Янчишина Леся Олександрівна
«ТИ ЯК? ПОВЕРТАЄМОСЬДО ШКОЛИ!»
Мета уроку:
Налаштувати учнів на позитивну зустріч зі школою, друзями, учителями; зняти психологічну напругу;
розповісти учням про те, що таке ментальне здоров’я, та як вони можуть піклуватися про нього;
заохочувати учнів розпізнавати свої емоції;
навчити учнів деяких вправ та провести деякі практики, щоб допомогти впоратись зі страхом, тривогою, опанувати злість, заспокоїтися, почуватися впевненіше;
Обладнання: е-дошка, зображення дерева, стікери.
Хід уроку
І. Привітання. Вступне слово вчителя.
Гра «Ти як» (Опишіть свій внутрішній стан, як погоду)
Граємо в гру «Теплий вітер віє на того….»
-хто прийшов до школи;
-хто сьогодні хвилюється;
-хто сьогодні радісний;
- хто хлопчик;
-хто дівчинка;
-хто причепурився;
Учитель читає вислів, а діти, яким він підходить машуть руками.
ІІ. Виступи дітей «Мої спогади про літо»
Учні по черзі коротко розповідають про один із найяскравіших літніх спогадів.
ІІІ. Повертаємось до школи.
На дошці зображення дерева. Кожен учень розташовує на ньому три слова-очікування від нового навчального року, які записав на стікері..
Знизу під деревом ростуть бур’яни -страхи, які заважають дереву рости. Їх не видно, вони поховалися. Щоб від них позбавитися, потрібно їх назвати. (Діти називають свої страхи, учитель записує їх і прикриває, обмежує лінією.)
Страх відноситься до емоцій людини, і разом з тривогою, сумом, агресією може спричинити у людини стрес. Але кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. І люди називають цю здатність – ментальне здоров’я
Вправа «Інтерв′ю»
Яке середовище безпечне для навчання?
Які емоції вам зустрінуться під час навчання?
Які слова підтримки вам би хотілося почути?
«Моє щасливе місце», або «Мої емоції від зустрічі зі школою» на вибір.
Обговорення спільного й індивідуального.
ІV. Підведення підсумків уроку.
Рефлексія.
Гра «Ти як?»(Опишіть свій внутрішній стан, як погоду. Чи змінилась ваша внутрішня погода після нашого уроку? Як само?)