно облаштовувати робоче місце в класі та вдома   ;              

розвивати знання про необхідність вчасно лягати спати;

виховувати у дітей бажання відпочивати активно;

сприяти засвоєнню знань про безпеку під час прогулянок та розваг;

не зловживати  комп’ютерними іграми та іграми на смартфоні;

- комунікативної :

розвивати  мовлення, уважність, спостережливість, мислення ;                                     збагачувати  словниковий  запас;

- формувати уміння учнів зв’язно висловлювати думку;

- працювати в парі та групі;

- спілкуватися державною мовою;

- налагоджувати взаємодію з оточуючими;

- розвивати навички спілкування.

Формування ключових компетентностей:

 громадської, соціальної

 уміння вчитися, загальнокультурної, здоров’язберігаючої.

 

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

  1. Хвилинка календаря. Гра «Мікрофон».

-         Який сьогодні число? Місяць?

-         Який сьогодні день тижня?

-         Сьогодні тепло чи холодно?

-         Який стан неба?

-         Чи були сьогодні опади?

( Запис у зошиті)

ІІ.  Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

1. Продовжіть речення.

 Щоб досягти успіху в житті потрібно……( вчитися ).

  1. Бесіда з елементами розповіді.

Навчання – це розумова праця.

Коли ми працюємо довго, то кожен із нас відчуває втому, тому, щоб не втомлюватися необхідно відпочивати, чергувати розумову та фізичну працю. Людям, які займаються розумовою працею необхідно  активно відпочивати. Саме активний   сприяє підвищенню працездатності та настрою людини.

Відпочинок – це не ледарювання , а правильна зміна виду діяльності.

  1. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся яким буває відпочинок, який відпочинок корисний, а який може шкодити здоров'ю. Пам’ятка безпечний відпочинок.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Робота з підручником.  ( ст. 24)

Як чергуємо навчання в школі з відпочинком ?

  • Перерви між уроками.
  • На уроках руханки, фізкультхвилинки, вправи для очей.
  • Уроки фізичної культури

 

2.Робота в зошиті. ( ст.10. зав.1)

Обведіть речі, які необхідно прибрати зі стола.

(Оцініть свою роботу сигнальною карткою)

* Правильно організовуйте робоче місце в класі і вдома.

3. Проблемна ситуація.  Робота над віршем.

- Послухайте вірш і скажіть , хто з хлопчиків відпочиваєз більшою користю.

Хто вміє відпочивати?

Каже Петрик: «Поспішаю,

бо на мультик не встигаю,

на комп’ютері пограти,

на дивані полежати ».

Каже Дмитрик: «Поспішаю,

бо я з песиком гуляю.

Ми у будь-яку погоду

любим з песиком природу».

Хто на вашу думку, діти,

вміє гарно відпочити?

– А що таке відпочинок?

 ( Проведення часу, метою якого є відновлення сил)

 

– Як відпочиває Петрик? ( Він лежить на дивані, дивиться телевізор). Це пасивний відпочинок.  

Пасивний відпочинок - це стан спокою, відносний спокій, відсутність активної рухомої діяльності.

-            Як ви це розумієте?

– Як відпочиває Дмитрик? (Він гуляє з песиком).

 Це активний відпочинок.

Активний відпочинок – це проведення дозвілля, під час якого людина активно рухається, змінює один вид діяльності на інший.

- Хто із хлопчиків відпочиває більш корисніше ?

Після навчання корисний активний відпочинок на свіжому повітрі.

 

  1. Робота в зошиті (ст.10, зав.2)

-         Виконайте завдання самостійно.

-         Позначте літерою А  - активний відпочинок.

-         П – пасивний відпочинок.

( Перевірка сигнальною карткою). Самооцінка.

  1.   Робота в парах.

* Повторення правил роботи в парах.

*  Розподілити види відпочинку на активний і пасивний.

 Перевірка . Якщо правильно – піднімаєте сигнальну картку.

  •      Руханка

6.Бесіда про користь сну.

- Дітки, крім того, що ми повинні відпочивати, нам необхідно і добре спати.                   А чому нам потрібно добре спати ми дізнаємося з вірша
«Навіщо дітям треба спати?»

Навіщо дітям треба спати?

Щоб скоріше виростати.

Вдень рости часу немає:

Діти граються, гуляють,

Бігають, казки читають,

Вірші вчать, пісні співають,

Щось з конструкторів будують,

Гарно фарбами малюють,

Їм нема коли зростати –

Дуже справ у них багато.

Дітлахи вночі ростуть

Після того, як заснуть.

Треба вчасно всій малечі

Спать лягати кожен вечір.

1. Чому дітям треба добре спати? (Щоб рости)

2. А коли ми активно ростемо? (Вночі)

3. Чому потрібно своєчасно лягати спати?

 7. Ситуативні завдання.

Я зачитую дітям ситуації і питання до них. Діти мають  пояснити свою думку.

Ситуація 1. Владик  та Оля часто запізнюється до школи. Як можна цього уникнути? Які поради ви можете дати дітям ? (Потрібно скоріше лягати спати і швидше вставити зранку, тоді до школи він запізнюватися не буде)

Ситуація 2. На уроці Ігор має втомлений вигляд, неуважно слухає вчителя. Як можна цього уникнути? Які поради ви можете дати хлопчикові? (Хлопчикові потрібно швидше лягати спати, а також зранку робити зарядку, щоб в нього не було втомленого вигляду)

- Тож нам потрібно завжди вчасно лягати спати, щоб рости здоровими. А ще якщо ми будемо висиплятися, тоді будемо активними та ніколи не запізнюватимемося до школи.

Молодші школярі  повинні спати не менше 10 годин .

8.Робота з підручником ( ст.24 – 25)

9.Бесіда який відпочинок може стати шкідливим.                                                       ( комп'ютери, смартфони)

Перебування дитини перед монітором і телевізором не може перевищувати 45-60 хв на день

Не зловживати комп’ютерними іграми.

10. Вправи для очей.

11. Бесіда про корисні справи.

- Які корисні справив и можете зробити у вільний від навчання час.

Робота з підручником  (ст. 25)

12. Створення пам'ятки про безпечний відпочинок.

* Робота в групі.     * Правила роботи в групах.

Пам’ятка безпечний відпочинок

*Не зловживати комп’ютерними іграми.

*Грати за правилам.

*Під час катання одягати засоби захисту.

*Обирайте безпечні місця.

*Не бешкетуйте, не штовхайтеся і не ставте підніжки.

*Катайтеся на велосипеді, самокаті, роликах, скейтборді лише у

відведених для цього місцях — у дворах, парках,на спортмайданчиках.

*Катайтеся на санчатах, лижах у парках,скверах;

на ковзанах — лише на ковзанці.

*Грати у футбол та інші ігри можна на спортивних майданчиках, стадіоні.

 

( Перевірка сигнальною карткою). Самооцінка роботи в групі.

 

 ІV. Підсумок уроку

1 Рефлексія

- Про що  ми говорили сьогодні на уроці? (Про активний і пасивний відпочинок)

- Які висновки ви зробили для себе? (Що потрібно завжди відпочивати активно)

- А чому потрібно вчасно лягати спати? (Щоб рости і щоб добре висипатися, для того, щоб бути активним весь день)

Гра «Закінчи речення»

На уроці мені сподобалось…

На уроці я дізнався….

На уроці для мене цікавим було…

2. Завдання : Написати який ви відпочинку у вас після школи. Можна принести фото.

3.Оцініть свою роботу на уроці.

*Градус успіху.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
5 січня
Переглядів
184
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку