Підготовка до олімпіади займає провідне місце у роботі з обдарованими дітьми. Матеріал підібраний відповідно рекомендаціям викладачів біологічного факультету Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка.
Перегляд файлу
У хлоропластах відбувається синтез: а) АТФ;б) білків;в) вітамінів;г) вуглеводів;д)ліпідів.
Не можуть відбуватися перетворення:а) хлоропластів – на хромопласти;б)хромопластів – на хлоропласти;в) лейкопластів – на хромопласти;г) хлоропластів – на лейкопласти;д)хромопластів – на лейкопласти;е) лейкопластів – на хлоропласти.
У клітині можуть відбуватися перетворення:а) хлоропластів – на хромопласти;б)хромопластів – на хлоропласти;в) лейкопластів – на хромопласти;г)хлоропластів – на лейкопласти;д) хромопластів – на лейкопласти;е)лейкопластів – на хлоропласти.
Хлорофіл може містить:а) тільки у хромопластах;б) тільки у хлоропластах;в)тільки у лейкопластах;г) як у хлоропластах, так і у лейкопластах;д) як у хлоропластах, так і у хромопластах;е) як у хромопластах, так і у лейкопластах.
Хлоропласти можуть бути кольорів: а) тільки червоного;б) тільки зеленого;в)тільки безбарвні;г) тільки жовтого;д) як зеленого, так й інших кольорів.
Псевдоподії здатні утворювати клітини:а) одноклітинних тварин;б) багатоклітинних тварин;в) водоростей;г) вищих спорових рослин;д) дріжджів;е) ціанобактерій.
Функції псевдоподій:а) енергетична;б) рухова;в) живлення;г) захисна;д)забезпечення зв’язків між клітинами;е) тимчасове прикріплення до субстрату.
Функції джгутиків у одноклітинних тварин:а) рухова;б) захисна;в) закріплення клітин у певному положенні;г) створення руху води, що підносить до поверхні клітини часточки їжі.
Функції війок у одноклітинних тварин:а) рухова;б) захисна;в) закріплення клітин у певному положенні;г) створення руху води, що підносить до поверхні клітини часточки їжі
Тканини здатні утворювати:а) ціанобактерії;б) багатоклітинні водорості;в)багатоклітинні тварини;г) вищі рослини;д) гриби.
Тканина, яка забезпечує рухи тварин:а) епітеліальна;б) м’язова;в) сполучна;г)нервова;д) основна;е) механічна.
До складу опорно – рухової системи хребетних тварин входять тканини: а) кров;б)нервова;в) кісткова;г) хрящова;д) м’язова;е) механічна.
Серед багатоклітинних тварин колоніальні види трапляються у:а)кишковопорожнинних;б) плоских червів;в) круглих червів;г) кільчастих червів;д)молюсків;е) членистоногих.
Розмноження й розвиток хребетних тварин на суходолі пов’язані з:а)формуванням зародкових оболонок;б) формування яйцевих оболонок;в) запасом поживних речовин, потрібних для розвитку зародка;г) внутрішнім заплідненням;д) роздільностатевістю;е)статевим диморфізмом.
Множинний поділ клітини спостерігають у:а) евглени зеленої;б) хламідомонади;в)інфузорії-туфельки;г) малярійного плазмодія;д) хлорели;е) дріжджів.
Серед тварин вегетативне розмноження притаманне:а) кишковопорожнинним;б)плоским червам;в) круглим червам;г) кільчастим червам;д) молюскам;е)членистоногим.