Патріотичний урок- квест для учнів 4 класу,що формує ключові компетентності:
уміння вчитися ; ціннісно ставитися до довкілля та своєї особистості; вдосконалювати вміння добувати, осмислювати, аналізувати та використовувати інформацію з різних джерел, здійснювати комунікацію у групі та колективі;виховувати патріотичні почуття
Міністерство освіти і науки України
Відділ освіти Слов’янської РДА
Комунальний заклад Слов’янської районної ради
Донецької області «ЦОЗО»
Дмитрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Перший урок «З Україною в серці»
Підготувала Чумак Марина Сергіївна
учитель початкових класів
спеціаліст І категорії
2018-2019 н. р.
Патріотичний урок- квест для учнів 4 класу
Мета уроку:
формувати ключові компетентності:
уміння вчитися ; ціннісно ставитися до довкілля та своєї особистості; вдосконалювати вміння добувати, осмислювати, аналізувати та використовувати інформацію з різних джерел, здійснювати комунікацію у групі та колективі;
формувати предметні компетентності:
-поглибити знання дітей про Україну, вчити правильно висловлюватись, аналізувати, узагальнювати, робити висновки;
-розвивати творчі задатки школярів, мовлення, мислення, увагу, спостережливість,бажання стати гордістю своєї Батьківщини;
-виховувати патріотичні почуття.
Обладнання: маршрутний лист, паперові пазли та квіти, скринька, вишитий рушник, хліб, калина, сорочка, карта України, картки з завданнями, аудіозапис пісень про Україну.
Хід уроку
I.Організація класу
1. Гра «Клубочок компліментів»
-Швидко літо промайнуло, перейшли в 4 клас,
Зараз кожен промовляє, хто і як змінився в нас.
(Діти говорять один одному гарні компліменти).
-Як же хлопці підросли! А дівчатка розцвіли!
Всі засмаглі та здорові! До роботи вже готові?
-Дорогі діти, вітаю вас з початком нового навчального року! Бажаю міцного здоров’я, успіхів у навчанні, справжніх друзів і високих досягнень!
II.Актуалізація опорних знань учнів
1. «Асоціативний кущ »
-Давайте з вами пригадаємо,що таке Батьківщина?
- Що означає любити Батьківщину?
(Радіти її успіхам, дбати про неї, намагатися примножити її славу та добробут своєю працею).
-А ще любити означає знати. Чи добре ви знаєте нашу Україну?
Я вас запрошую на урок-квест.
III.Колективне визначення теми і мети уроку
-Квест - це гра-пригода, основою якого є послідовне виконання командами або окремими гравцями заздалегідь підготовлених завдань. А подорожувати ми будемо надзвичайною, чарівною країною. Я сподіваюсь, що ви будете сьогодні на уроці:
(К – кмітливими,
В – веселими,
Е – енергійними,
С – старанними,
Т – творчими).
-Тему уроку вам допоможе відгадати загадка.
На землі великій є одна країна,гарна, неповторна, красна, як калина.
І живуть тут люди добрі, працьовиті і скажу, до речі, ще й талановиті.
Землю засівають і пісні співають, на бандурі грають і вірші складають
Про ліси і гори, і про синє море, про людей і квіти.
То скажіть же, діти, що це за країна? Славна незалежна наша… (Україна).
Дійсно, сьогодні ми мандруватимемо рідною Україною.
IV.Сприймання та осмислення навчального матеріалу
1.Ознайомлення з правилами квесту та об’єднання у групи.
Квест – це командна гра. Усі повинні сприяти досягненню спільної мети під час виконання завдань.
Капітан відповідає за роботу команди.(За допомогою констуктора «Лего» відбувається об’єднання у 2 групи.)
Під час гри потрібно поважати усіх членів команди, діє правило піднятої руки.
Завдання легко можна виконати за допомогою кмітливості та спостережливості.
За кожне виконане завдання команди отримують квіточку. На останній записано, де знаходиться скарб.
2.Ознайомлення з маршрутом подорожі.
3. Виконання завдань
1. Станція " Розумнички "
1) У якій державі ви живете? (В Україні).
2) Яке місто є столицею України? (Київ).
3) Яка найбільша річка України? (Дніпро).
4) Що є символом держави? (Герб, прапор, гімн).
5) Велике зібрання творів Т. Шевченка. (Кобзар).
6) Які кольори державного прапора України? (Синій, жовтий).
7) Найвищі гори України? (Карпати).
8) Кущ, оспіваний в українських народних піснях, символ дівочої вроди. (Калина).
9) Розписане різноманітними символами яйце. (Писанка).
10)Сплетені в коло квіти, якими прикрашають голову.(Вінок).
2. Станція " Пазл "
Із паперових пазлів скласти карту України і наклеїти на білий аркуш. (Додаток 1)
3. Станція « Мудрість народу"
(З'єднати прислів'я.)
Батьківщина-мати, Українська держава.
Всюди добре, немає України.
Рідна земля – мати, земний рай.
Рідний край – умій за неї постояти!
Без верби і калини а вдома найліпше.
Наша слава – а чужа – мачуха.
4. Станція «Бабусина скринька»
Потрібно дізнатись, що у скриньці за допомогою питань та слів «так» чи «ні» не описуючи предмет.(Хліб, гілочка калини, рушник, сорочка.)
5.Станція «Славетні українці»
Назвати видатних людей нашої держави, встановити асоціації з предметними малюнками, наклеїти на аркуш.(Додаток 2)
6. Станція « Біля карти»
Користуючись картою України записати назви 3 обласних центрів, які починаються на літеру «Ч» (1 команда), «Х» (2 команда); назви 5 найбільших річок України.
Станція 7. «Квітник побажань»
Завдання: Ми всі хочемо бачити Україну сильною, багатою і квітучою. Нехай вона зараз на ваших очах розквітне від нашої любові до неї! Пропоную кожному із вас «посадити» символічну квітку біля карти України. Нехай ваші добрі майбутні справи возвеличать нашу Батьківщину!
(Учні прикріплюють на дошці квітки, супроводжуючи побажанням рідній Вітчизні (добра, миру, безпеки, процвітання тощо) і висловлюванням про свої вчинки (посаджу сад, буду гарно навчатись, здобуду перемоги у спорті і т. д. ).
V. Підсумок уроку. Рефлексія
-Чи сподобався вам наш квест? Чим саме?
-Хочете ще більше знати про рідну державу?
-У цьому вам допоможуть наші уроки та подарунок-скарб, який ви знайшли на уроці. Це енциклопедія «Моя Україна» .
Додаток 1(Паперові пазли)
Додаток 2