"Основні формули для розвязування задач"; " Правила для учнів в кабінеті хімії".

Про матеріал
Матеріал, який можна використовувати як наочний , при роботі в кабінеті хімії. Можна роздрукувати і оформити у вигляді стендів.
Зміст архіву
Перегляд файлу

ОСНОВНІ ФОРМУЛИ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ        З ХІМІЇ

                                                                 Масова частка елементу в речовині              Відносна густина газу

imageОдиниця вимірювання – Кількість речовини (𝑛=𝑚/𝑀 =𝑁/𝑁𝐴 𝑛=𝑉/𝑉𝑚 n).                           W(%, або безрозмірна). %(𝐸)=𝑛𝐴𝑟/𝑀𝑟*1 0   𝐷𝐵𝐷𝐵( А) за газом (В). (𝐴𝐴)=𝜌(𝐴)/𝜌(𝐵) 𝑀 𝐴 𝑀 𝐵

                       моль.                                                                                            (  )=   (  )/   ( )

Для газів:

Одиниця

            вимірювання – г (кг).                                                 пр   теор

𝑁𝑁=вимірювання – г (кг). Маса речовини (=𝑛𝑁𝐴Маса речовини (𝑛𝑁𝐴Кількість молекул (Кількість молекул (ММ=ρ*𝑚ρ*𝑁𝐴=6,02 *10 𝑁𝐴=6,02 *10𝑚Vm ; =Vm ; =ρ*ρ*m). VММ m). V= Одиниця 𝑚/𝑛𝑚=𝑛𝑀  N). 𝑚=𝑛𝑀 N). 23моль 23моль – –1                            1          Вихід продукту реакції: 𝜂𝜂𝜂%=𝑚%=𝑛%=𝑉пр теорпр теор/𝑉/𝑛/𝑚  .*1.*1*1 000  

 Густина (ρ)

Одиниця вимірювання Для газів: 𝑉𝑚г/мл. = 2,4 ρ=ρ = л моль𝑚/𝑉 /M/Vm   Одиниця вимірювання – моль/л. 𝐶Молярна концентрація (С). (𝑋)=100%*w(𝐶(𝑋)=𝑛(𝑋)/𝑉 (𝑋) 𝑋)*ρр(𝑋) /M(X)

ПРАВИЛО ХРЕСТА

Перегляд файлу

ПРАВИЛА ДЛЯ УЧНІВ В КАБІНЕТІ ХІМІЇ

Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті

1.  Входити до кабінету хімії та лаборантської тільки з дозволу вчителя.

2.  Входити в кабінет і виходити з кабінету спокійно, щоб ненароком не перекинути хімічний посуд, приладдя чи склянки з реактивами, що стоять на столах.

3.  Раціонально організовуй своє робоче місце, не захаращуй стіл зайвими предметами.

4.  Дбайливо стався до обладнання кабінету.

5.  Підтримуй чистоту й порядок.

6.  Виконуй досліди тільки за інструкцією та вказівками вчителя.

7.  Перед початком роботи перевір наявність усього обладнання, потрібного для дослідів. Продумай послідовність виконання кожного з них.

8.  Працюй сидячи, тихо, швидко, але без зайвої метушні.

9.  Потрібні записи в зошиті роби відразу після виконання досліду.

10.             Додержуйся правил безпечного користування водопроводом, газом та електричним струмом.

11.             Дізнайся, де в кабінеті розміщені аптечка та протипожежні засоби. Навчися користуватися ними за потреби.

                                         

image               Правила техніки безпеки  під час роботи в кабінеті хімії

1.Працюйте в кабінеті хімії обов’язково в халаті.

2.   Будьте максимально обережними під час виконання будь – яких практичних робіт.

3.   Виконуйте тільки ті хімічні досліди, які узгоджено з учителем, під його наглядом або наглядом лаборанта.

4.   Уважно читайте етикетку на посудині з речовиною, яку берете для досліду. Відкривши посудину, не кладіть пробку на лабораторний стіл боком.

5.   Реактиви для дослідів беріть лише в тих кількостях, які зазначені в інструкції.

6.   Якщо в інструкції не зазначено, яку масу чи об’єм реактиву треба взяти, то суху речовину беріть у такій кількості, щоб вона вкрила лише дно пробірки, а  розчину – не більше 1/6 її об’єму.

7.   Надлишок узятого реактиву ні в якому разі не зливайте (не зсипайте) назад у посудину, де він зберігався. Його дозволяється зливати (зсипати) у спеціальні склянки.

8.   Наливаючи розчин, посудину з реактивом беріть так, щоб етикетка спрямовувалась у бік долоні, знімайте краплю з краю шийки посудини, бо рідина          стікатиме по склу, псуватиме етикетку, може пошкодити шкіру рук.

9.   Посудину, з якої взяли реактив, відразу закрийте пробкою і поставте на місце.

10.                Під час нагрівання розчинів у пробірці користуйтеся дерев’яним тримачем. Уважно стежте за тим, щоб отвір пробірки був спрямований у бік від вас і         інших працюючих, бо рідина внаслідок перегрівання може викинутися з пробірки.

11.                Під час нагрівання рідин стежте, щоб не перегрівалися стінки посудини над рідиною, бо при потраплянні на перегріте скло крапель рідини посудина може тріснути.

12.                Щоб уникнути перегрівання, ніколи не нагрівайте пробірку лише знизу, а рівномірно прогрівайте всю пробірку.

13.                Не заглядайте в пробірку, в якій нагрівається рідина, і не нахиляйтеся над посудиною, в яку наливається будь - яка рідина (особливо їдка), бо непомітні  бризки можуть потрапити в очі.

14.                Ніякі  речовини не пробуйте на смак.

15.                Нюхайте всі речовини обережно, не нахиляйтеся над посудиною і не вдихайте повними грудьми, а спрямовуйте до себе пару чи газ рухами руки.

16.                Будьте особливо обережні під час роботи з лугами. Потрапляння навіть розбавлених розчинів лугів в очі може призвести до повної втрати зору. Якщо        розчин лугу потрапив на руки, негайно змийте його великою кількістю проточної води до зникнення відчуття милкості.

17.                Будьте обережні також під час роботи з кислотами. Особливо бережіть очі. В разі потрапляння розчину кислоти на руки також негайно змийте його великою кількістю проточної води.

18.                Будьте особливо обережні під час роботи з нагрівними приладами.

19.                Гарячі предмети ставте на керамічну плитку або спеціальну підставку.

20.                Відпрацьовані реактиви зливайте у раковину (після їх нейтралізації), а цінні реактиви – у спеціальний хімічний посуд.

21.                Після закінчення роботи приберіть своє робоче місце, відключіть воду, вимкніть електронагрівні прилади й              обов’язково ретельно вимийте руки.

22.                Не кладіть свої сніданки на лабораторні столи й ніколи не вживайте їжу в хімічному кабінеті.

У разі нещасного випадку негайно звертайтеся до вчителя!

zip
Додав(-ла)
Максимюк Марія
Додано
2 серпня
Переглядів
76
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку