Тема: Перемагає той, хто пам’ятає.
Мета:
Цікаво та корисно розпочати перший навчальний рік.
Познайомитися з майбутніми першокласниками, познайомити дітей одне з одним.
Викликати позитивні емоції від зустрічі зі школою, однокласниками.
Розвивати пам'ять, мислення, бажання творчо працювати.
- виховувати любов до оточуючих та один одного, розвивати вміння працювати в колективі та в умовах гри;
- виховувати патріотично налаштовану особистість, яка шанує та цінує свою Батьківщину Україну, її захисників, шану і пам’ять про загиблих Героїв.
Хід уроку
1. Заряд Позитиву
Гра "Магічні Емоції".
- А чому ж у вас у всіх хороший настрій? Зараз спробую відгадати, чому ви веселі та радісні . Якщо відгадаю, плесніть у долоні, домовились?
У вас сьогодні день народження?
Ви виграли приз в лотерею?
Ви повернулися з космічної подорожі?
У вас є новий портфель?
Тому, що ви сьогодні дуже нарядні та красиві
Ви стали школярами?
- Чудово! Я бачу, що у вас багато приводів для радості. Нехай ваш шкільний шлях буде наповнений цікавими уроками, новими знаннями та захопливими пригодами!
2. Знайомство. Сердечко
Вчитель.
- Пропоную взятися за ручки і стати в коло. Пропоную вам ближче познайомитися один з одним. У мене є ось таке сердечко, яке відсьогодні дарує всім вам ваша перша вчителька і я щаслива, що навчатиму таких прекрасних діточок.. Передаючи сердечко один одному, назвіть своє ім’я і разом з цим теплоту свого сердечка.
Саме в цю хвилину народилася наш клас. Від сьогодні ми з вами стали справжніми друзями. А, щоб закріпити нашу дружбу, пограємо у гру «Будьмо знайомі»
Гра «Будьмо знайомі»
̶ Для цього поверніться один до одного обличчям і повторюйте за мною.
У мене є носик-у тебе є носик.
У мене є вушка-у тебе є вушка.
У мене є губки-у тебе є губки.
У мене є щічки- і в тебе є щічки.
Обіймімося-подружімося.
Слідуюча гра «Передай другому». Кожен по черзі обере завдання, а ми будемо повторювати за учнем обраний рух.
̶ Молодці, а зараз уявімо, що ви мишенята, а я котик. І вам потрібно дуже тихо-тихо втекти від котика і сісти за свої парти так, щоб ніхто не почув. Хто голосно сідатиме. Того кіт впіймає. (Діти сідають тихо за парти)
Вчитель. Отже, щойно ми з вами познайомилися і утворили шкільну родину 1 класу.
«Правила учнів»
Давайте пограємо у гру, що можна і що не можна робити у гімназіїі. Я буду запитувати, а ви – відповідати пальчиком. Догори пальчик, треба так виконувати, донизу – ні.
Мф Мишенята перший раз
- Далі наш урок продовжує мультфільм про мишенят. Будьте уважні і скажіть, що ж не так робили мишенятка?
Гра «Збери портфель».
- Ви вже учні. А цікаво чи вмієте самостійно скласти портфелик до школи. Зараз і дізнаємось. Візьміть на партах файлики з грою. Вам потрібно розгрупувати предмети у портфелик і ті, що залишите вдома.
- Хто швидше збереться до школи.
Робота в парах.
Закріпимо знання, відгадавши загадки.
• Букви всі від А до Я живуть на сторінках…Букваря.
• Для письма, сказати прошу, що потрібно взяти?...Зошит!
• Довгі палички кругленькі,
Сині, жовті, червоненькі,
На папері походили,
Кольори свої лишили.
Звуться палички оці…кольорові олівці!
• Ручки й олівці, щоб знали, ми складемо… у пеналі.
В сумці зошит і буквар. Хто до школи йде?...школяр!
• Є чарівник у школі в нас,
Дітей запрошує він в клас.
Щоб не спізнились на урок,
Нам голос подає ... (дзвінок).
• Виводить букви і слова
Ота цікава штучка.
В руці виблискує здаля
Нова, гарненька … (ручка).
7. Чистенькі віконця
Сміються до сонця.
Діточки довкола
ЦЕ наша люба… (школа).
-Молодці , всі загадки відгадали!
- Стомилися? Пропоную хвилинку відпочинку
Руханка «Скоро перемога»
- Хто запам’ятав, про що співалося в пісні? Про повітряну тривогу. Що ви знаєте про повітряну тривогу. Коли вона звучить і для чого?
В нашій країні вже третій рік триває війна. Щоденно ми чуємо звуки повітряної тривоги, які попереджають нас про небезпеку. Під час навчання, уроки припиняються, а ми разом ідемо в укриття. Отже, пісня-руханка не лише допомогла нам відпочити, а ще нагадала, що потрібно робити під час повітряної тривоги.
- З правилами поведінки під час повітряної тривоги вас також познайомить пес Патрон.
Останні слова в пісні були «Я вірю в ЗСУ а значить скоро Перемога. Що ж таке Перемога?
Відео «Дітям про війну в Україні»
Шана ЗСУ
- В нашій країні важкі часи. Сусідня країна посягає на наші землі. Ми живемо у воєнні часи. І лише воїнам ЗСУ ми завдячуєм відносним спокоєм, можливістю жити у рідній країні, спати в рідних домівка, гратися, вчитися в школі. Воїни ЗСУ – герої сьогоднішнього дня. Ми всі тримаємо за них кулачки, підтримуємо їх і віримо в їхню непереможність. А які ж вони – наші захисники? Подумайте та скажіть, за що ви вдячні нашим воїнам? нашим волонтерам?
Творча робота. Сердечка для воїнів.
- Потрібна допомога батьків. Діти висловлюють свої думки, а ви запишіть їх на ось таких сердечках і прикріпіть на дошці.
- А чи хотіли б ви сказати дякую нашим захисникам?
- Як, на вашу думку, можна це зробити? (думки дітей)
Тема нашого першого уроку «Перемагає той, хто пам’ятає».
Вороги нищать нашу націю, нашу рідну землю. І наші герої ціною власного життя захищають нас, наш спокій, нашу рідну землю.
Сьогодні віддаймо низький уклін і щиру вдячність нашим героям, які захищають Україну, і разом з ними віримо у Перемогу!
Хвилина пам’яті
В цю мить вшануємо тих, хто віддав своє життя за нас, завдяки кому ми сьогодні тут зібралися, тих, хто загинув за мир в Україні, хвилиною мовчання.
Розмальовка «Ми – майбутнє України»
Рефлексія.
Добіг кінця наш перший урок. Ви зробили перший крок на шляху до знань. Хай цей шлях буде для вас радісним і цікавим! Хай наша гімназія стане для вас другою домівкою! Бажаю вам знайти тут вірних друзів, здобути міцні знання. Адже саме в цей час ви стали справжніми школярами, про що засвідчує і посвідчення першокласника.
Посвідчення першокласника
Дякую вам і вашим батькам за спільну працю.
І в подарунок про наш перший урок не тільки шкільний дзвінок, а й солодкий дзвіночок.
Дзвіночок Чупа-Чупс
Бережіть себе і всім нам, нашій Україні мирного неба!
1