«Переваги Нової української школи?»
Відповідно Закону України «Про освіту», Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 р № 87 з 1 вересня 2018 року в усіх школах запровадили нову програму навчання.
Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.
Концепція НУШ має на меті розкрити потенціал кожної дитини та надалі допомогти успішно реалізувати себе у житті. Навчатися діти будуть 12 років. Спочатку дитина в 6 років приходить до 1 класу, і навчається 4 роки в початковій школі. Потім, переходить до середньої школи, в якій навчатиметься 5 років. Закінчивши 9 клас, учні складають профорієнтаційні тести та зовнішнє незалежне оцінювання.
На мою думку, головними перевагими Нової української школи є:
А найголовнішим я вважаю, є те що в НУШ прислухаються до учнівської думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Серед її переваг – розвиток емоційного інтелекту, формування комунікативної компетентності (вміння дружити, вибачатися, вирішувати конфліктні ситуації тощо), розвиток співпраці/командоутворення, формування довірчих стосунків. Головна мета запровадження реформи: виховати “інакше” нове покоління українців!
«Недоліки Нової української школи?»
Самі по собі описані вище принципи хороші. І так, навчання за новою системою дає і позитивний результат. Дітвора із задоволенням йде в школу і нудьгує по урокам на канікулах. При цьому є нюанси, на які хотілося звернути увагу.
Наприклад, таке питання, як фінансування шкіл. "Спонсорами" виступають державний і місцевий бюджети. Зарплата педагогам, а також цільові стимулюючі дотації (закупівля меблів та обладнання для першокласників) йде з держбюджету. З місцевого бюджету платять технічного персоналу школи і інші витрати, пов'язані з утриманням школи.
Також, якщо почитати відгуки, зокрема, батьків в групі "Батьки.SOS", то складається відчуття, що стався запуск ще однієї станції МКС, а не старт освітньої реформи (настільки діаметрально протилежні відгуки).
Так, у великих містах діти дійсно сидять за одномісними чудо-партами. Так, в деякі школи їх довезли до жовтня-листопада, але довезли. У багатьох селах малеча досі сидить за звичайними двомісними партами.
Більш немає поняття "учень", є - слухач. Більшість уроків проходить в ігровій формі. І багато чого залежить від вчительки. Хтось до кінця першого класу вміє рахувати і віднімати в межах ста, читає самостійно книжки обсягом до 100 сторінок, може близько до тексту переказати тексти і події в школі. А хтось ніяк не читає 25 слів за хвилину, 2 + 2 складає 5 хвилин і не розуміє, чому в школі він спокійно може пересуватися по класу під час уроку, в той час як вдома потрібно робити домашні завдання строго за столом.
Замість висновку: так, діти із задоволенням йдуть в школу, їм весело і легко, але отриманий за підсумком першого класу багаж знань вельми скромний. Як то кажуть, рано робити висновки. Подивимося що буде далі
Головні недоліки НУШ:
Кожен сам повинен вирішувати, чи підтримувати реформу. Ми ж спробували надати максимально повний перелік її плюсів та мінусів, щоб зробити вибір стало легше. Головне – зробити його і не бути байдужим, адже йдеться про освіту українських дітей!
Отже, НУШ - це принципово інший підхід до освіти дітей, буквально розворот на 180 градусів. У такій школі хлопців вчать мислити критично, вміти висловлювати свою думку, виробляють соціальні цінності. І загальна мета реформи - це школа, в якій учням комфортно навчатися, яка вчить застосовувати отримані знання і вміння в житті.