Перший урок у першому класі НУШ 2019

Про матеріал
Розробка першого уроку для НУШ в першому класі 2019 року. Мета: ознайомити дітей із класним кабінетом, активізувати знання, навики та життєвий досвід дітей; визначити разом з дітьми нову «навчальну» задачу; виявити рівень знань про школу та «навчання» як новий вид діяльності досі невідомий; організувати навчальні дії з аналізу проблемної ситуації, що виникла на уроці; розкрити учням поняття слів «школа», «школяр», розширювати пізнавальну діяльність дітей, формувати інтерес до навколишнього світу. Розвивати уяву, мислення, пам'ять,увагу,мовлення. Виховувати інтерес і бажання постійно здобувати знання, до навчання, бажання дізнатися щось нове, товариськість.
Перегляд файлу

ПЕРШИЙ  УРОК

У  ПЕРШОМУ  КЛАСІ

«ЗДРАСТУЙ, ШКОЛО!

«Добре тим, хто вміє дружити»

Урок-мандрівка

«День народження нашого класу»

 

Підготувала. Руцька Ксенія Олександрівна


ПЕРШИЙ  УРОК  У  ПЕРШОМУ  КЛАСІ

«ЗДРАСТУЙ, ШКОЛО!»

«Добре тим, хто вміє дружити»

Урок-мандрівка «День народження нашого класу»

 

Мета: ознайомити дітей із класним кабінетом, активізувати  знання,  навики

та життєвий досвід   дітей;; визначити разом з дітьми нову «навчальну»

задачу; виявити рівень   знань про школу та «навчання» як новий вид

діяльності досі невідомий; організувати навчальні дії  з аналізу проблемної

ситуації, що виникла на уроці; розкрити учням поняття слів «школа»,

«школяр», розширювати пізнавальну  діяльність дітей, формувати інтерес

до навколишнього світу. Розвивати уяву, мислення, пам'ять,увагу,мовлення.

Виховувати інтерес і  бажання постійно здобувати знання. до навчання,

бажання дізнатися щось нове, товариськість.

Обладнання: Імпровізована «Квітка - семицвітка», плакати"Людина розумом і лева приборкає, а силою і цвіркуна в траві не зловить",  "Не кажи "не вмію ", а  кажи "навчусь", "Добре того вчити, хто хоче все знати", "Здобудеш освіту, побачиш більше світу", "Письменний бачить поночі більше, як неписьменний вдень.",

 

 Хід уроку

1.Організація класу до уроку.

1.1. Привітання з учнями та батьками.

Батьки з короваєм зустрічають дітей, які з лінійки. Стають у велике коло.

Вчителька: – Шановні батьки, любі діти! Я щиро вітаю вас із сьогоднішнім святом  — Днем знань. Від усієї душі бажаю Вам міцного здоров’я та здійснення всіх ваших бажань. Діти!  Сьогодні   для вас пролунав  перший    дзвоник на перший урок в житті наших малят. Подивіться, які в нас гарні діти: чепурненькі, веселі, жваві, непосидючі, розумні. А батьки? Я впевнена: кращих батьків просто не існує. Мені дуже приємно, що всі ми разом зібралися в одному класі.  

- То ж запрошую вас на перший урок

Любі мої першокласники, ще зовсім недавно ви були дошкільнятами, ходили до дитячого садочка. А сьогодні ви стали справжніми учнями. Віднині ви – члени великої дружної шкільної родини. Перед вами відчиняються двері в чудову і неосяжну Країну Знань.

(Вчителька дзвонить маленьким дзвіночком)

Вчителька: Цей дзвіночок сповістив вам про те, починається перший у вашому житті шкільний урок.

У нашому класі 19 хлопчиків та 13 дівчаток.Це означає , що у школу влився новий колектив діток. А , щоб стати гарним класом, ви повинні дружити, розуміти, поважати один одного, допомагати у важку хвилину. Отак і буде в нас клас- родина.

Давайте повторимо за мною.

У нас немає ,,ти’’,

У нас немає ,,я’’,

Ми- єдиний клас,

Ми – одна сім’я.

1.2.Створення сприятливого психологічного комфорту.

За виразом Ваших облич бачу, що у вас усе гаразд і ваш настрій можна зобразити ось так.

- Яке ж сьогодні число, місяць ?  А рік?(Вивішую у хмарках 2 вересня)

- А чому ви посміхаєтесь? Зараз спробую відгадати, чому ви веселі та радісні . Якщо відгадаю, плесніть у долоні, домовились?

- У вас сьогодні день народження?

- Ви виграли приз в лотерею?

- Ви повернулися з космічної подорожі?

- У вас є новий портфель?

- Вам купили шкільну форму?

- Ви стали школярами?

-   Ось чим особливий сьогоднішній день, ось чому усмішки сяють на ваших обличчях!!!

Я від щирого серця вітаю вас, діти з цим святковим днем, коли вперше шкільний дзвінок покликав вас на урок.

-Запам’ятайте цю дату. Цікаво ж,  а чому ще сьогоднішній день особливий?

Це день народження нашого класу.

Я від щирого серця вітаю вас, діти з цим святковим днем, коли вперше шкільний дзвінок покликав вас на урок.

1.3. Подяка найріднішим батькам.

Скажіть а кому в першу чергу ми вдячні за сьогоднішній день?(своїм батькам)

Давайте їм пошлемо повітряний поцілунок. А вони його зловлять.

Але для початку давайте пригадаємо як це такий поцілунок повітряний показати?

А зараз інструкція для батьків, повітряні поцілунки потрібно вміти приймати.

Ось так.

Отож приготувалися, повернулися до наших найрідніших, наймиліших і найкрасивіших матусь і дідусів і шлемо їм всім солодкий повітряний поцілунок.

Руханка  ,, В Україні світить сонечко’’

-Дітки, а зараз станьте у коло  один за одним, проведемо руханку. Повторюйте за мною.

В Україні світить сонечко( гладимо один одного по спинці).

В Україні йде дощик ( легенько пальчиками стукаємо по спинці).

Дощик вже сильніший ( частіше пальчиками по спинці).

В Україні йде дощик.

В Україні світить сонечко.

-Розумники.

Гра ,, Оплески” ( в колі)

-Дітки, я дуже довго чекала зустрічі з вами.

 Весь час намагалась уявити, які ж хлопчики та дівчатка прийдуть до мене в перший клас.

І тепер я бачу, що прийшли красиві, розумні, чудові діти. Я дуже рада зустрічі з вами.

- Вийдіть з кола ті, хто святкує день народження влітку(оплески), ті , хто любить мультики, хто любить подорожувати, у кого вдома є собачка, у кого є братик, у кого є сестричка.

-Вийдіть ті, хто став учнями. А як ще називають учнів? (Школярі).

-Привітайте себе оплесками зі святом.

1.4. Представлення у ігровій формі

Я ваша перша вчителька. Більшість з вас знає, що мене звуть Ксенія Олександрівна. Скажіть хором моє ім’я.  Я знаю, як звуть кожного з вас. А от сонечко, яке завтіла до нас на урок  не знає.

Давайте за командою скажіть хором кожен своє ім’я.  

Увага, приготувалися. Як вас звуть? 

Нічого не розібрати .

Може ми голосно говорили .

 Давайте скажемо пошепки. Знову не зрозуміло.

Це тому, що разом гарно співати пісні, грати, а відповідати краще по одному, тоді тебе зрозуміють. Це перше шкільне правило. Так приємно, коли тебе уважно слухають.  Якщо ми навчимося один одного слухати, усім нам стане тепло і затишно.

Гра «Будьмо знайомі».

Зараз ми з вами зіграємо в гру . для цього поверніться один до одного обличчям. І повторюйте за мною.

У мене є носик-у тебе є носик.

У мене є вушка-у тебе є вушка.

У мене є губки-у тебе є губки.

У мене є щічки- і в тебе є щічки.

Обіймімося-подружімося.

Виконання учнями пісні  Наталії Май

 ,,Перший раз в перший клас’’  (руханка)

Заходимо в клас

Тож давайте зробимо так. На партах у вас лежать сонячні промінчики. Напишіть на промінчиках  своє ім’я. Хто не може написати, напишіть букву, яку знаєте або намалюйте квіточку. Потім по черзі виходьте до дошки , голосно називайте своє ім’я  і даруйте сонечку промінчик.

-         Подивіться, як гарно посміхається сонечко – у нього з’явилися промінці, а у нас класна родина, колектив.

Саме в цю хвилину народилася наша шкільна сім׳я. Від сьогодні ми з вами стали справжніми друзями.

А , щоб закріпити нашу дружбу виконаємо танок «дружба» Відеокліп.

ІІ. Робота над темою уроку.

(Стук у двері. Заходить дівчинка у костюмі казкової феї).

Фея: Доброго дня, друзі. А чи це я у 1 – А клас потрапила? Я хочу подарувати вам чарівну квітку. Та на превеликий жаль не можу залишитися з вами, бо дуже поспішаю до інших школяриків. Але сподіваюся, що ми з вами ще зустрінемось. До зустрічі, першокласники!

Вчителька: Дітки, а ви знаєте казку про чарівну квітку – семицвітку, яка виконувала всі бажання?

(Відповіді дітей)

Вчителька: А наша квіточка трішечки інша. Мудра Фея вирішила влаштувати нам іспити. І сьогодні ми маємо виконати бажання квіточки. Ви згодні?

(Вчителька по черзі відриває кожну пелюстку і читає завдання)

І пелюстка – Ознайомлення із картою нашої мандрівки

Сьогоднішній урок у нас незвичайний.А урок-мандрівка. Хто мені скаже, що ж таке мандрівка? Хто із Вас колиь мандрував?

Де ви були?Що відвідали?Кого бачили?

Сьогодні ми разом із вами та вашими батьками вирушимо у Країну Знань, де на нас чекає багато цікавих пригод та неприємностей. А чи знає хтось із вас де знаходиться ця країна? Можливо хтось чув про неї?

ІІ пелюстка – Налаштування на мандри.

Щоб вирушити у мандрівку, нам потрібно знати девіз

Домовляймось не шуміти..

Всі рівнесенько сидіти..

Руки гарно піднімати

Чітко враз відповідати.

Отож вирушаймо.

1.Заплющили оченята. Пристебнули паски безпеки,взялись за кермо.

 І на рахунок 3 вирущаємо.

Отож, всі хором, 1, 2..3……жухххххххххххххххххх

2. Гра «Я – не я».

А щоб грати-треба вам відповідати Я – не я.

Коли правда – кажіть «Я» , а неправда – то «Не я».

Рано-вранці хто піднявся?

А хто сонечку всміхався?

Хто одягатись не хотів?

А зарядку хто робив?

Свої ручки хто не мив?

Добре зранку готувався хто?

А ще й досі не вмивався хто?

Хто здоровим хоче стати?

А знання хто хоче мати?

Ви довели, що ви справжні школярі.

І ми з вами летимо далі за пригодами.

ІІІ пелюстка – «Загадки та казки».

  1. Зустріч з барвінком.

УВАГА!!! УВАГА!!!!

Перешкода…..(віу віу віу)

Ми з вами зустріли із  Баровінком!

Він просить нас забрати його  з собою!Заберемо?

Але, нам потрібно відгадати загадки.

Чи любити ви їх відгадувати?

Хто знає правильну відповідь, піднімає руку, не викрикує, пам’ятає про девіз справжніх друзів

 

 

 

 

  1. Є чарівник у школі в нас.

Дітей запрошує він в клас.

Щоб не спізнились на урок.

Нам голос подає….(дзвінок)

  1. Букви всі від А до Я

На сторінках……(букваря)

  1. Для письма ,сказати прошу,

Що потрібно взяти?....(зошит)

  1. Нею тільки поводи,

Залишаються сліди.

Що за дивна штучка?

Це звичайна…..(ручка)

  1. Ручки й олівці, щоб знали,

Ми кладемо у ….(пенал)

    6. Малювать в альбомі всім допоможуть…(олівці)

    7. В сумці зошит і буквар. Хто до школи йде?...(школяр)

    8. Язика не має, а всіх грамоти навчає. (Книга)

    9. Вчить читати й рахувати,                                                                                                                                                                       і   писати, і співати                                                                                                                                                                                                    Всіх  дітей довкола                                                                                                                

  люба    наша  …. (школа)

  • Розумнички. Ви  гарно відгадали  загадки

Барвінок  дуже радіє тим, хто дав правильну відповідь і дарить свій портрет.

Вчителька: А ще ця пелюсточка пропонує нам відгадати з якої казки ці слова, або який казковий герой співав цю пісеньку.

1. Я від баби втік, я від діда втік    (Колобок).

2. А хто буде зерно молотити? (Колосок).

3. «Цок та в лобок,та в мішок» (Котик і Півник).

4. «А хто – хто в цій рукавичці живе?» (Рукавичка).

5. Що загубила на балу Попелюшка? (Туфельку).

6. Де живе Карлсон? (На даху)

Пограємо в гру «Так або ні».

Я називатиму предмети різні-різні. Ваше завдання плескати, коли почуєте шкільні предмети ті речі які потрібні до школи.

Готові?

Ручка, парта, мама, вікно, ведмедик, цукерки, тортик, граблі, портфель…….

 

 

 

ІV пелюстка – «Завдання для батьків».

(Запрошуються 10 батьків).

Потрібно з’єднати і прочитати початок і кінець фрази.

  1. Заходити до вчителя в школу…
  2. Не відкривати зошити і щоденник…
  3. Ніколи не робити за дітей…
  4. Сварити своїх дітей…
  5. Бути на батьківських зборах…
  1. не менше двох разів в тиждень.
  2. в поганому настрої.
  3. домашнє завдання.
  4. в крайньому випадку.
  5. обов’язково.

Вчителька: Це були не просто красиві фрази. Це ваша батьківська обіцянка. Давайте ще раз її повторимо.

Вчителька читає фрази, а батьки після кожної кажуть: «Обіцяємо!»

V пелюстка – Повернення додому

МОЛОДЦІ! Тепер ми впевнено можемо повертатися додому, до нашої країни. -Скажіть, а як називається наша країна?

- Як  називається головне місто України?

-А яку назву має місто, в якому ми живемо?

Україна - наша Батьківщина, наша домівка, прекрасна і чарівна.

 Тож ,діти, наша Батьківщина-Україна, а ми з вами-українці. А українці - добрий, щедрий працьовитий і веселий народ. Покажемо один одному, що ми справжні українці.

VІ -  пелюстка. Хвилинка відпочинку.

Танок

ІІІ. Підсумок уроку.

VІІ пелюстка – «Сюрприз».

Урок у нас закінчується, але свято продовжується. Ви знаєте дуже багато свят і знаєте, як  їх святкують.  Гадаю, що не помилюся, якщо скажу, що найулюбленішим святом для кожного з вас є ваш день народження. Дійсно?

 У нас сьогодні теж свято – День народження.

А як ви гадаєте, на чий день народження ми сьогодні зібралися?

Діти. На День народження нашого класу.

 Сьогодні народилася нова  шкільна родина 1-А класу.

Нас іменинниками звуть,                   

Вітають з першим днем навчання.

Знайте: малі не підведуть, -

Учитись є  у них бажання.

Як і на кожному святі, у нас

будуть сюрпризи.

(Під кожною партою  лежить подарунок )

        Ось і народилася наша нова шкільна сім'я. Вітаю вас, діти, з цим радісним днем. Бажаю вам успіхів у навчанні. Щоб ви завжди були добрими, слухняними дітьми і ніколи не засмучували своїх батьків.

Вручення посвідчень першокласників від першої вчительки

Побажання батьків діткам.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.6
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 7
Оцінки та відгуки
  1. Титаренко Любовь
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Salashnyk Iryna
    Найкращий з усіх переглянутих уроків! Велике дякую!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Гриб Олена Володимирівна
    Сподобалась розробка уроку! Маю надію, що учні теж були задоволені.
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Мырза Катюша
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Драч Алла
    Дуже гарний конспект першого уроку! Дякую автору!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  6. Яковенко Алла Степанівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  7. Чекмак Вікторія Костянтинівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 4 відгука
doc
Додано
25 липня 2019
Переглядів
20994
Оцінка розробки
4.9 (7 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку