Що спільного мають камінь та горобець?Чим вони відрізняються?
Номер слайду 4
Ситуація: Ви зайшли у кімнату і побачили, що ваш улюбленець котик Мурко лежить на дивані у дивній позі. Як дізнатися: чи він живий чи ні?
Номер слайду 5
Якою спільною назвою можна назвати Зображені тут об'єкти?
Номер слайду 6
Організми – це тіла живої природи. Чим організми відрізняються від тіл неживої природи?
Номер слайду 7
Основні властивості живих організмів:1)ріст – це кількісні зміни, які пов'язані зі збільшенням маси та розмірів тіла;2)розвиток – це якісні зміни, які пов'язані зі зміною форми, утворенням нових органів;3) рух-це переміщення тіла або його частин у просторі;
Номер слайду 8
4)живлення- це процес поглинання і засвоєння організмом речовин їжі;5)розмноження – це здатність організмів відтворювати собі подібних;6)дихання – це процес надходження кисню в організм та його використання на розщеплення поживних речовин, що супроводжується виділенням води, вуглекислого газу та енергії;7)подразливість – здатність організмів реагувати на зміни умов середовища.
Номер слайду 9
Будова організмів та тіл неживої природи теж відрізняється. - З яких найменших частинок побудовані організми і тіла неживої природи?
Номер слайду 10
Історична довідка. Вперше термін «клітина» запропонував англійський природодослідник Роберт Гук у 1665 році. Він створив свій перший мікроскоп – збільшувальний прилад, який дає можливість бачити клітини. Коли Роберт Гук розглядав під мікроскопом кору дуба коркового, він побачив численні порожнисті камери, які нагадували бджолині соти та назвав їх клітини.