Тема уроку: Осінні турботий людей. ( 1 клас)
Мета: обговорити з учнями,чим займаються люди восени; ознайомити учнів з дарами і турботами, які приносить людям осінь; основі практичної роботи показати учням, як зберегти в домашніх уроках плоди; виховувати бажання допомагати дорослим; виховувати почуття любові до природи.
Обладнання: Пісня «Ходить гарбуз по городу».підручник, робочий зошит «Я досліджую світ»,загадки, прикмети про осінь.
Хід уроку
І. Ранкова зустріч
1.Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання.
Доброго ранку, доброго дня
Вітаєтесь ви і вітаю вас я.
Хай плещуть долоньки,
Хай тупають ніжки,
Кивають голівки і сяють усмішки.
Доброго ранку, доброго дня
Вітаєтесь ви і вітаю вас я.
2. Інформація
Учні висловлюють свої думки, обмінюються ідеями та пропонують важливі для них теми для обговорення.
3. Щоденні новини
-Який сьогодні день?
-Яка дата?
Прогноз погоди:
-Хмарність;
-Опади;
-Вітер;
3. Групове заняття
-Що ви знаєте про осінь?
-Які дарунки і турботи приносить осінь людям?
Читання вірша "Осінь" Н.Гуркіна.
- Що називають дарами осені?
- Що ще дарує осінь?
Отже, тема нашого уроку: «Осінні турботи людей.»
-Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які дарунки і турботи приносить людям осінь.
- Яку пору року і чому називають шедрою?
IІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Робота за підручником. ( ст.24)
- За малюнками розказати, що люди роблять восени.
- Яку ще проводять люди роботу восени? (Відповіді дітей)
- До якої із цих робіт доучаються діти?
2.Робота в робочому зошиті (ст.22)
Виконання завдання 1,2.
3. Що збирали на городі, відгадайте загадки
1.Баран у коморі, а роги надворі. (Буряк)
2.Є коси, та не з волосся, є зерна та не з колосся. (Кукурудза)
3.Заглядає у віконце на високій ніжці сонце. (Соняшник)
Прикмети про погоду.
Восени один день сонце блисне, а три дні дощ кисне.
Горобина вродила рясно — на дощову осінь.
У вересні на дубах жолудів багато, то буде сувора зима.
Розгляньте фотографії. Поясніть і запам'ятайте приказку.
Осінь каже: «Берися до роботи, бо зима скоро прийде».
Фізкультхвилинка
1. Гра " Чи культурні ці рослини?"
Чи культурні ці рослини:
Помідор, гарбуз, малина,
Морква, жито, огірки,
Мак ,кульбаба, буряки?
Чи культурні ці рослини:
Кабачки, кавун і дині,
Абрикос,і полуниці,
Подорожник і пшениця?
2.Яка дитяча пісенька об'єднує всю городину?
(Жнивна пісня «Ходить гарбуз по городу»)
Співання з виконанням рухів.
ІII. Підсумок уроку.
-Про що говорили на уроці?
- Що дарує осінь людям?
-Які осінні турботи людей восени?
Тема уроку: «Осінні турботий людей.» ( 1 клас)
Мета: обговорити з учнями,чим займаються люди восени; ознайомити учнів з дарами і турботами, які приносить людям осінь; основі практичної роботи показати учням, як зберегти в домашніх уроках плоди; виховувати бажання допомагати дорослим; виховувати почуття любові до природи.
Обладнання: Пісня «Ходить гарбуз по городу».підручник, робочий зошит «Я досліджую світ»,загадки, прикмети про осінь.
Хід уроку
І. Ранкова зустріч
1.Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання.
Доброго ранку, доброго дня
Вітаєтесь ви і вітаю вас я.
Хай плещуть долоньки,
Хай тупають ніжки,
Кивають голівки і сяють усмішки.
Доброго ранку, доброго дня
Вітаєтесь ви і вітаю вас я.
Треба разом привітатись: - Добрий день! Дружно, голосно сказати: - Добрий день! Вліво, вправо поверніться,
2. Інформація
Учні висловлюють свої думки, обмінюються ідеями та пропонують важливі для них теми для обговорення.
3. Щоденні новини
Прогноз погоди
Наведіть приклади взаємозв’язків між неживою і живою природою (день коротший; температура повітря нижче; з дерев опало листя);
3. Групове заняття
Отже, тема нашого уроку: «Осінні турботи людей восени.»
-Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які дарунки і турботи приносить людям осінь.
IІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Робота за підручником. ( ст.24)
- За малюнками розказати, що люди роблять восени.
- Яку ще проводять люди роботу восени? (Відповіді дітей)
- До якої із цих робіт доучаються діти?
2.Робота в робочому зошиті (ст.22)
Виконання завдання 1,2.
3. Що збирали на городі, відгадайте загадки
1.Баран у коморі, а роги надворі. (Буряк)
2.Є коси, та не з волосся, є зерна та не з колосся. (Кукурудза)
3.Заглядає у віконце на високій ніжці сонце. (Соняшник)
Прикмети про погоду.
Восени один день сонце блисне, а три дні дощ кисне.
Горобина вродила рясно — на дощову осінь.
У вересні на дубах жолудів багато, то буде сувора зима.
Розгляньте фотографії. Поясніть і запам’ятайте приказку.
Осінь каже: «Берися до роботи, бо зима скоро прийде».
Фізкультхвилинка
1. Гра « Чи культурні ці рослини?»
Чи культурні ці рослини:
Помідор, гарбуз, малина,
Морква, жито, огірки,
Мак ,кульбаба, буряки?
Чи культурні ці рослини:
Кабачки, кавун і дині,
Абрикос,і полуниці,
Подорожник і пшениця?
2.Яка дитяча пісенька об’єднує всю городину?
(Жнивна пісня «Ходить гарбуз по городу»)
Співання з виконанням рухів.
ІII. Підсумок уроку.
-Про що говорили на уроці?
-Чому осінь щедра пора року?
-Які осінні турботи людей восени?
1