Тема: Поняття алгоритму. Виконавці алгоритмів.
Мета: формувати поняття алгоритму, вміння виконувати алгоритми, вміння складати прості алгоритми; розвивати логічне мислення, зорову пам’ять, творчу уяву; виховувати вміння працювати за вказівками, розвиток комунікативних здібностей.
Хід уроку
І Організація класу
Вправа «Коло побажань»
(діти передають один одному м’яку іграшку або м’ячик і промовляють слова побажання )
ІІ Актуалізація опорних знань
1.Гра «Впіймай команду» (якщо учні чують команду-плескають в долоні)
-Відкрийте зошити -Підійди
-Гарна погода -Виконайте завдання
-Сіли! - На вулиці дощ
-Зверніть увагу! - Намалюй!
-Ви снідали? - Посміхнись!
2. Побудуйте речення так, щоб вони звучали як команда.
Ми йдемо гуляти на вулицю
Діти зірвали квітку.
Учні виконували ранкові вправи.
3. Гра «Кому належить команда» (робота в групах)
Дітям роздають картки на яких написані команди і малюнок учня та собаки Завдання: розкласти картки з командами на дві групи: команди, які може виконати людина; команди, які виконує тварина
Фас! Відкрили зошит
Відповідайте! Сидіти!
Дай лапу! Відчини двері.
Кроком руш! Підійди
ІІІ Перевірка домашнього завдання.
-Отже, давайте пригадаємо, які речення можуть бути командами?
(спонукальні)
-Хто такі виконавці і хто може бути в ролі виконавця?
(комп’ютер, людина, тварина, побутова техніка )
ІV Мотивація навчальної діяльності
-Як ви гадаєте , чи достатньо однієї команди для виконавця? Чи може є такі випадки, коли потрібно виконати декілька команд? Наведіть приклад.
- З яких команд складається вказівка виконавцеві приготувати чашку чаю?
( відповіді учнів)
-Добре, ось така послідовність команд має назву –алгоритм . Про нього ми сьогодні і поговоримо.
V Сприйняття нового матеріалу
Робота з підручником c.63-64
Визначення поняття алгоритму.
Алгоритм-це послідовність команд для виконавця, спрямованих на розв’язання певного завдання.
-Зверніть увагу на те, що для того, щоб наш алгоритм був правильним, треба дотримуватися певних правил:
1.Правильний порядок дій
2.Алгоритм не повинен містити команди, яких не може виконати виконавець
3.Кожен алгоритм завершується здобуттям результату
Гра «Кухарі» (для гри потрібно каструля і всі необхідні овочі по 1 шт, можна іграшкові)
-А зараз ми з вами попрацюємо командами. Уявіть, що ви кухарі і вам потрібно приготувати обід. Одній команді потрібно зварити борщ, а іншій команді –суп. Ваша задача: скласти алгоритм приготування борщу (супу).
(учні в групах обговорюють алгоритм приготування страви, потім по черзі називають дії, які потрібно виконати і імітують приготування страви складаючи овочі в каструлю)
VІ Фізкультхвилинка
Руханка «Скік та скок» https://www.youtube.com/watch?v=kNWwid8OAVM
VІІ Закріплення вивченого матеріалу
Практична робота за комп’ютером
1.Повторення правил безпечної роботи за комп’ютером
2. Інтерактивна вправа
https://learningapps.org/4584435
3. Офтальмологічна пауза «Колесо огляду»
4 Інтерактивна вправа
https://learningapps.org/5051379
VІІІ Підсумок уроку.
Вправа «Мікрофон»
Сьогодні на уроці я вивчив….
Я зрозумів…..
Я навчився…
Мені сподобалося…
Мене здивувало….
Список літератури
1. І. В. Табарчук, Мій конспект. Інформатика 2 клас, с.41-42
2. Н. Шевченко, Інформатика. Конспекти уроків 4 клас , с.100
3. М. Корнієнко Підручник Я досліджую світ 2 клас, ІІ ч. С.63-64