Мистецтво має такі види:архітектура: творчість Антоніо Гауді та Джузеппе де Сакко;скульптура: витвори мистецтв Мікеланджело і Донателло;живопис: картини Леонарда да Вінчі, Ван Гога, Пабло Пікассо;музика: симфонії Бетховена, Моцарта, Баха;театр: вистави Мольєра, Бернарда Шоу, Івана Карпенка-Карого;література: твори Вільяма Шекспіра, Джека Лондона, Тараса Шевченка;кіно: роботи Чарлі Чапліна, психологічні фільми Альфреда Хічкока.
«На початку весни на проталинах з’являється невелика рослина з двома вузькими листами і одною білою квіткою. Ця чудова прикраса і радість ще по-зимовому холодна називається пролісок. ».«Латинська назва проліска «галянтус» (Galanthus) походить від грецьких коренів «гала» — молоко та антюс — квітка, що на українську мову можна перекласти як «молочний квітка». Білосніжні бутони проліска дуже схожі на застиглі каплі молока. У народі пролісок має безліч назв — підніжний тюльпан, сончик, розлапушник, бобрик, одномісячник, великодній дзвіночок. »
Як з’явилися підсніжники. Давно, коли люди були вигнані із раю, пішов сніг. Єва дуже замерзла. Щоб її утішити, дати надію на кращі часи, кілька сніжинок перетворились на підсніжники. І з того часу ці маленькі тендітні квітки стали для людей символом надії, тепла й краси. А за іншою легендою, богиня Флора, роздаючи квітам карнавальні костюми, подарувала нам, підсніжникам, білу сукню. Проте сніг також захотів взяти участь в карнавалі, хоч карнавальний костюм йому не передбачався. Як не просив він багатьох квіток поділитися костюмом, та ніхто не погодився: всі боялися холоду. І тільки ми, підсніжники, вкрили його своїм хітоном. Разом кружляли ми у колі квітів, і нам так було добре разом, що не розлучаємося до цього дня. Торішні листочки мовчать. Мабуть згадують, як ще кілька місяців тому красивими і щасливими тріпотіли на гілках… Цієї весни в бруньках чекають тепла наступні. А підсніжник щороку народжується знову…
Ганс Христіан Андерсен «ПРОЛІСОК» (1862)Про жагу життя і любові до світла розповідає казка «Пролісок» Андерсена, про те, як нелегко і в той же час чудово бути першим. Ніжна квітка так поспішала вирватися з тісної цибулини, що потягнулася до першого сонячному променю, хоча той був ще дуже слабкий і майже не грів. Діти так раділи першій квітці, що проліску не страшні були ні холодні вітри, ні снігові замети навколо. Він немов зігрівався від їх захоплених посмішок…
ДЖОН КОНСТЕБЛ (ВЕЛИКОБРИТАНІЯ)Джон Констебл — автор чудових природних пейзажів, завдяки яким він так і не прославився за життя. Роботи Констебла не популярні в Британії на стику 18-19 століть. На відміну від своїх однолітків, художник віддавав перевагу перед дикими пейзажамами і руїнами простішим сюжетам: мирним полям, селянським візкам, млинам...
ТОМАС КОУЛ (США)Якщо вас зачаровує природа північноамериканського регіону, насолоджуйтесь репродукціями робіт Томаса Коула. Художник творив у 19 столітті і був засновником відомої "Школи річки Гудзон", яку вважали за кращу в Америці того часу. Учні Коула прославляли красу американської природи та ставила під сумнів доцільність технічного прогресу. Любов до диких просторів Батьківщини породила сотні чудових робіт.
КАСПАР ДАВИД ФРІДРІХ (НІМЕЧЧИНА)Фрідріх Каспар — один із найвідоміших німецьких художників. Як казав сам майстер, його роботи не мають на меті досягти максимального реалізму. Картини Каспара відображають емоції та духовну складову краєвиду. Найчастіше для цього він додавав на полотна якогось глядача — фігуру, яка заворожено споглядає цей пейзаж. Глядач стоїть до нас спиною та звернений до ландшафту, виступаючи у ролі точки входження у нескінченний світ картини.
Катерина Білокур (1900 – 1961) – українська художниця, представниця народного мистецтва. Ніколи не писала у приміщенні, а лише «на повітрі», при денному освітленні, з натури, користуючись під час роботи мольбертом. Усі роботи виконувала лише тоненькими пензлями, виготовленими власноруч з волосків котячого хвоста. Найбільш улюбленими були олійні фарби, хоч багато її творів виконані аквареллю і олівцем. Основна тема живописних полотен Катерини Білокур – українська природа, квіти.
Чи погоджуєтеся зі слова Рея Бредбері?«Людям треба нагадувати, що на землі їм відведено дуже мало місця, що вони живуть серед природи, яка легко може забрати назад усе, що дала людині; їй не важко здмухнути нас із лиця землі одним подихом чи затопити водами океану – просто так, аби показати людині: вона не така вже могутня,якою себе вважає. (…) Коли ми постійно не відчуватимемо її поряд із собою вночі, ми забудемо, яка вона грізна й могутня. І тоді природа одного чудового дня прийде й поглине нас». Рей Дуглас Бредбері
Використані джерелаhttps://translations.com.ua/mistecztvo.htmlhttp://sum.in.ua/s/mystectvo https://central-ua.tv/news/28895/ http://teg.com.ua/kazka-prolisok-andersen-chitati-onlajn/https://vseosvita.ua/library/embed/0100b7i8-d890.docx.htmlhttps://mamabook.com.ua/legendu-pro-pidsnijnuku-ukrainslou-movou/ https://ru.sound-music.info/klassicheskaja-muzyka/31696-klassicheskaya-muzyka-muzyka-prirody.html https://ua.depositphotos.com/stock-photos/%D0%B2%D0%B8%D0%B4-%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%86%D1%82%D0%B2%D0%B0.htmlhttps://www.facebook.com/groups/947558838658850/ https://kristti.com.ua/nnovatsijnyj-potentsial-osvitnoyi-galuzi-mystetstvo/https://www.youtube.com/watch?v=Lv1 Ss. B5vhn0