Презентація "Перша світова війна 1914-1918 рр."

Про матеріал

Презентація допомагає:

розкрити становище українських земель напереодні Першої світової війни, показати плани воюючих сторін щодо українських земель.

охарактеризувати зміни в українському національному русі з початком Першої світової війни;

Встановити причинно-наслідкові зв'язки, працювати з історичними джерелами, робити висновки.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Початок Першої світової війни (1914-1918 рр.) Політичні програми та орієнтації українців у зв’язку з початком війни Підготувала: викладач історії Бойкова Тетяна Іванівна

Номер слайду 2

Плани ворогуючих держав щодо України напередодні війни

Номер слайду 3

Початок бойових дій на території Східної Галичини

Номер слайду 4

Росія мала на меті приєднати Галичину, Буковину й Закарпатську Україну. Ідеологи російського самодержавства заявляли, що йдеться про приєднання до Росії давніх "русских" земель і про возз'єднання українського народу.

Номер слайду 5

Панівні класи Росії прагнули шляхом захоплення нових територій, ринків збуту та джерел сировини і вигідних військових поставок забезпечити високі прибутки, а також загасити революційний рух усередині країни. Чорносотенці, октябристи, кадети висунули гасла: захист вітчизни, війна до переможного кінця. Лідер кадетів П. Мілюков на засіданні Державної думи заявив: "У цій боротьбі ми всі заодно: ми не ставимо умов і вимог, просто кладемо на терези боротьби нашу тверду волю подолати насильника".

Номер слайду 6

З початком Першої світової війни українські політичні партії зазнавали переслідувань з боку урядів панівних націй - Росії і Австро-Угорщині. З цього приводу В. Винниченко 22 серпня 1914 р. записав у своєму "Щоденнику": "Спочатку дуже вражають виступи соціалістів Франції, Германії, Бельгії за війну. Але треба погодитись, що іншої ради нема... Але як бути пригнобленій нації якоїсь держави?".

Номер слайду 7

Українці Галичини, орієнтувались на Німеччину й Австро-Угорщину, на їхню перемогу у війні і перехід під їхній протекторат всієї України. Була й третя орієнтація,- неросійська, й не німецька, а українська. "Це,- писав Винниченко,- була орієнтація на себе, на свої сили, на рятунок своїми власними зусиллями, зусиллями своїх працюючих мас...". До цієї орієнтації належали переважно соціалістичні течії.  

ppt
Додано
11 лютого
Переглядів
98
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку