З метою узагальнення та закріплення знань учнів з вивченої теми, вдосконалити навички усної лічби, вміння розв'язувати приклади і задачі; розвивати логічне мислення молодших школярів; виховувати почуття взаємодопомоги
Тема: Перевір свої знання. Додавання та віднімання. 1 клас
Мета: узагальнити і закріпити знання учнів з вивченої теми, вдосконалити навички усної лічби, вміння розв'язувати приклади і задачі; розвивати логічне мислення молодших школярів; виховувати почуття взаємодопомоги.
Тип уроку: узагальнення вивченого матеріалу
Форма уроку: урок-подорож
Обладнання: макет корабля „ Рахівник”, геометричний матеріал, мікрофон.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Слово вчителя:
Сьогодні на уроці ми здійснимо подорож землями королеви Математики: повторимо склад чисел, повторимо таблиці додавання і віднімання чисел 1, 2, 3, 4; повторимо математичні правила; будемо розв'язувати приклади і задачі; попрацюємо з геометричним матеріалом. Для того, щоб подорож була цікавою, вам треба на всі запитання давати правильні відповіді. Подорожувати ми будемо по морю, яке називається „Всезнайко”, на човнику, який має назву „Рахівник”. Уявіть, що ви вже зайняли місце на човні. Отже, вирушаємо в дорогу.
ІІІ. Подорож на човні островами.
Актуалізація та закріплення знань і навичок
- Назвіть сусідів чисел 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.
- Назвіть склад чисел 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.
- А зараз пограємо в гру „Рибалки”. Впіймайте рибку з відповіддю 10, а тепер з відповіддю 7. (Закинути рибок у відерця).
Доданок |
3 |
5 |
? |
Доданок |
6 |
? |
3 |
Сума |
? |
8 |
7 |
Зменшуване |
10 |
9 |
? |
Від'ємник |
6 |
? |
6 |
Різниця |
? |
3 |
2 |
Задача.
В одній клітці сиділо 4 кролики, а в другій стільки ж. Скільки кроликів сиділо у двох клітках?
Один - два - всі пірнають,
Три – чотири – виринають.
П'ять – шість – на воді
Кріпнуть крильця молоді.
Сім – вісім – що є сили,
Дев'ять – трохи розгорнулись,
Обсушились, потягнулись.
І пішли попід горою
За травичкою смачною.
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.
Гра „Помий віконечко”
Вставте числа у віконечка
10 - □ = 7 6 + □ = 8
5 - □ = 2 0 + □ = 5
У Знайки було 3 диски з казками, а музичних дисків – на 5 більше. Скільки музичних дисків було у Знайки?
Завдання № 1
Накресліть перший відрізок довжиною 8 см, другий - на 5 см коротший.
Завдання № 2
Назвіть з яких геометричних фігур складається наш човен?
Збільш на 3.
2 |
4 |
6 |
7 |
Зменш на 4.
4 |
5 |
7 |
8 |
Завдання № 1
Розстав числа так, щоб вийшло слово
5 |
1 |
3 |
4 |
2 |
Н |
Ч |
В |
Е |
О |
Завдання № 2
На дубі 3 гілки, на кожній гілці по 6 яблук . Скільки всього яблук на дубі?
IV. Підсумок уроку, рефлексія, вербальне оцінювання
1