Папір. Види і властивості паперу. Виробництво паперу та його економічне використання. Виготовлення закладки для книги.

Про матеріал

Конспект уроку з СПО на тему "Папір. Види і властивості паперу. Виробництво паперу та його економічне використання. Виготовлення закладки для книги."

Доповнила конспект-уроку Андриевской Татьяны Сергеевны

Перегляд файлу

Тема: Папір. Види і властивості паперу. Виробництво паперу та його економічне використання. Виготовлення закладки для книги.

Навчальна мета: Ознайомити учнів із папером як основним матеріалом для роботи на уроках трудового навчання, його видами і властивостями, застосуванням паперу в різних галузях промисловості та бережливим ставленням до нього; навчити виготовляти закладку для книжки; розвивати мислення, творчу уяву, пам’ять; виховувати акуратність, інтерес до роботи, посидючість.

Виховна мета: уміння працювати в колективі (зважати на інтереси його членів, узгоджувати їх з власними інтересами); уміння керувати своєю поведінкою і діяльністю у процесі праці; професійний інтерес до праці, перспективні мотиви діяльності; працелюбність; товариськість; дисциплінованість; організованість.

Корекційна мета: корегувати мислення і мовлення, взаємодію між мовленням і діяльністю, слабкість регулюючої функції мовлення, сенсорні функції, самооцінку, недоліки моторики та постави

Обладнання: предметні малюнки, колекція «Види паперу», підручник.

 

Хід уроку

I. Організаційний момент.

1. Привітання.

  • Дзвінко пролунав дзвінок,

Всіх покликав на урок.

Тож сідайте всі в рядок —

Починається урок.

2. Перевірка готовності до уроку.

3. Упорядкування робочих місць.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності:

  • Сьогодні на уроці ми дізнаємося звідки до нас з’явився папір, які є види паперу, навіщо нам потрібний папір і що з нього можна зробити.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя про історію виникнення паперу.

  • Папір вперше був винайдений у Китаї (ІІІ ст. н. е.). Перший папір виготовляли з молодих пагонів бамбука, подрібненого до волокон. Ці стебла розрізали, товкли в ступі, розводили водою, а потім зневоднювали, накладаючи на масу, що утворилась, сітку. Цю сітку трясли доти, поки вода стікала. Коли вода стекла, паперовий аркуш був готовий. Його залишилося лише спресувати і висушити. Проте всі свої винаходи китайці намагалися тримати в секреті. Не минув цієї участі й папір. Спосіб виготовлення паперу китайський уряд оголосив державною таємницею. Але з часом папір проник спочатку в Середню Азію, звідти до арабів, від арабів — до Іспанії, а з Іспанії — в усі інші країни Європи. До середини ХІХ ст. папір виготовляли з лляного або бавовняного ганчір’я. Згодом папір почали виготовляти з деревини різних порід дерев, соломи, ганчір’я, целюлози та макулатури.

2. Розгляд таблиці із зображенням послідовності процесу виготовлення паперу.

3. Гра «Що з чого зроблено?»

1) Речі зроблені з деревини.

  • Дві дощечки, дві сестри

Швидко мчать мене з гори. (Лижі)

  • Залюбки на допомогу я школярику прийду

І залишу слід помітний там, де носом проведу.

В дерев’яному кожусі я завжди вам прислужуся:

І дорослим, і малятам — всім, хто любить малювати. (Олівець)

2) Речі, зроблені з металу.

  • Голову залізну маю,

Нею цвяхи забиваю. (Молоток)

Вовк сталевий, гострий ніс,

Бавовняний має хвіст. (Голка з ниткою)

3) Речі, зроблені зі скла.

  • Груша не проста — скляна,

В темряві горить вона . (Лампочка)

4) Речі, зроблені з гуми.

  • Б’ють його, а він не плаче,

А все вище й вище скаче. (М’яч)

  • Не боїмось ми води,

Ходимо туди-сюди.

Коли дощ чи мокрий сніг,

Не промочиш з нами ніг! (Гумові чобітки)

4. Ознайомлення з властивостями паперу.

1) Розповідь учителя.

2) Знайомство із статтею підручника

5. Перегляд колекції «Види паперу».

6. Фізкультхвилинка.

IV. Практична робота:

1. Скручування трубочок.

2. Розривання паперу на частини.

3. Відривання смужки від аркуша.

4. Складання паперу.

V. Розгляд зразків виробу

1. Відгадування загадки.

  • Із неба диво золоте

І світить нам, і гріє,

Ніщо без нього не росте,

І всяк йому радіє.

Радієш ти, радію я,

Радіють луки, поле, гай,

Радіє з краю в край земля.

А що за диво, відгадай! (Сонце)

2. Технологія виготовлення виробу «Закладки».

VI. Самостійна робота учнів:

Лунає тиха музика, діти працюють. За необхідності вчитель допомагає тим учням, які того потребують.

  • Що нового й цікавого вам запам’яталося?
  • Чи змінився ваш настрій наприкінці уроку?
  • Чи зігрівають наш клас сонечка, що зроблені вашими руками?

VІІ. Підсумок уроку

  1. Виставка дитячих робіт.
  2. Підсумкова бесіда:
  • Що нового ви дізналися на уроці?
  • Що навчилися робити?
  • Я вдячна вам за старання.

VIII. Прибирання робочих місць.

 

docx
Додано
28 березня 2020
Переглядів
1993
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку