Крикоця С.Г.,
вихователь
Заклад дошкільної освіти№14(ясла-садок)
м.Ізюм,Харківська область,Україна
Конспект заняття з
Ознайомлення з природнім довкіллям .
Тема: «Зимуючі птахи»
Мета: закріпити вміння дітей розпізнавати птахів нашої місцевості за зовнішнім виглядом, називати їх, звуко-наслідувати, закріпити знання про особливості зовнішнього вигляду, спосіб живлення птахів взимку, спосіб їх проживання; розвивати мислення, пам'ять, мову, увагу, пізнавальний інтерес до природи; виховувати дбайливе ставлення до зимуючих птахів.
Словникова робота: голуб, синичка, ворона, горобчик, крихти хліба, насіння, зернятко, годівничка.
Матеріали для заняття: годівничка, штучні птахи з паперу: голуб, ворона, синичка, горобчик; лялькові тарілочки, д.г «Заспіваємо як…», «Гостинці для птахів», «Хто прилетів», пеньок, ялинка, годівничка, чистомовка «Ми йдемо до лісу», вірш «Синичка», «Горобчик».
Індивідуальна робота: активізувати малоактивних дітей.
Попередня робота: д.г «Насіння для птахів», «Годівничка», «Хто прилетів», «Чим нагодуємо пташку»
Хід заняття
Вихователь:- Діти, я запрошую вас до зимового лісу, підемо? (відповіді дітей)
- А що б було веселіше йти до лісу промовимо разом зі мною чистомовку.
Чистомовка «Ми йдемо до лісу»
Мо-мо-мо – ми до лісу йдемо.
Рі-рі-рі – зима на дворі.
Са-са-са – навкруги краса.
Ас-ас-ас – гарний настрій в нас.
Ли-ли-ли – ми до лісу прийшли.
Д.г. «Хто прийшов до нас»
Вихователь:- Хто сидить на ялинці? (горобчик)
Ців-ців-ців, край вікна горобчик сів,
Крильцями махає, сонце зустрічає
- Де сидить горобчик?
- А тут хто сидить ? (під деревом)
- Де сидить ворона?
- Якого кольору пір’я у ворони?
- Ой, а тут хто? (синичка)
Морозу не боїться маленька синиця,
По сніжку стрибає, пісеньку співає.
- Де сидить синичка? (на пеньку)
- Якого кольору в синички животик?
- А це хто тут? (голуб)
- Де він сидить ? (біля пенька)
(відповіді дітей)
Вихователь:- А зараз ми побудемо птахами:
Крильця пташки розправляють,
Їх до сонця підіймають,
Потім пташки полетіли
На пеньочок хутко сіли. (діти сідають)
Вихователь:- Відпочинимо, та пригадаємо , як співають птахи.
Д.г «Не переплутай»
- Як каркає ворона? (кар-кар)
- Як цвірінчить горобчик? (ців-ців)
- Як туркоче голуб? (гулі-гулі)
- Як співає синичка? (цвінь- цвірінь)
(відповіді дітей)
Вихователь:- Як красиво співають птахи. Але птахи сумні, чому вони сумні?
- Мабуть зголодніли! Давайте їх нагодуємо. (відповіді дітей)
Д.г «Нагодуємо пташок» (годівничка)
Вихователь: - Чим ми нагодуємо птахів?
- Що ми насипемо в годівничку?
- Що ми віднесли птахам?
- Що лежить в цій тарілочці?
- Чим ти годуватимеш птахів?
- Що ще люблять їсти птахи?
- Чим ти пригостила птахів? (відповіді дітей)
( діти приносять до годівнички зернятко, хліб, насіння ті насипають у годівничку відповідаючи на запитання вихователя )
Вихователь: - Кого ми зустріли у лісі?
- Чим ми їх пригощали?
- Чи добру справу ми зробили?
Вихователь: - Побудемо і ми пташками
- Пограємо в Р.г «Пташки літають»