Підготовчі заняття для майбутніх першокласників. Заняття 1 - 3.

Про матеріал
СЕРІЯ ЗАНЯТЬ «ПІДГОТОВКА ДО ШКОЛИ». ЗАНЯТТЯ 1 - 3. Серія підготовчих занять для майбутніх першокласників, які охоплюють основні напрямки підготовки до школи:  мова та мовлення (розвиток словникового запасу, зв’язне мовлення, фонематичний слух)  математика та логіка (числа, форми, порівняння, логічні вправи)  пізнання світу та сенсорика (довкілля, природа, навички спостереження)  дрібна моторика та графічні навички (підготовка руки до письма)  соціальні навички та саморегуляція (вміння працювати в групі, емоційний розвиток) Це 15 групових занять з підготовки до школи для дітей 5–6 років. Кожне заняття розраховане на 30–40 хвилин.
Зміст архіву
Перегляд файлу

 

СЕРІЯ ЗАНЯТЬ «ПІДГОТОВКА ДО ШКОЛИ»

Серія підготовчих занять для майбутніх першокласників, які охоплюють основні напрямки підготовки до школи:

 

  •       мова та мовлення (розвиток словникового запасу, зв’язне мовлення, фонематичний слух)
  •       математика та логіка (числа, форми, порівняння, логічні вправи)
  •       пізнання світу та trial (довкілля, природа, навички спостереження)
  •       дрібна моторика та графічні навички (підготовка руки до письма)
  •       соціальні навички та саморегуляція (вміння працювати в групі, емоційний розвиток)

 

Це 15 групових занять з підготовки до школи для дітей 5–6 років. Кожне заняття розраховане на 30–40 хвилин.

 

ЗАНЯТТЯ 1. ЗНАЙОМСТВО

 

Мета: познайомити дітей, встановити правила поведінки, розвивати навички слухання та взаємодії.

Обладнання: trial для ігор, презентація “Правила роботи в групі”, чарівна коробка, невеликі іграшки, смайли.

 

Хід заняття

 

1. Привітання (2 хв)

Вітання, коротке пояснення мети заняття: “Сьогодні ми познайомимося і дізнаємося, як цікаво працювати разом.”

 

2. Trial друзів «Знайомство» (10 хв)

Вчитель кидає м’яч одному з дітей, називає своє ім’я, говорить про улюблену іграшку.  Діти передають м’яч далі, називаючи себе та улюблену іграшку.

 

3. Обговорення правил роботи в групі (5-7 хв)

Вчитель знайомить дітей з правилами за презентацією або роздрукувати слайди.

Діти повторюють правила разом з вчителем. Далі по черзі хто, яке правило запам’ятав. Далі назвати правило з опорою на малюнок.

 

4. Гра «Чарівна коробка» (5 хв)

Вчитель пропонує відгадати, що за іграшка в коробці. Діти відгадують іграшку на дотик. Вчитель може задавати питання, а інші діти допомагають відгадати

 

5. Рухова активність «Хом’ячки» (2 хв)

6. Підсумок заняття. Рефлексія (5 хв)

  • Що нового дізналися?
  •                   Що найбільше сподобалося?
  •                   Похвала за роботу (кожен з дітей обирає смайлик, який відповідає їхньому настрою).

 

https://avatars.mds.yandex.net/get-pdb/805781/d36719a7-ecaa-4198-993b-c2eb3ea16c1f/s1200?webp=falsehttp://cliparts.co/cliparts/Bcg/rjG/BcgrjGbqi.jpgФото, автор Soloveika на Яндекс.Фотках         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.oeyreluyenfete.fr/wp-content/uploads/2016/08/8950362_m.jpg

 

 

 

 

 

ПРАВИЛА TRIAL В ГРУПІ

 

C:\Users\User\Desktop\Кобренюк Ольга Миколаївна\АТЕСТАЦІЯ КОБРЕНЮК\Підготовка до школи\Правила роботи в групі\Слайд1.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Слайд3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Слайд5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

ЗАНЯТТЯ 2

 

Мета: вчити розпізнавати емоції, висловлювати думку повними реченнями, розвивати навички слухання та взаємодії, розвивати увагу, пам’ять, вчити назви днів тижня

Обладнання: смайли, мікрофон, “Правила роботи в групі”, іграшка бджілка, роздруківки, цукерки

 

Хід заняття

 

1. Привітання (2 хв)

Гра «Мій настрій».

На дошці смайли-емоції, разом з вчителем розглядають їх, обговорюють. Після цього по черзі називають смайл – емоцію відповідно до свого настрою.

 

2. Гра «Мікрофон» (5 хв)

Сьогодні ви прийшли до школи, щоб навчитися бути першокласниками. Першокласник – учень школи, який вчиться бути школярем. Ви хочете бути школярами? Давайте уявимо, що я – ведуча телешоу «Найкращі в світі першокласники», і я у вас хочу взяти інтерв’ю.

       Зараз ми пограємо в гру. У мене в руці мікрофон.

Ви знаєте навіщо людині мікрофон? Для чого? Хто ним користується?(Так, відомі люди, наприклад, вчені, співаки, актори. У них беруть інтерв’ю – знайомляться.)

А ви вмієте відповідати на питання? Спробуємо.

- Як вас звати? - Чи готові ви навчатися у школі?

- Чим ви любите займатися у вільний час?

- Чи подобається вам ходити до дитячого садочка? Чому?

- Ваша улюблена казка, мультфільм? Чи є у вас улюблена тварина?

- Яка ваша улюблена пора року? Ваш улюблений вид спорту?

- Ким мрієте стати?

 При цьому вчитель показує, що для відповіді потрібно встати з місця.

3. Вправа «Слухай, запам’ятовуй, відповідай»(5-7 хв.)

- Діти, а ви помітили хто завітав до нас на заняття?

Бджілка трудівниця залетіла в клас,

До роботи бджілка запросила нас.

Зараз на уроці бджілці допоможемо,

Разом із трудівницею все зробити зможемо!

- Я прочитаю вам казочку. А ви уважно слухайте, запам’ятовуйте і будьте готові відповідати на питання.

 

Дружба

         Жила – trial бджілка Марушка. Вона була веселою і працьовитою, любила збирати нектар з пахучих квітів. Одного разу бджілка вирішила полетіти до своїх подруг Маї та Таї. Дорогою до них вона потрапила на чудову галявину, де росло багато-багато чудових квітів. Марушка так захопилася збиранням нектару, що не помітила хлопчика, який прийшов за квітами. І коли він проходив понад квіточкою, де сиділа Марушка, то ненавмисне пошкодив їй крильце. Марушка сіла і заплакала.

        У той самий час на галявину прилетіли Мая і Тая. Вони відразу зрозуміли, чому Марушка не весела. Вони відірвали від квіточки пелюстку і приклали на місце пошкодженого крильця. Марушка зраділа, що знову може літати. Радісна бджілка змахнула крильцями і разом з подругами почала пурхати з квітки на квітку.

       Звідусіль звучав веселий передзвін лугових квітів, які виконували мелодію дружби.

Як звати нашу бджілку?

Як звати подруг бджілки Марушки?

Куди летіла бджілка? Навіщо?

Кого бджілка не помітила на галявині серед квітів?

Що зробив хлопчик бджілці?

Чи навмисне хлопчик пошкодив крильце Марушці?

Хто прилетів на допомогу бджілці? Як Тая і Мая допомогли Марушці? На ваш trial Тая і Мая добрі друзі, чому?

 

4.Вправа «Допоможи бджілці» (розвиток зорово – моторної координації) (3 хв.)

Уявіть trial бджілкою. Необхідно з кожної квіточки зібрати нектар. Для цього потрібно провести лінію через середину «доріжки» не торкаючись меж, щоб бджілка не збилася з «дороги» і не заблукала. Олівець повинен весь час рухатися по паперу, інакше бджілка не зможе швидко дібратися до вулика.

 

5. Фізкультхвилинка «Частини тіла»

Разом з бджілкою відпочинемо і пограємо в гру.

Я називаю частину тіла, ви до неї торкаєтесь, я виконую разом з вами, але буду навмисне припускатися помилок, але ви повинні виконувати правильно, не звертаючи увагу на мої помилки. Слухайте уважно, показуйте тільки те, що називаю, а не показую.

Під музику починаємо!

Ноги, голова, рука, вухо, ніс, руки, живіт, очі, волосся тощо.    

 

6. Вправа «Дні тижня» (5-7хв.) – рухова активність.

Ви добре виконали завдання потрудилися. Скажіть, чи всі дні люди працюють? Правильно, є вихідні дні. А як ми їх називаємо? Який сьогодні день тижня?

Діти з понеділка по п’ятницю – це робочі дні. Їх п’ять. А субота і неділя – це дні вихідні. В робочі дні ми ходимо до школи, до садочку, батьки на роботу., а у вихідні - цікаво проводимо час з рідними та близькими.

Разом ми вивчимо вірш про дні тижня. Повторюйте слова та рухи за мною.

 

В ПОНЕДІЛОК всі ми trial

у ВІВТОРОК – підмітали,

в СЕРЕДУ – пекли калач.

У ЧЕТВЕР – ШУКАЛИ м’яч,

в П’ЯТНИЦЮ – ми trial мили,

а в СУБОТУ – торт купили,

і в НЕДІЛЮ – будем грати,

всіх-всіх тортом пригощати. (З Інтернету)

 

7. Робота з розмальовкою «Бджілка» за номерами (5 хв)

 

8. Підсумок заняття. Рефлексія (5 хв)

  • Що нового дізналися?
  • Що найбільше сподобалося?
  • Похвала за trial (цукерки «Бджілка»)

 

ЗАНЯТТЯ 3

 

Мета: вчити нормам парної роботи, ознайомити з особливими завданнями «пастками», вчити дітей критично мислити, виховувати уважність, зосередженість, повторити та закріпити назви геометричних фігур, днів тижня.

Обладнання:, “Правила роботи в групі”, наочність – геометричні фігури, цифри, роздатковий матеріал,

 

Хід заняття

 

1. Привітання (2 хв)

Хвилинка – цікавинка. Поділитись, розказати, що було цікавого за час поки не бачились.

 

2. Вправа «Склади будинок за зразком» (10 хв)

Trial що людина працює, трудиться. Що це означає? Що саме вона робить?

- Коли ти працюєш, що ти робиш? А навчання у школі – чи робота?

- Що таке навчання? Вам часто кажуть, що треба вчитися. Що означає «треба вчитися»?

 Вже дзвінок нам дав сигнал, працювати час настав.

C:\Users\User\Desktop\2024-2025\ПІДГОТОВКА ДО 1 КЛАСУ\Будинок.png

З яких геометричних фігур складається цей будиночок? Пригадати геометричні фігури з дітьми.

(прикріплюю до дошки малюнок будиночка. Кожна пара одержує два конверти з деталями будиночка. В одному лежать два трикутники. В іншому – два прямокутники).

  •           У вас в конверті є такі ж фігури. Кожному треба скласти будиночок за зразком.
  •           Чому не виходить?
  •           Що робити?
  •           У вас вийшло самостійно зібрати будиночок? Чому? Але ж фігури були в кожного!

Введення знака «Ми»

-Подивіться на пару дітей. На яку букву вона схожа?

-У нас є новий знак «Ми».

-Як ви його назвете? Ми.

-Що він означає? Завдання, яке треба виконувати удвох.

ДІТИ TRIAL БУДИНОК ЗА ЗРАЗКОМ.

 

3. Фізкультхвилинка. Гра «Струмочок» (5 trial

Пари допоможуть нам не тільки працювати, а й гратися. Ми вивчимо нову гру, відгадайте її назву (Тече, тече, не витече, біжить, біжить, не вибіжить)

Правильно, гра називається «Струмочок». Сподобалась гра? Чим?

 

4. Вправа «Порахуй і покажи» (5 хв.)

Давайте trial чи уважні у нас діти. Подивіться на ваші будиночки та полічить із скількох геометричних фігур він складається. Покажіть на пальчиках. Порахуйте від 1 до 7, а тепер у зворотньому порядку.

 

5. Вправа «Живі trial (5 хв.)

Вчитель дає дітям картки з цифрами. Завдання: швидко вишикуватися у правильному порядку, у зворотньому, зробити крок уперед – число попереднє 5, наступне 6, сусіди чисел тощо.

 

6. Фізкультхвилинка Trial тижня» (2 хв.)

 

7.  Гра «Добавлялка»(2 хв.)

Зараз я читатиму вірш, а ви закінчуйте рядки. Відповідати треба хором.

Під горою хвойний ліс, за горою хижий…(лис)

Вкрита травами гора, збоку лисяча…(нора)

В ній хитрюга неспроста від собак хова…(хвоста)

Як навідався в курник, то відразу півень…(зник).

8.  Підсумок, рефлексія (5 хв.)

  • Що нового дізналися?
  • Що найбільше сподобалося?

 Гра «Так – ні»

В школу восени підем?  - Так, так, так

Друзів ми собі знайдем?  - Так, так, так.

На уроках будем спати? - Ні, ні, ні

А читати і писати? - Так, так, так

А щоденник будем брати? - Так, так, так

Одиниці trial - Ні, ні, ні

Іграшками будем гратись? - Ні, ні, ні

А старанно всі навчатись? - Так, так, так

У портфель візьмемо trial - Так, так, так

А trial і мишку? – Ні ,ні, ні

А альбом, щоб малювати? - Так, так, так

Новий зошит, щоб писати? – Так, так, так

А пенал,  лінійку,  ручку? - Так, так, так

А малу собачку Жучку – Ні ,ні, ні

Фарби, пензлик, пластилін? – Так, так, так

Нам навчатися не лінь! – Так! Так! Так!

 

 

 

zip
Додано
15 березня
Переглядів
227
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку