Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів з даної теми.
Розвивати логічне мислення, пам'ять, вміння застосовувати набуті знання на практиці.
Виховувати цікавість до геометрії, працьовитість, уважність, охайність під час роботи в зошитах і на дошці, патріотизм, любов до Батьківщини.
Тема: Прямокутний трикутник. Властивості прямокутного трикутника.
Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів з даної теми.
Розвивати логічне мислення, пам'ять, вміння застосовувати набуті знання на практиці.
Виховувати цікавість до геометрії, працьовитість, уважність, охайність під час роботи в зошитах і на дошці, патріотизм, любов до Батьківщини.
Тип уроку: Урок систематизації та узагальнення знань.
Обладнання:
Методи, форми і прийоми:
- використання ключових слів;
- мозковий штурм;
- рефлексія.
Очікувані результати:
Після уроку учні зможуть використовувати засвоєні математичні поняття, терміни під час розв’язання задач, знаходити проміжні етапи у розв’язанні задач різних видів, знаходити раціональні способи в їх розв’язанні, аналізувати вивчений матеріал, поглибити свої знання з історії.
ХІД УРОКУ:
І. Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку (2 хв.)
Учитель: Доброго дня
Всім, хто вивчає математику,
Всім хто любить математику
і тим, хто іще не знає,
Що він любить математику
Сьогодні на уроці ми всі разом будемо плідно працювати.
Яких би супутників ви взяли з собою на урок: гарний настрій, знання, впевненість, наполегливість, активність…
Я бажаю щоб ваші супутники були поряд з вами весь урок.
Перевірка д/з
Вступ: Сьогодні ми будемо працювати над темою: (слайд 1)
«Прямокутні трикутники та їх властивості.»
Основними нашими завданнями на уроці буде: (слайд 2)
Записали в зошиті: 15 березня класна робота.
ІІ Актуалізація опорних знань:
Мозковий штурм:
Молодці, ми вдало завершили свій штурм.
ІІІ Застосування знань, умінь та навичок:
(слайд 3 )
(слайд 4 – 11 )
ІV. Закріплення: Тест
Тест
1. Один з кутів прямокутного трикутника дорівнює 20°. Чому дорівнює інший гострий кут?
А) 50° С) 20° Е) 70°
2. Чим являється відрізок СК?
А
![]()
![]()
К
С В
П) висотою Р) бісектрисою К) медіаною
3. Чому дорівнює кут А?
А К) 60⁰
6см Л) 45⁰
С В М) 30⁰
3 см
М С) катетом
Б) В) бічною стороною
К Р А) гіпотенузою
5. Знайти довжину медіани проведеної до гіпотенузи, якщо гіпотенуза дорівнює 8 см.
Р) 4 см С) 8 см Т) 6 см
6. Чому дорівнює гострий кут рівнобедреного прямокутного трикутника?
Н ) 60⁰ О) 45⁰ П) 30⁰
7. Чи є
АВС прямокутним, якщо кути А і В гострі?
![]()
А А) так
В В) ні
С 91° Г) визначити не можливо
8. Знайки кут
А) 25⁰

![]()
125° В) 35⁰
Г) 55⁰
Додаткові слайди 11- 14
V. Підсумок уроку:
Д/з слайд 15
Оцінення.
Рефлексія(2 хв.)
На уроці ми: Повторили… Дізналися… Змогли…
\
Тест
1. Один з кутів прямокутного трикутника дорівнює 20°. Чому дорівнює інший гострий кут?
А) 50° С) 20° Е) 70°
2. Чим являється відрізок СК?
А
![]()
![]()
К
С В
П) висотою Р) бісектрисою К) медіаною
3. Чому дорівнює кут А?
А К) 60⁰
6см Л) 45⁰
С В М) 30⁰
3 см
М С) катетом
Б) В) бічною стороною
К Р А) гіпотенузою
5. Знайти довжину медіани проведеної до гіпотенузи, якщо гіпотенуза дорівнює 8 см.
Р) 4 см С) 8 см Т) 6 см
6. Чому дорівнює гострий кут рівнобедреного прямокутного трикутника?
Н ) 60⁰ О) 45⁰ П) 30⁰
7. Чи є
АВС прямокутним, якщо кути А і В гострі?
![]()
А А) так
В В) ні
С 91° Г) визначити не можливо
8. Знайки кут
А) 25⁰

![]()
125° В) 35⁰
Г) 55⁰