Перший урок для 1 класу "Школа радо нас вітає"

Про матеріал

Матеріал допоможе вчителям формувати у дітей уявлення про шкільне життя, відчуття себе повноправним членом великої шкільної родини; дати уявлення про такі цінності кожної людини, як сім'я, родина та держава; поглибити знання учнів про нашу державу – Україну; викликати позитивні емоції від зустрічі зі школою; розвивати пізнавальні інтереси, бажання вчитися; сприяти згуртуванню дитячого колективу.

Перегляд файлу

Тема.  Школа радо вас вітає!https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/001.jpg

Мета:

Формувати у дітей уявлення про шкільне життя, відчуття себе повноправним членом великої шкільної родини; дати уявлення про такі цінності кожної людини, як сім’я, родина та держава; поглибити знання учнів про нашу державу – Україну; викликати позитивні емоції від зустрічі зі школою; розвивати пізнавальні інтереси, бажання вчитися; сприяти згуртуванню дитячого колективу,

виховувати почуття відповідальності;

розширювати кругозір учнів;

розвивати увагу, монологічне мовлення виховувати патріотичні почуття, повагу до школи та її працівників.

Тип уроку: година спілкування

Технічні засоби: комп’ютер, телевізор, музичні аудіозаписи, відеопрезентації,.

Наочне обладнання:

 українські рушники, коровай, зерно, плакат «Школа радо вас вітає!» , картки зі словами «Україна», «Батьківщина», Прапор України із зображенням серця, кульки, наповнені гелем.презентація до уроку; мікрофон; кольорові олівці; ілюстративний матеріал на шкільну тематику; набори пазлів «Україна»; картки з буквами «ш», «к», «о», «л», «а»; роздатковий матеріал для кожного учня, повітряні кульки для прикрашання ,пісня «Рідна мати моя»,батьківський оберіг,Буратіно,малюнок будинку школи, ключик , крісло автора, пісня « Учат в школе», портфелі з навчальним приладдям для гри, конвертики із пазлами, «Акровірш», мультфільм про Україну для Першого уроку( про обереги), пісня «Це край,де я родилась і живу…»

 

https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/003.gif
Хід уроку

І. Організація класу

Учитель з учнем 5 класу зустрічає учнів та батьків біля класної кімнати з короваєм на українському рушнику.

Учень 5 класу

Слухайте, слухайте, слухайте!

І не кажіть, що не чули!

І не кажіть, що не бачили!

Сьогодні в нашому шкільному королівстві свято!

Свято з нагоди створення нової шкільної сім’ї!

Зустрічайте винуватців  цієї події!

 Учитель

Ідіть під рушником, хлопчики й дівчатка!

Хай чистим полотном встеляться ваші життєві дороги.

Шануйте батька і матір, що дали вам життя і любов на віки!

А ви, батьки, благословіть своїх дітей!

Під музику «Весняного вальсу»  Фредеріка Шопена діти заходять до класу. Батьки благословляють дітей і посипають зерном.

Вчитель

https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/004.png Сьогодні свято радістю багате.

Сьогодні ви, шановні мами й тата,

Діток своїх веселих та завзятих

До школи вперше дружно привели.

 Тож, як ведеться, хочу всіх вас привітати,

https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/005.pngЗа нашим українським звичаєм буду Вас зустрічати.

Дарую хліб і сіль, всім на добро,

Щоб в класі тільки щастя в нас було.

Вчитель на українському рушникові підносить батькам коровай.

Любі діти! Дорогі батьки, гості, запрошені!

Наш спільний дім – єдина Україна,

Сьогодні всіх дітей скликає на урок.

Щаслива буде хай кожнісінька дитина

І впевнено в науку робить крок!

Створення емоційного настрою уроку + Вправа «Сердечне коло»

Вчитель   https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/006.jpg

Любі діти!
Я відчуваю, як ваші маленькі сердечка надзвичайно сильно і часто б’ються від хвилювання. 
Закрийте, будь ласка, оченята. Покладіть долоньки на своє сердечко, відчуйте його тепло у своїх долоньках, наповніть ніжністю та добром.
Відкрийте очі. Подивіться один на одного. Посміхніться, передайте свою посмішку, тепло і добро ваших сердець іншому. Візьміть товариша по парті за руку і вийдіть до дошки.  Утворимо велике-велике коло. Бачите, як нас багато! А тепер вплетемо в це коло наші серця.

Учні (за годинниковою стрілкою)передлають один одному кульки сердечка, називаючи своє ім’я.

Вчитель

А тепер я запрошую у друге коло батьків – ви будете завжди нас оберігати своєю любовю.

Батьки

Батьки передають сердечка та називають прізвища сімей

Вчитель

У нас немає «Ти»,

У нас немає «Я».

Ми тепер одна –

Єдина шкільна сім’я.

Вчитель

Сьогодні народився наш клас!

А без чого не буває дня народження?

Звичайно, без іменинного торта. (Вчитель дістає торт). Кожен з вас має взяти свічечку і поставити  в торт. (Вчитель запалює свічки  і всі разом співають)

З днем народження, наш клас!

З днем народження, наш клас!

З днем народження, вітаєм!

З днем народження, наш клас!

Вчитель

З чистого аркуша паперу , народжується картина. З чистого листа

розпочинається і життя нашого класу. У класі … родин .Кожна родина – це життя багатьох людей.

А життя кожної людини схоже на джерело. Нові джерела створили річку життя _1 класу_Золотівської_ школи №14.

.Якою буде ця річка – залежить від вас, малята. На протязі довгих шкільних років кожен з вас буде давати їй життєву силу – своїм старанням і успіхами. Залежить це і від вас, шановні батьки, адже Ви є наймудрішими порадниками своїм дітям і найбільшими помічниками вчителів.

Хай життя нашого класу, який щойно народився, завжди б’ється чистою

джерельною водою.

Тепер ваші діти стали і моїми, і я сподіваюся, що нашим дітям буде

тепло і затишно в шкільному куточку, який ми будемо разом для них

створювати.

Любі діти!

Успіхів вам! Натхнення, терпіння, нових відкриттів на нелегких, але цікавих шкільних стежинах.

Хай доля вам стелиться рушниками!

https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/007.pnghttps://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/008.png

Звучить пісня «Рідна мати моя»

Батьки

Дарують классу батьківський оберіг

Вправа « Віночок дружби»

Вчитель

Мої любі першокласники!

Сьогодні для вас продзвенів перший шкільний дзвоник,який покликав вас на перший у вашому житті шкільний урок. Вас вітали з пер­шим у житті Днем Знань. Я приєднуюсь до всіх цих вітань.

Ви несміливо заходили до школи.

А вона радісно вас зустріла і усміхається усіма віконцями до своїх любих дітей. Вона подарує вам багато нових знань , відкриттів, розкриє багато секретів. Адже немає біль­шого захоплення для допитливого людського розуму, ніж пізнання ново­го, загадкового, невідомого. Ви пройдете багатьма стежками, і з вами завжди буду я – ваша перша вчителька.

Ми будемо з вами цілих чотири роки і я хочу, щоб наша шкільна родина була міцною, щоб у ній завжди панувала дружба. Тож давайте сплетемо віночок нашої дружби, який теж буде нашим оберегом.

https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/009.png
Вчитель роздає кольорові квіточки, на яких написано ім’я та прізвища кожної дитини

Учні виходять по черзі до дошки і кріплять квіточку у віночок.

Батькам надається вправо вплести стрічки

Всі виконують пісню « Улибка»

II. Повідомлення теми уроку

Вчитель

Любі мої діти, поки ви сплітали вінок нашої дружби і міцності, мені на телефон при йшло SMS – повідомлення від ось цього героя.

  • Ви впізнали його?

Вправа « Крісло автора»

  • А що ви про нього можете розповісти?
  • Вам допоможе наше « крісло автора».

https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/00a.png

Вчитель

Буратіно завжди потрапляє у різні неприємності. Ось і зараз він повинен був передати нам чарівний ключик від черепахи Тортіли , та неуважно її слухав, тому не запам’ятав, що цей ключик відкриває.

Тортіла давала Буратіну малюнок будинку, який відкриває ключик, але підступний Карабас - Барабас той малюнок розірвав. Нам треба допомогти бідоласі.

Давайте всі разом складемо малюнок і дізнаємося, що ми повинні сьогодні відімкнути цим чарівним ключиком.

Діти з допомогою батьків складають малюнок:»Школа»

Вчитель

  • Проблемне питання

Ви здогадалися, діти, що ми відкриємо цим чарівним ключиком?

Правильно, сьогодні на нас чекає знайомство з нашим новим загальним домом – школою. Адже і тема першого уроку першокласників всієї нашої великої країни – «Школа радо нас вітає».

Школа — просте, звичайне слово, яке щодня ви будете повторювати. А скільки воно таїть у собі найкращих спогадів! Скільки пов'язано з ним вдячних перемог і звершень у кожної людини! У школі вчаться писати й читати перше слово — мама, потім — земля, сонце, народ, праця… І не тільки вчаться писати й читати ці слова, вчителі допомагають збагнути їх глибинний зміст, прищеплюють відповідальність обов'язку, допомагають поступово знаходити своє місце в житті.

Учень 5 класу

Треба дітям знати:

в школі вчать дітей читати,

І писати будуть вчить,

на екскурсії водить.

Будуть вчити рахувати,

танцювати і співати.

Вас навчать, як в світі жити,

з усіма дітьми дружити.

Вчать у школі працювати,

труднощі перемагати,

Завжди правду говорити,

в світі лиш добро творити.https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/00b.jpg

Звучить у запису пісня « Учат в школе»

Учитель   

Школа – будинок знань. Це – велика дитяча країна, в ній відкривається білий наш світ. Тут пізнає себе кожна дитина, розвивається, знаходить друзів і почуває себе дуже щасливою. До вашої уваги виступ однокласників.

Учні декламують вірш Р. Петровської «Моя школа».

1 учень               Є багато шкіл на світі,

Школи нові, школи світлі,
Та одна з них наймиліша,
А яка скажу вам я:
Золотівська школа моя!

 2 учень               В ній великі світлі класи,
Милі й добрі вчителі.
В ній веселі й щирі діти,
Вони друзі всі мої.

 4 учень               Приїжджайте до нас гості
  І побачите самі,
Що красивішої школи
Не знайти на всій землі.

Вчитель

А що ви знаєте про нашу школу?
У кого тут навчаються брати чи сестри?
Чиї батьки навчалися у нашій школі?
Чи сподобалась вам наша школа?

Вчитель

пропоную розгадати ребус «школяр» - по перших буквах малюнків або Спробувати скласти слово школяр

Учень 5 класу

Спитай у тата чи у мами,

Які професії у них.https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/00c.jpg

Професій в світі є чимало,

Сповна їх вистачить на всіх.

Та є одна поміж професій,

Якої вчаться всі в житті,

Яка для кожного найперша,

Якої вчитиметесь ви.

Учитель, лікар чи геолог,

Письменник, слюсар чи шахтар —

Всі називають головною

Одну професію — школяр!

Бо всім відомо, що без школи,

Без знань, що мусиш там набути,

Не станеш у житті ніколи

Тим, ким у дитинстві мрієш бути.

(Л. Колос)

Слово надається директору школи

Учні отримують медалі «Школяр»

1 учень.  Ми школярики-школярі! Нас чекають Букварі!

                 Нас чекають зручні парти, і підручники, і карти,просторий клас.

                 Наша перша вчителька вже зустріла нас.

2 учень. Зайшли ми дружно та сміливо в чудову школу, в світлий клас.

                Життя цікаве та щасливе розпочалося вже для нас.

3 учень.  Школо! Рідна школо! Сьогодні перший крок  -

                 До нових досягнень, до нових зірок.

4 учень. Відкриває школа двері, кличе нас в Країну  Знань.

                 Де ми відповідь знайдемо на багато запитань.

5 учень. Ми будем вчитись «на відмінно» 

і з поведінкою в нас буде все гаразд.

                  Бо ми тепер не просто діти –

ми прийшли навчатись в перший клас!

6 учень.  За велику справу в житті беремося.

                   Не кажемо: « Не вміємо!» А скажем: «Навчимося!»

                   Навчимось читати, рахувать, писати,

                   Бо в житті складному треба розум мати!

7 учень Вчення – світло ясне, а невчення – тьма.

І життя нещасне там, де знань нема.

Треба завжди, діти, школу всім любить.

Бо вона навчає, як у світі жить.

Вчитель

Діти, сьогодні ви стали школярами

І тепер вам потрібно пам’ятати, що не варто в школі позіхати, 
а завжди уважним бути і про навчання не забути.

Я знаю хлопчика одного, і зараз розповім про нього.
А ви послухайте мене – а раптом хто впізна й себе?

Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку,
М”яч, перо, граблі, подушку,
На обід м”яку пампушку, 
Двох ведмедиків, лопату,
Білочку руду хвостату,
Лук, і стріли, і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю,
Ще й стільця, стола і парту,
І географічну карту,
Трактора, машинку, мило –
Вже й надворі звечоріло.
Сів Миколка, дума думку:
"Чи усе поклав у сумку?https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/00d.jpg

Уважно слухали весь час? Нема такого серед вас?

Тоді продовжимо урок і зробимо наступний крок.

Ну, і щоб не гаять час, запитати хочу вас.
А ви хором промовляйте, «так», чи «ні» відповідайте.

Чи веселі йшли до школи?  (Так)
Лінь – дрімоту побороли? (Так)
Чи готові ви дружити – в колективі дружно жити? (Так)
Чи може хочеться поспати? (Ні)
Чи може з друзями пограти? (Ні)
То ви прийшли сюди навчатись? (Так)
А може труднощів боятись? (Ні)
Скажіть, портфелі ви придбали? (Так)
А чи усе туди поклали? (Так) 

Ой, щось я вірю неохоче! Перевірити вас хочу.

Ось і вправились ми з вами. Ви й справді стали школярами…

То ж усі ладком сідайте і кмітливість підключайте.
А екран наш чарівний скаже нам, чи ви праві

. Загадаю вам загадки – доберіть – но їм відгадки.
Але прошу не кричати – просто руку піднімати.
І нехай відповідає той, кому я дозволяю!

1)Як минає тепле літо, то спішать до неї діти. 
  Сміх і гам дзвенить довкола –
  Відкриває двері  … ( школа )

2)Буває в лінію й в клітинку,
  У ньому пише  кожна дитинка.   ( зошит )

3)  Язика не має, а всіх грамоти навчає.     ( книга)

4) Спокою вона не знає, дітям креслить помагає.
Різні лінії, фігури, щоб прямими вони були.       ( лінійка)

5) Виводить букви і слова ота цікава штучка.
В руці виблискує здаля нова , гарненька … ( ручка)

6) Довгі палички кругленькі: сині, жовті, червоненькі.
На папері походили, кольори свої лишили.
Звуться палички оці кольорові… ( олівці ) 


Ой, які ж ви молодці – взяли до школи речі всі.
Усі уважні та кмітливі, тож будьте ви завжди такими.https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/00e.jpg

Гра Збери портфель

Робота в парах

Вчитель

А зараз я пропоную вам попрацювати парами. У вас є конвертики із пазлами, які вас просить скласти Незнайко.

 Складання  пазлу «Україна» .

Кожна пара має на парті набір пазлів, з яких складається карта України.)

Прийом «Акровірш»

Вчитель

Діти, кожна пара склала карту однієї з країн світу, про яку ми сьогодні будемо говорити.

Це чарівна земля, багата і щедра, співуча, сповнена краси, земля, прекраснішої від якої немає в світі. Давайте прочитаємо вірш і спробуємо назвати країну , про яку буде йти мова на уроці.

Усіяна маком та житом

Краса її вічно жива.

Росою і сонцем повита,

Аж серце моє завмира!

й треба лиш щастя та миру,

Не скорять її вороги,

А ми відстояла свободу!

Тож славим її навіки!!!

Вчитель

- Яке слово утворилося? (Діти читають)

https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/00f.jpg

Пісня «Це край,де я родилась і живу…» презентація краєвидів Україниhttps://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/010.jpg

Учень 5 класу

Розквітають посмішки навколо,
Радісно луна веселий сміх. 
Це моя найкраща школа  
Зустрічає школярів своїх.
Знову свята радісні хвилини, 
Безліч вересневих привітань. 
Здрастуй, школо! Ненька-Україна 
Нас вітає всіх із святом Знань!

Вчитель

У кожного з вас є своє родинне вогнище, є дім у якому живете ви і ваші батьки. А от коли скласти маленькі батьківщини кожного з вас, вийде наша велика Батьківщина Україна.

Україна – це наша рідна земля, наша країна зі славною історією й мудрими, талановитими людьми, з мальовничою природою, оспіваною в чарівних піснях.

Великий шлях пройшла наша багатостраждальна країна. Але виборола свою самостійність, незалежність.

Україна – це краплина сонця на карті світу. І я можу про неї сказати: моя Україна - мійсонячний дім .

Розповідь з елементами бесіди про рідний край – Україну

Вчитель

 - Діти, скажіть будь-ласка, чи знаєте ви скільки вам років! (Відповіді кількох дітей)

- Отже, усім вам по шість, або сім рочків.

- А чи знаєте ви, коли ви народилися? (Відповіді кількох дітей)

- А як називається цей день, коли ви народилися (День народження)?

- Чи любите ви його святкувати? (Так) А чому? (Очікувані відповіді)

Проблемна ситуація + « Вільний мікрофон»

- Як ви гадаєте, чи може бути такий день народження, який ми – українці святкуємо в один день усі разом ? (Міркування дітей).

Вчительhttps://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/011.jpg

Значити наша держава теж має свій день народження? Так, ми його нещодавно теж святкували – 24 серпня – день народження нашої України.

-А скільки років нашій державі?

Ми не дарма завели мову про Україну. Адже  наш перший урок присвячений дорогій Батьківщині, нашому рідному  краю, який ми всі дуже любимо.

Усі ми одного роду – діти українського народу. - А тепер пригадайте своїх бабусь та дідусів. Чи знаєте, скільки їм років? (Відповіді дітей)

- Це більше ніж нашій державі Україні! (Так)

- Отже, з іншого боку наша країна це зовсім молода, хоча й має давню й цікаву історію, про яку ви дізнаєтесь навчаючись у школі.

  А яким може бути майбутнє України? Це залежить від кожного з нас. І ми повинні дбати про неї, щоб вона була багатою, квітучою, яскравою. А для цього нам треба любити її, плекати, захищати.

На день народження завжди дарують подарунки. Давайте й ми зробимо своїми руками подарунок для України.

Виконання практичного завдання “Обійми Україну теплом своїх долонь”

А зараз кожен учень намалює на кольоровому папері сердечко, відмалює свою долоньку, виріже їх ножицями за допомогою батьків і ми все це розмістимо навколо ось такого схематичного зображення території України (тобто карти України, щоб наша  Батьківщина була захищена  любов’ю, теплом наших сердець, долонь. Цю карту ми повісимо у класі  й будемо завжди пам’ятати, що ми громадяни своєї милої  України. Ми її сини і дочки, а тому ми все робитимемо для того, щоб Україна наша процвітала, була могутньою державою. А ви будете старанно вчитись, трудитись на благо своєї Вітчизни.

Вчитель

  • Діти, а що ж таке Батьківщина?

 

  • А якби вам треба було намалювати свою Батьківщину, то що б ви намалювали?

 

(Відповіді дітей: свій дім, вулицю, школу, родину,  ліс, струмок…)

 

  • Діти, громадянами якої держави ми є?

 

Діти: Ми – громадяни України!

Учень 5 класу

У всьому світі – кожен знає –

Батьківщина лиш одна є.

І в нас вона одна – єдина.

Це наша славна Україна.

Гра - рухавка

Ми крокуємо, ми крокуємо,

Україною мандруємо. (Кроки на місці)

Україна – Батьківщина наша. (Кроки на місці)

А яка вона? (Руки в сторону)

Велика. А ще? (Згинання та розгинання рук)

Сильна. А ще? (Згинання та розгинання рук)

Мужня. А ще? (Піднття рук угору, виконання коливних рухів)

Дружна. А ще? (Схрещення рук біля серця)

Добра. А ще? (Витягування рук вперед, стискання пальців у кулаки,

Згибання рук, направлення великих пальців до себе)

Наша. Батьківщина наша.

Вона і велика, і сильна, і дружна, і добра, і наша. (Всі рухи повторити по черзі )

Вчитель

Давайте разом пригадаєм і підсумуємо, що ж таке Батьківщина.

 Діти (разом)

Батьківщина – це рідний край!

Батьківщина – це ліс і гай!

Батьківщина – це рідна земля!

Батьківщина – це школа моя!https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/012.jpg

Підсумок уроку

Вчитель

Ось і добіг кінця наш перший урок. Ви зробили перший крок на шляху до знань – стали першокласниками. Нехай цей шлях буде для вас радісним і цікавим! Нехай наша школа стане для вас другою домівкою!

-А зараз хочу вам подарувати ПАМ ЯТКУ ПЕРШОКЛАСНИКА. Вдома разом з батьками ви прочитаєте цю ПАМ’ЯТКУ  ПЕРШКЛАСНИКА  і обов’язково  її запам’ятайте.

 

ЗАПАМ ЯТАЙ !

Пам’ятка  першокласника

1. Вставати треба кожен раз, коли учитель входить в клас.

2. Спитає вчитель, треба встать.  Дозволить сісти – тихо сядь.

3. Сказати хочеш  - не кричи, а тільки руку підніми.

4. У школі парту бережи і на парті не лежи.

5. Щоб урок пройшов не марно, сидіти треба рівно, гарно.

6. Не базікай на уроках, як папуга чи сорока.

7. Слухай вчителя уважно, на уроках не зівай, знання для себе здобувай!

Ритуал прощання

Вчитель

- Запрошую знову усіх у коло.https://fc.naurok.com.ua/000sx0-eb8e/013.jpg

Вправа «ПОСМІШКА ПО КОЛУ» 
Учасники у колі передають посмішку: кожен учасник повертається до свого сусіда справа і, побажавши йому щось приємне, посміхається, той дякує і, посміхаючись, вітає вже свого сусіда і т. д.

Як варіант, посмішку „ беруть у долоні ” і передають її по колу „з рук в руки”.

Вчитель

- Давайте промовимо хором за мною

Ми прийшли у 1 клас

Школа радо стріла нас

Наша школа просто клас!

Енергізатор

Пісня – гра « Якщо весело живеться»

Учні залишаються у колі.

1.Якщо весело живеться, роби так - плеск у долоні (співає тренер),

Якщо весело живеться, роби так - плеск у долоні (співає тренер),

Якщо весело живеться (3 останні фрази співають всі разом),

Друг хай другу посміхнеться (посміхаються сусідам справа і зліва),

Якщо весело живеться, роби так - плеск у долоні (рух виконують всі разом).

2.Якщо весело живеться, роби так - 1 підскок (співає тренер),

Якщо весело живеться, роби так - 1 підскок (співає тренер),

Якщо весело живеться (3 останні фрази співають всі разом),

Друг хай другу посміхнеться,

Якщо весело живеться, роби так - 1 підскок (рух виконують всі разом).

 

 

Завантаження...
Середня оцінка розробки
Структурованість
4.8
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
  1. Клочко Юлія Сергіївна
    Дякую! Хороший урок ;)
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. сокульська катерина
    Чудовий урок . Дякую!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Зінченко Ірина Григорівна
    Змістовна розробка. Цікаві ідеї. Щиро дякую за допомогу. Бажаю авторці успіху.
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Логвінова Наталія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 1 відгук
docx
Додано
15 серпня 2018
Переглядів
18393
Оцінка розробки
4.9 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку