Тема уроку: Особливості технології обробки деревини. Виготовлення прикрас з дерева. Створення кілець з дерева
Мета уроку:
Хід уроку
1. Вступна частина
1.1 Організаційний момент
Доброго дня діти. Сьогодні ми поговоримо про художню обробку дерева і навчимося з вами робити прикраси з нього.
1.2 Обговорення теми
З давніх-давен людина прагнула до краси. Вона не тільки бачила й відчувала її, а й відтворювала у своїх виробах. Завжди цінувалися й цінуються речі, зроблені власноруч. І ми з вами навчимося творити красу. Для цього нам потрібні будуть певні знання, уміння і, звичайно ж, бажання. Сьогодні ми з вами спробуємо створити кільце з дерева своїми руками.
Краса і досконалість - це те, до чого завжди прагнула людина. Адже кожному з нас хочеться бути особливим, привабливим і не схожим на інших.
На щастя, завдяки аксесуарам перед нами відкриваються приголомшливі можливості, адже ми можемо щодня виглядати, по-різному доповнюючи одяг новими елементами.
Дивлячись на чудові прикраси, стильні шкіряні вироби, витончені пояси і найзручніші портмоне і сумочки навряд чи хтось замислюється над тим, з чого ж усе починалося, а було це дуже-дуже давно...
Багато тисячоліть тому на нашій землі жили первісні люди. Їх життя було сповнене небезпек і для того, щоб вижити їм доводилося об'єднуватися в племена і ховатися в печерах. Враховуючи те, що мовний апарат у них був практично не розвинений, вони передавали інформацію за допомогою звуків, жестів і наскальних малюнків. Дуже часто на них зображувалися танцюючі навколо багаття люди, а поруч з ними лежала їх жертва, із залишків якої вони виготовляли амулети. За легендамивважалося, що подібні аксесуари приносили удачу і допомагали в полюванні. Лише через час їх почали використовувати, як прикраси.
Найдавніша прикраса булавиготовленаз морських черевоногих молюсків, вони були замість намиста. Ця знахідка була знайдена в 2006 році. За допомогою аналізу було встановлено те, що виріб пролежав у землі приблизно 100 тис.років.
Розкішні птахи також стали надихати людей своїм яскравим забарвленням і красою. З часом, люди стали використовувати для декорування пір'я. Їх вплітали у волосся, намисто та інші прикраси. Таким чином, печерні люди (споконвічно чоловіки ) намагалися сподобатися жінкам.
Також одним з найдавніших аксесуарів є пояс. Ним підв'язували перший "одяг", завдяки чому носити його було значно зручніше. Лише через час пояс набув і декоративне значення.
Прототипом сучасних сумок, гаманців і портмоне були крихітні кишені, які в 15 столітті використовувалися для зберігання грошей. Саме жінки віддали вирішили удосконалити ці вироби, зробивши їх більшими і красивішими. Вишитий мішечок дами ретельно ховали під пишною спідницею та намагалися нікому не показувати, на відміну від чоловіків, які користувалися однотонними виробами і носили їх на поясі.
На початку 17 століття, технологія виготовлення мішечків дещо змінилася і величезною популярністю стали користуватися саме в'язані кишені. Однак тільки на початку 20 століття, прекрасні дами зважилися витягти свої незвичайні сумочки і представити їх загальному огляду. Саме з тих пір стильні сумки стали носити в руках.
Виходячи з наведеної інформації, можна з упевненістю стверджувати те, що сучасні аксесуари є результатом тривалої еволюції і постійного бажання удосконалювати і вдосконалюватись, заради того, щоб подобатись оточуючим.
Нам сьогодні дуже складно уявити сучасних чоловіків і жінок без стильних доповнюють елементів образу - аксесуарів прототипами, яких є вироби, виготовлені руками наших давніх і далеких предків. Вони допомагають людям виглядати оригінально і неповторно і мають відношення до самих різних сфер діяльності людини.
У сучасному світі моди, аксесуарам відводиться особливе місце і саме тому, експертами цієї сфери було створено величезну кількість правил по їх підбору і поєднанню. Адже, дуже важливо вміти правильно вибрати допоміжні деталі (прикраси) і предмети гардеробу, що вказують на стиль і завершеність образу (хустки, шарфики, сумки).
За допомогою різноманітних аксесуарів люди мають унікальні можливості та можуть створювати красу своїми руками і кожного разу з'являтися в новому образі, демонструючи тим самим різні сторони своєї особистості.
Шліфування – процес обробки поверхні заготовок абразивними різальними інструментами. Основна мета шліфування – надати гладкість і вирівняти поверхню, а також видалити верхній шар матеріалу для забезпечення заданої товщини виробу з гладкою поверхнею.
При шліфуванні мікрорізання поверхневого шару деревини проводиться великою кількістю малих зерен 3, об’єднаних в інструмент з допомогою зв’язки 2 на паперовій або тканинній основі 1.
Паперові шліфувальні матеріали (наждачний папір) використовують для ручного шліфування. Шліфувальний папір (на тканинній основі) застосовують переважно у верстатах та шліфувальних електроінструментах. Вона є міцнішою. (слайд 10)
Фронтальне опитування:
1.За допомогою яких інструментів обробляють деревину невеликої товщини?
2.Практична робота
2.1Вступний інструктаж
2.2Самостійна робота учнів
2.3Виготовлення виробу
Беремо заготовку з липового бруса
За допомогою сверла Форстнера робимо в середині отвір діаметром 20мм
За допомогою ножа обрізаємо лишній матеріал з заготовки
Берем наждачний папір і робимо заокруглу форму
За допомогою простого пристосування (коркова пробка від вина, болт чи саморіз і ізоляційна стрічка) зажимаємо наше кільце в шуруповерті чи свердлильному верстаті
Обтесуємо наждачним папером до рівної і гладкої поверхні міняючи зернистість.
Далі, в середині зашкурюємо краї.
В кінці готове кільце покриваємо спиртовою морилкою і 2-3 шари лаку.
3. Заключна частина
3.1 Заключні питання
3.2 Прибирання робочих місць