Особливості сюжету та композиції оповідання «Пістрява стрічка» Артура Конан Дойла.

Про матеріал
Зацікавити учнів творчістю Артура Конан Дойла, познайомити їх з основними фактами життя й діяльності митця; показати особливості розв’язання сімейного конфлікту в оповіданні «Пістрява стрічка»; удосконалювати навички учнів із коментованого читання та аналізу художнього тексту; удосконалювати навички виразного читання, зв’язного усного мовлення, складання аргументованої відповіді, доведення власної точки зору; сприяти формуванню активної життєвої позиції. Обладнання: підручник, портрет А. Конан Дойла, виставка книг, комп’ютери.
Перегляд файлу

Тема уроку: Особливості сюжету та композиції оповідання «Пістрява стрічка» Артура Конан Дойла.

Мета уроку: зацікавити учнів творчістю Артура Конан Дойла, познайомити їх з основними фактами життя й діяльності митця; показати особливості розв’язання сімейного конфлікту в оповіданні «Пістрява стрічка»; удосконалювати навички учнів із коментованого читання та аналізу художнього тексту; удосконалювати навички виразного читання, зв’язного усного мовлення, складання аргументованої відповіді, доведення власної точки зору; сприяти формуванню активної життєвої позиції.

Обладнання: підручник, портрет А. Конан Дойла, виставка книг, комп’ютери.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація знань

 

        Які ознаки детективної літератури?

        Кого називають засновником детективного оповідання?

        Які детективні твори ви читали?

        Кого із літературних слідців ви знаєте?

---Якими якостями характеру ви захоплюєтесь?

ІІІ. Вступне слово вчителя

-- У літературі є образи, які ніколи не вмирають. Ми захоплюємось ними, прагнемо наслідувати їх. Творами А. К. Дойла зачитується не одне покоління. Шерлок Холмс цікавий і неповторний герой, залишається таким понад 100 років. За мотивами оповідань А. К. Дойла створено десятки фільмів. У Англії є музей Шерлока Холмса, розташований  у Лондоні на Бейкер-стріт, де жив детектив разом зі своїм другом Ватсоном.

ІV. Оголошення теми, мети уроку

Мотивація навчальної діяльності.

 

1.Пригадаємо творчість А. К. Дойла.

  1. Де народився Артур Конан Дойл?
  2. Яке справжнє прізвище А. К. Дойла?
  3. Яку А. К. Дойл здобув освіту?
  4. Чи працював лікарем письменник?
  5. Чи стала література основною професією письменника?
  6. Де подорожував А. К. Дойла?
  7. У якому образі втілено досвід мандрівок і лікарської практики автора?
  8. .Яку назву мав перший твір Артура Конан Дойля?
  9. . Де знаходиться музей Шерлока Холмса?
  10. . Якими творами письменник  прославився?

2. Словникова робота.

Дедукція – спосіб розмірковування, при якому нова думка або висновок виводяться шляхом роздумів над багатьма іншими думками, фактами.

3. Робота з підручником.

        1. Читання статті підручника ««Дедуктивний метод» Шерлока Холмса».

        2. Читання оповідання «Пістрява стрічка» Артура Конан Дойла.

 

     3. Композиція оповідання «Пістрява стрічка»

--Експозиція – нотатки доктора Вотсона  про те, які справи цікавлять Шерлока Холмса.

--Зав’язка – прихід Хелін Стоунер.

--Розвиток дії – розгадування таємниці, приїзд Шерлока Холмса і доктора Вотсона  в маєток Грімсбі Ройлотта.

--Кульмінація – поява змії, загибель Ройлотта.

-- Розв’язка – розповідь Шерлока Холмса про те, як він розкрив злочинні наміри Ройлотта.

4.Прослухування аудиокниги «Пістрява стрічка».

5.Перегляд фрагментів худ. фільму «Пістрява стрічка».

V. Робота в парах

  1. Знайдіть приклади в оповіданні «Пістрява стрічка», які пояснюють зміст «дедуктивного методу» Шерлока Холмса.
  2. Знайдіть в оповіданні описи про:
  •        фізичну силу Шерлока Холмса;
  •         вміння Холмса зберігати таємницю;
  • ---риси характеру головних персонажів оповідання.

VІ. Літературний диктант

  1.  Хто прийшов до Шерлока Холмса за допомогою? (Хелін)
  2. Яке прізвище героїні? (Стоунер)
  3. Як звали вітчима героїні? (Грімсбі)
  4. Що помітив Шерлок Холмс в кімнаті Джулії? (Шнур)
  5. Чому у вітчима в кімнаті на сейфі стояло блюдце? (для гадюки)
  6. Як звали економку Шерлока Холмса?( Хадсон)
  7. Прізвище вітчима героїні ? (Ройлотт)
  8. Ім’я друга Шерлока Холмса? (Вотсон).

VІІ. Рефлексія

1.Які риси характеру ви хотіли б запозичити від образів Шерлока Холмс та доктора Вотсона?

2.Чим сподобався вам твір?

VІІІ. Домашнє завдання

Намалювайте ілюстрації до оповідання «Пістрява стрічка».

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
10 березня
Переглядів
230
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку