Ознайомлення з поняттям алгоритму

Про матеріал
З метою впровадження в практику інновації: інформаціні технології навчання, розробила даний урок. Мета інноваційної діяльності: розвиток особистості учня та його адаптація у світовому інформаційному просторі.
Перегляд файлу

2 клас. Дата проведення: 23.04.21

Тема. Ознайомлення з поняттям алгоритму

 

Мета: 

  • ознайомити учнів із поняттям алгоритм; 
  • формувати основні навички ХХІ століття: культури спілкування, вміння вирішувати проблеми, відповідальність;
  • розвивати вміння складати алгоритми та аналізувати його складові та результативність;
  • розвивати слухову та зорову пам’ять;
  • виховувати дбайливе ставлення до устаткування кабінету;

 

Тип уроку: комбінований​

 

Індивідуальна робота: консультування​ учнів під час роботи в середовищах LearningApps  та Google Chrome

 

Цифровий хмарний супровід: ​ ​дошка PadLet            (https://goo.gl/mak1rH)​

 

 

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

 

  1.   Привітання

 

1.2 Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі

Гра «Мікрофон» 

Вчитель. ​Уявімо, що предмет, який я зараз тримаю в руках, це мікрофон.

Передаючи його ланцюжком один одному, запропонуйте свій варіант завершення речення:

  • У комп’ютерному класі можна…
  • У комп’ютерному класі не можна…

(Гра триває до моменту, поки всі учні не висловлять свою думку).

1.3  Повідомлення теми і мети уроку

Вчитель.  Сьогодні на уроці ви ознайомитеся із поняттям - алгоритм та навчимося наводити приклади алгоритмів. Отримані знання ви застосуєте на практиці, виконуючи цікаве завдання на комп’ютері.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок учнів

2.1 Фронтальне опитування

-Що таке команда? (Чіткий і короткий наказ)

-Наведіть приклади команд. (Візьми ручку! Відкрий програму! Вимкни комп’ютер!)

-Хто може бути виконавцем команд? (Людина, тварина, робот, машина…)

Вчитель. Виконавцем може бути будь-хто, хто розуміє та може виконати подані команди.

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

3.1 Мотивація

Вчитель. Кожного дня ти є виконавцем різних​ алгоритмів: безпечного перетину вулиці, виконання домашнього завдання, прибирання кімнати тощо. 

 

 

3.2 Розповідь з елементами бесіди

Вчитель. Люди щоденно користуються різноманітними правилами, інструкціями, рецептами, що складаються з певної послідовності вказівок. Деякі з них настільки увійшли до нашого життя, що ми навіть не замислюємось, коли їх виконуємо. Іноді кажуть, автоматично. Тому, алгоритм - це послідовність дій, які призводять до виконання певниго завдання.

Виконавцем може бути лише той, хто розуміє команди алгоритму та може їх виконати.

 

3. 3 Вправа “Незнайко”

Вчитель. Пригадаємо героя казки, який одержав таке завдання: “Піди туди-не знаю куди. Принеси те - не знаю що!”

- Чи можна виконати цей алгоритм?  Чому?(Ні, тому що цар давав накази-команди, які не були чітко визначеними, а тому не зрозумілі царевичу)

 

3.4 Розповідь з елементами бесіди

Вчитель. Кожний алгоритм складається для конкретного виконавця. Щоб скласти алгоритм, потрібно  записати потрібні команди в певному порядку та врахувати його властивості:

  • кожна команда алгоритму повинна бути зрозумілою виконавцю;
  • алгоритм не повинен містити команди, які виконавець не може виконати;  
  • виконання алгоритму має завершуватися отриманням результату.

Кожний алгоритм складається для конкретного виконавця. Щоб скласти алгоритм, потрібно  записати потрібні команди в певному порядку.

 

Неможливо порушувати послідовність виконання команд.

  • Чому? Для отримання відповіді на це проблемне питання проаналізуємо дії на малюнках, представлених графічно.

3.5 Робота з плакатом

  Вчитель.  ​Розгляньте малюнки, розміщені на дошці.

Проаналізуйте малюнки, представлені графічно, та сформулюйте команди, які дитина виконує протягом дня. 

- Хто є виконавцем даного алгоритму?   

 

 3.4 Дидактична гра “Смачний сніданок”https://lh4.googleusercontent.com/6dBDJqmdp5KfqFdDHcd3y0YmMejK8eO1kD5GdIpoV7OTnbXHUUIMgeh8uqavKhNJ1zPeoq6lrtscx_GwThDbgP5BxsWCWvRLbfJQ-j0s21yWY9F1yESL95_q-gVNNe7bdYd8Qvw

Вчитель. Складіть алгоритм, за яким потрібно діяти, щоб приготувати канапку.

 

Фізкультхвилинка

 

Раз! Два! Всі присіли.

Потім вгору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

Зі струмочка гарно вмились.

П'ять! Шість! Усі веселі.

 

 

Летимо на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли

Ніжками затупотіли.

Дев'ять! Десять! Відпочили

І за парти дружно сіли.

 

ІV. Практична робота

4.1 Завдання “Алгоритм”

Алгоритм роботи

  1. Відкрийте папку  Завдання, яка знаходиться на Робочому столі.
  2. Оберіть файл, який має назву “Алгоритми”.
  3. Визначте правильну послідовність дій. Перемістіть зображення у відповідні поля.

  1. Покажіть результат роботи учителю.
  2. Закрийте вікна всіх програм.  

4.1 Завдання “Команди” (додатково)

Алгоритм роботи

  1. Відкрийте папку  Завдання, яка знаходиться на Робочому столі.
  2. Оберіть файл, який має назву “Команди та виконавці”.
  3. Оберіть зображення об’єкту, що може називатися Виконавцем, та перетягніть його на центральне зображення.

4. Покажіть результат роботи учителю.

5. Закрийте вікна всіх програм.  

 

  1.  Вправи для очей

1.  «Жмурки». Міцно-міцно замруж очі на 5 секунд, а потім відкрий їх.

2. «Метелик». Поморгай оченятами, як махає крилами метелик – швидко і легко.

3. «Світлофор». По черзі закривай то ліве, то праве око, як блимає залізничний світлофор.

4. «Вгору - вниз». Подивися спочатку вгору, потім вниз, не нахиляючи голови.

5. «Годинник». Нехай очі дивляться то вправо, то вліво, як годинник: «тік - так». Повтори цю вправу 10 разів.
 

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

Дидактична гра “Долонька”

Вчитель. Обведіть контури своєї долоні на аркуші паперу. Всередині контуру кожного пальчика упишіть відповіді на питання:

  • “Який настрій?” - вказівний палець https://lh6.googleusercontent.com/DARbkx8gj0J7NCORWGND1JEmpZHTyg0xaT93qLfhFuoZZGNDskv30X3Ok_cOHD4_p5q50pC_qPdRh8fuKrLidOfv2HKFfF6gpO7Gn69XHlVbWsug6jb8s1OIh9V2ZCzNzuRZXJ8
  • “Що цікавого я вивчив на уроці?” - великий палець
  • “Що було важко? Які я мав труднощі?”- середній палець
  • “Що я б хотів вивчити ще? Що мені було б цікаво?” - безіменний палець
  • “Мені не сподобалося сьогодні…” - мізинець

Молодці діти,  ми сьогодні разом із вами активно  працювали, а тепло ваших долоньок я залишу на згадку про урок, який ми і створили разом з вами.

docx
Додано
18 серпня 2021
Переглядів
739
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку