Перший урок 2020/2021 н.р.
Тема: «До тебе лину, земле українська»
Мета: поглибити знання учнів про Україну; формувати почуття належності до своєї країни, до її історії та традицій, розуміння того, що Україна європейська держава, а українці є членами європейської родини; поважати історію та традиції українського народу, розвивати пізнавальний інтерес до минулого і сьогодення рідного краю, сприяти розвитку патріотизму; виховувати почуття гордості за рідну землю, бажання приносити користь рідній країні.
Хід уроку
1 Організація класу.
2 Екскурс
-Вчитель читає вірш Платона Воронька «Облітав журавель» та пропонує дітям аналіз за запитаннями.
Облітав журавель
Сто морів, сто земель,
Облітав, обходив,
Крила, ноги натрудив.
Ми спитали журавля:
— Де найкращая земля? —
Журавель відповідає:
— Краще рідної немає!
- Про кого розповідається у вірші? Як називаються птахи ,що відлітають у теплі краї? Яких ще перелітних птахів ви знаєте?
Яке слово повторюється у другому рядку?
Скільки десятків у числі 100?
- Що хотіли дізнатися діти?
- Що їм відповів журавель?
- Чому?
3 Оголошення теми і мети уроку.
Тема нашого першого уроку « До тебе лину, земле українська»
Як ви розумієте слово ЛИНУ?
ЛИНУТИ – плавно пересуватися.
Як ви думаєте про що будемо говорити на уроці?
(про виселення українців, зокрема з Решнятого, про емігрантів)
4Сприйняття нової інформації
-Перегляд відеосюжету
https://www.youtube.com/watch?v=gSDDohJoIa8&t=61s
-Бесіда
Чому вивозили українців? Чи добровільно вони їхали? Що їх чекало на чужині?
-Читання вірша
У всіх людей одна святиня:
Куди не глянь, де не спитай, -
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж зелений в чужині рай –
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
М. Чернявський
-Асоціаціативний кущ до слова Україна(ЩО?ЯКА?)
5 Артстудія
Створення карти України різними техніками
6 Рефлексія
На уроці
-я дізнався
-я зрозумів
-мені сподобалось
-мені не сподобалось
-я навчився
-мене зацікавило
-я відчув труднощі
-я не вмів, а тепер умію
-мене надихнуло…
7 Завдання: знайти інформацію про виселення людей із села, старі фото.
Вивчити один із віршів напам’ять.