Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої для роботи з текстовою, звуковою, відео інформацією.

Про матеріал
– Перш ніж сісти за комп’ютери, нам слід пригадати всі правила безпечної роботи та поведінки в кабінеті інформатики,а в цьому нам допоможуть пазли. Ви любите збирати пазли? Ось зараз у вас буде можливість зібрати картинку.
Перегляд файлу

Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої для роботи з текстовою, звуковою, відео інформацією.

Мета:

  • навчальна:навчити перетворювати одну форму подання інформації в іншу: (текстове - в графічне, числове - в текстове тощо);
  • розвивальна:розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки;
  • виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Добрий день, в добрий час,

 Рада бачити вас.

 Ви почули всі дзвінок?

 Він покликав на урок.

То ж сідайте тихо, діти.

 Домовляймось не шуміти,

 Руку гарно підіймати.

 

Розпочати урок мені хотілось наступним віршем:

Рішучість до нас на урок завітала,

Аж ось Енергійність її наздогнала,

Завзяття з Умінням до класу прийшли

Й  Любов до навчання з собою взяли,

Терпіння й Активність теж не забарились

І Творчість, звичайно, до класу з`явилась.

Якщо об`єднати  це все в одне ціле,

То можна сміливо нам братись за діло!

Якщо ж вони стануть усі в один ряд,

То вийде відмінний у нас … РЕЗУЛЬТАТ.

 

Яка пора року за вікном? (Осінь). Сьогодні, йдучи до школи, я зустріла осінь.

Вона передала нам листочки, які лежать у вас на партах. Осінь буде дарувати листочки  всім учням за правильні відповіді.

То ж будьте уважними, старанними, активними, енергійними і обов’язково отримаєте гарну винагороду в кінці уроку. Бажаю вам успіхів.

 

Повторення правил безпечної поведінки в комп’ютерному класі.

– Перш ніж сісти за комп’ютери, нам слід пригадати всі правила безпечної роботи та поведінки в кабінеті інформатики,а в цьому нам допоможуть пазли.

Ви любите збирати пазли? Ось зараз у вас буде можливість зібрати картинку.

 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

1.Робота з картками

За допомогою органів чуття людина сприймає навколишній світ. Давайте допоможем смайлику намалювати їх.

Які органи чуття не зображені на малюнку?

2.Гра «Я знаю»

Я задаю вам питання, а ви мені кажете відповідь. Скористаємось мікрофоном.

  1. Що таке інформація?
  2. Що може людина робити з інформацією? (Зберігати, обробляти, передати.)
  3. Назвіть пристрої виведення інформації?
  4. Які ви знаєте пристрої введення інформації?
  5. Назвіть види повідомлень за способом подання?
  6. Якими способами подаються  повідомлення? (умовними жестами, світловими і звуковими сигналами, графічним, текстовим або комбінованим способами)

3.Вправа «Ромашка»

Давайте пригадаймо види повідомлень за способом сприйняття. (зорова, нюхова, смакова, звукова,  дотикова)

Смачний борщ,

Холодний сніг

Спів птахів

Гарна прикраса

Пахуча квітка

4.Вправа «Пантоніма» (за допомогою мови жестів та рухів повинні показати слово

Навушники

Телефон

Калькулятор

Літак

Морозиво

Дощ

М’яч

Мікрофон

Клавіатура

Мити підлогу

Ми зїли лимон

Нам дуже жарко

Ми міркуємо

Ми посміхаємося один одному

5.Гра «Так чи ні»

(Плещуть у долоні), якщо інформація вірна, якщо ні – підніміть руки і помахайте ними.

  • Гриби ростуть на дереві?
  • Учні вчаться в школі?
  • Листя жовтіє взимку?
  • Рік має 7 місяців?
  • М’яч круглої форми?

6.Завдання.  До якого виду інформації можна віднести ці значки?

А)  Б)   В) Г)   Д)

Графічна інформація _____

Звукова інформація_______

Відеоінформація______

Текстова інформація______

Числова інформація_______

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Сьогодні ми вивчимо нове поняття – перетворення інформації.

IV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)

Перетворення інформації – це змінення способу подання тієї самої інформації за допомогою іншого виду без змінення початкового повідомлення.

V. Фізкультхвилинка

А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані.

VІ. Усвідомлення набутих знань

Робота у зошиті.

          VІІ. Робота з програмою «Розкидайко».

VII. Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Працювали ви старанно, тому потрібно трішечки відпочити.

(Слухання функціональної музики з закритими очима).

Заплющіть очі і зробіть три глибокі вдихи та видихи. Відкрийте очі і подивіться на те, як падають золоті листочки. Відшукайте найяскравіший, який асоціювався б із власною мрією. Простягніть рученята до листочків і схопіть свою мрію.

VIII. Підбиття підсумків уроку

  1. Що таке перетворення інформації?
  2. Навіщо перетворюють інформацію?
  3. Які пристрої використовуються для роботи зі звуком?
  4. Які пристрої використовуються для роботи з зображеннями і відео?

Інтерактивна вправа «Піраміда позитивних почуттів»

Вчитель простягає руку і говорить: «На уроці мені сподобалось, що ви працювали наполегливо і старанно» Учні по черзі підходять, кладуть долоньку зверху і говорять: «Мені сподобалось…»

Нагородження активніших учнів

 

ІХ. Домашнє завдання

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
12 березня 2020
Переглядів
913
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку