Тема: Ми барви України
Мета: продовжувати формувати уявлення про основне завдання школяра; вчити культурі спілкування; формувати позитивні взаємини між дітьми; виховувати повагу одне до одного; згуртовувати колектив. Розширити і поглибити знання учнів про свою рідну державу, формувати і розвивати патріотичні почуття учнів, виховувати почуття гордості за рідну землю.
Хід уроку
І. Організація класу
1. Ранкове коло.
Пролетіло тепле літо,
В школу повернулись діти.
Відпочили всі нівроку!
Із новим навчальним роком!
-Діти, позаду 3 місяці літа. Чи відпочили ви? Можливо хтось хоче поділитися враженнями про відпочинок? А що смачного ви їли влітку? Відгадайте яку літню страву люблю я:
З молока його зробили,
Та ретельно остудили.
Нам здається, що в жару
Його б з’їли по відру.
(Морозиво)
-У мене для вас є незвичне морозиво , а із завданням. Продовж речення або дай відповідь.
-Дякую за вашу відвертість!
- Дуже важко відпускати літо. Тому пропоную законсервувати наше літо у банку, та залишити до наступного року. На аркуші паперу напишіть кількома словами що для вас літо, слово-асоціацію та приклейте у нашу банку. ( консервування літа, плакат скручую та ховаю у шафу)
2. Поздоровлення з Днем знань
- Ну от і все, з літом попрощалися. А сьогодні ми зібралися, щоб розпочати нову сторінку пригод, подорожей, вражень та досягнень. Дорогі діти! Я рада вас вітати з початком нового навчального року! Хочу вам побажати цікавих подорожей по Країні Знань. Бажаю підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.
- Отже, ми починаємо наш перший урок.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІ. Актуалізація знань
Вишита сорочка. (Вишиванка.)
Народи три єднає
І в Чорне море плине.
Простори України
Розкішно прикрашає. (Дніпро.)
У теплий край літа далеко.
Як зветься той цікавий птах?
Ану, скажіть хутчіш!.. (Лелека.)
Видивляється у воду На свою хорошу вроду.(Калина.)
Та вітер весь час налітає
Та коси мої розплітає. (Верба.)
- Діти, подивіться уважно на ці слова. Що у вас на думці, коли ви їх чуєте? (Відповідають діти.)
- Подивіться на кросворд. Яке слово утворилося?( Україна). (слайд 3)
- Так, вірно. Україна – наша Вітчизна – ненька зі своєю історією, добротою, красою, садочками та полями, над якими вільно та грайливо у безхмарному голубому небі пролітають лелеки. Це найдорожча і найрідніша земля, де ми народилися, де живуть наші батьки, рідні.
- Тож як ви вважаєте, про що піде мова на нашому першому уроці? (Діти відповідають.)
Руханка.Кольорова. Кросворд кожен рядок в кольорі веселки. На еккрані кольори веселки відповідають певному руху. Називаю колір- виконують рух (+музичний супровід)
Вікторина Чи знаєш ти свою країну?» (слайд 12)
• Державна мова України (Українська)
• Найбільша річка на території України (Дніпро)
• Які гори є на території України? (Кримські, Карпати)
• Основний закон України? (Конституція)
• Найголовніший майдан нашої країни? (Майдан Незалежності)
• Що святкують українці 28 червня? (День Конституції)
• Коли святкують День Незалежності України? (24 серпня)
• Кого називають Кобзарем країни? (Т.Г. Шевченко)
• Столиця України (Київ)
• Основні кольори нашого прапору? (Синій і жовтий)
• Назвіть державні символи України. (Герб, Гімн, Прапор України.)
Гра «Кольорові скарби України» завдання
|
Скажіть, чому пшениця важлива для нашої країни |
|
Пригадайте українську народну пісню або прислів’я |
|
Що для вас мирне небо? |
|
Назвіть річки України |
|
Побажай щось доброго Україні! |
|
Назвіть відомих українців. |
-Рефлексія
Сьогодні ми ще раз довели, що ми дружній український клас. Кожен із нас маленькими справами робить Україну світлішою та щасливішобю. Давайте пам’ятати , що наші знання це теж сила, яка допоможе нам і нашій державі.
Учні по колу кажуть одне одному слова-побажання Україні і своєму класу.