Перший урок у першому класі

Про матеріал

Перший урок у першому класі. розробка першого уроку для учнів першого класу. Можливо використати для прослуховування гімн України, намалювати малюнки або інші дитячі роботи.

Перегляд файлу

                                     Розробка першого уроку в першому класі

Тема: Знає сонце гомінливе – день сьогодні особливий.

Мета: формувати уявлення учнів про школу як країну знань, розширити кругозір учнів про рідну Україну, про державні символи, викликати інтерес до пізнання своєї Батьківщини, розвивати почуття патріотизму, заохочувати здобувати знання, щоб бути гідним учнем своєї школи і громадянином своєї держави

Обладнання:  наочність для вправ: паперові сердечка, сонячні промінчики з написами,  буква «я», карта України, паперові журавлики.

Хід уроку:

І Організаційний момент

  1. Привітання

Добрий день, мої любі  діти.

Ви сьогодні вже учні у нас.

Будемо вчитись, дружити, радіти

Й називатися 1 клас.

  1. Створення позитивного настрою
  • Дітки, я дуже довго чекала зустрічі з вами. Ввесь час намагалась уявити, які ж хлопчики та дівчатка прийдуть до мене в перший клас. І тепер я бачу, що прийшли красиві, розумні, чудові діти. Я дуже рада зустрічі з вами. А чи знаєте ви, як мене звати. А зараз я буду знайомитись з вами.

ІІ Знайомство

  1. Вправа «Сердечко»
  • Від хвилювання і радості моє серце гучно б’ється. У вас теж є сердечко. Думаю, воно теж хвилюється, так? Зараз я спробую почути, чиє серце б’ється найгучніше.

Вчитель підходить до когось з учнів і прикладає свою руку до його сердечка.

  • Ой як гучно б’ється сердечко… (називає ім’я дитини) Тебе зовуть… ?

Дитина підтверджує ім’я, вчитель просить її встати і представляє всьому класу.

  • А ще чиє сердечко дуже хвилюється і гучно б’ється?

Вчитель повторює цю ж вправу два-три рази і таким чином представляє класу кількох дітей. Під час представлення кожної дитини кріпиться на дошці сердечко з іменем.

ІІІ Знайомство зі школою

  1. Знайомство зі школою
  • Діти, у нас на дошці зображено великий будинок.

Цей будинок знають всі:

Тата, мами й дідусі,

Бо тут розуму навчають,

В шлях широкий відправляють.

(Школа)

  • Дійсно, школа радісно вас зустріла. Вона подарує вам багато нових знань, відкриттів, розкриє безліч таємниць. А чи знаєте ви, чого навчають у школі?
  • А чи знаєте ви, що ми будемо робити у школі? Я вам пропоную розглянути ось ці промінчики  і ті, що підходять, ми прикріпимо до нашого сонечка.

Діти підходять, беруть промінчик з написом, спільними зусиллями читають і ті, що підходять кріплять до сонечка.

 


1.     Співати

2.     Читати

3.     Крутитися

4.     Мислити

5.     Дружити

6.     Вередувати

7.     Сердитися

8.     Гратися

9.     Радіти

10.  Допомагати

11.  Рахувати

12.  Ображати

13.  Фантазувати

14.  Спілкуватися

15. Поважати


Хвилинка медитації

  • Бачите наше сонечко яскраво засяяло. Ковзнуло промінчиками  по стіні, по ваших личках. Ущипнуло за щічку, полоскотало вашого чуба і почало розсіювати свої промінці. Простягніть до нього свої долоньки. Воно освітило вас, принесло багато тепла, і ви теж стали, як сонечко. Ви володарі теплого добра. Ви – радісні і щасливі. Ви – маленькі сонечка. (вчитель включає музику)

 

Фізхвилинка

Добре те, що сонце світить! (руки вгору)

Добре те, що віє вітер! (хитаються)

Добре те, що оцей ліс! (присідають)

Разом з нами ріс і ріс! («виростають»)

Добре те, що в нашій річці, (піднімаються вгору)

Синя, не брудна водиця (плавають)

І мене матуся рідна, (крокують)

Зустрічає після школи! (стрибають)

Добре гратися на дворі (плещуть у долоні)

Добре вчитися у школі (сідають за парти)

Отже, цей великий будинок- це наша школа.

  • Діти, сьогодні зробимо перші кроки, де будемо вчитися багато років.

 

  • А зараз ми розвеселимо нашу школу, засвітимо її віконечка, відгадавши шкільні загадки.

Вчитель читає загадку, дитина, яка відгадала, кріпить яскравого веселого смайлика на віконечко

          Як минає тепле літо, то спішать до неї діти.

          Сміх і гам дзвенить довкола –

          Відкриває двері … (школа)

 

          В сумці зошити, буквар.

          Хто до школи йде? …(школяр)

 

           Хто скликає на урок?

          То дзвенить шкільний … (дзвінок)

 

         Буває в лінію й в клітинку,

         У ньому пише кожна дитинка … (зошит)

 

        Язика не має, а всіх навчає … (книга)

 

          Спокою вона не знає, дітям креслить помагає.

          Різні лінії, фігури, щоб прямими вони були…(лінійка)

 

         Виводить букви і слова ота цікава штучка.

         В руці виблискує здаля нова, гарненька  … (ручка)

 

        Довгі палички кругленькі, сині, жовті, червоненькі.

         На папері походили, кольори свої лишили.

         Звуться палички оці

          Кольорові …(олівці).

 

Ми невтомно працювали

Букви всі повибігали.

І до нас прийшла одна

І красива, і струнка (показує букву «Я»)

Голосиста та прудка.

Вона всім допомагає,

У склади вона стрибає.

Працьовита, як бджола,

«Я» і буква, «Я» і слово.

Хоче все про вас дізнатись

І трошечки погратись.

 

Вчитель кріпить букву «Я» на дошці вгорі над малюнком, перед сердечками з іменами, які були прикріплені на початку уроку

 

Буква «Я» буде питати,

Ну а ви відповідати.

Якщо ви такі як «Я»

Дайте відповідь -: «І я.»

 

Гра «Я …, а ти?»

Я працьовита, а ти? (…і я)

Я щаслива, а ти?

Я сумна, а ти?

Я сильна, а ти?

Я ледача, а ти?

Я охайна, а ти?

Я вперта, а ти?

Я жадібна, а ти?

Я сором’язлива, а ти?

Я смілива, а ти?

Я чесна, а ти?

Я радісна, а ти?

Я вірю у Діда Мороза,  а ти?

Я доброзичлива,  а ти?

Я спокійна,  а ти?

Я вертлява, а ти?

 

Гра «Я - не я»

А тепер продовжим грати –

Треба вам відповідати: «Я – не я!»

 

    Рано вранці хто піднявся?

    А хто сонечку посміхався?

    Не хотів хто одягатись?

    А зарядку хто робив?

    Свої ручки хто не мив?

    Добре з ранку готувався. Хто?

    А ще й досі не вмивався. Хто?

    Хто здоровим хоче стати?

    А знання хто хоче мати?

 

IV. Я люблю свою Україну

-  Молодці, дітки, весело пограли, правильно відповідали. Тож вас щиро вітає у великій школярській сім'ї не тільки школа та ваша родина, а й вся наша Батьківщина. А чи знаєте ви, як вона називається?

-Так, наша Батьківщина – Україна.

Вчитель кріпить угорі на дошці біля сердечок невелику карту України.

 

- Ось сьогодні до нас завітав журавлик.

 

Вчитель кріпить на дошці журавлика

 

 А також його маленькі журавлята, які є у кожного з вас на партах (оригамі ).

Журавель не просто завітав до нас. А знаєте чому? Існує думка, що назва «Україна» походить від давнього слова «кран», яке означало «сонячний птах» - журавель.

   - Діти, а скажіть, будь ласка, як можна розпізнати нашу Батьківщину людям з інших країн, які ніколи не були в Україні?

 -  Отже, такою собі фотографією, візитівкою нашої країни, за якою її впізнають люди інших держав є її символи – золотий тризуб на блакитному тлі – це наш Державний Герб, синьо – жовтий Державний Прапор і велична урочиста пісня, яка має назву «Ще не вмерла Україна» - це наш Державний Гімн. Коли він звучить, необхідно всім стати гідно, цим самим висловлюючи свою шану і повагу до України. Зараз ми послухаємо Гімн України, а згодом вивчимо його.

( Слухання гімну )

- Так, наша Батьківщина квітуча, мальовнича, красива.

 

                                                     Звучить мелодія про Україну

 

Облітав журавель сто морів, сто земель,

Облітав, обходив, крила, ноги натрудив.

Ми спитали журавля:

- Де найкраща земля?

Журавель відповідає:

- Краще рідної – немає!

 

- Погляньте на дошку, яку гарну картину  ми разом створили впродовж уроку. Як усі картини, вона має свою назву. Давайте спробуємо прочитати напис угорі.

 

  Результат пошуку зображень за запитом "буква я" Пов’язане зображенняПов’язане зображенняПов’язане зображенняПов’язане зображення

 

Читаємо: Я люблю свою країну

 

Підсумок уроку:

Наш урок добігає кінця. На згадку про нього вам будуть паперові журавлики. Любіть свою державу, оберігайте її. Вона у нас, як матінка, єдина.

 

Візьміть у руки своїх журавлят, а вдома   пошепки розкажіть їм про те, що вам найбільше сподобалось сьогодні у школі.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Лесечко Людмила
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
21 грудня 2018
Переглядів
616
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку