Управління освіти і науки
Житомирської облдержадміністрації
Баранівський професійний ліцей
Методична розробка
уроку виробничого навчання
на тему:
«Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами.»
Підготувала: майстер
виробничого навчання
Осіпчук О.М
Баранівка
2020
«Затверджую»
Старший майстер
_________С.В. Васільков
План
проведення відкритого уроку з предмету:
«Виробниче навчання»
у групі «Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр»
Майстер в/н: Осіпчук О.М. Дата проведення _________р.
Тема: Виконання основних операцій при підготовці і обробці поверхонь під обклеювання шпалерами.
Тема уроку: Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами.
Мета: Набуття практичних навичок підготовки і обробки бетонних та оштукатурених нових поверхонь під обклеювання шпалерами;
Навчально - виробничі роботи:
1. Підготовка і обробка бетонних та оштукатурених поверхонь під обклеювання шпалерами.
Матеріально-технічне обладнання:
Металевий шпатель, пристрій для шліфування, махова щітка, щітка-пензель, ніж малярний, шліфувальний папір, ґрунтовка, ванночка.
Технічні документи:
Технологічна карта
Хід уроку:
І. Організаційна частина – 3-5 хв.
ІІ. Вступний інструктаж – до 45 хв.
1. Повідомлення теми – Підготовка і обробка бетонних та оштукатурених нових поверхонь під обклеювання шпалерами.
2. Перевірка знань учнів по вивченню матеріалу:
3. Інструктаж учнів по матеріалу уроку:
4. Завдання на урок:
Набуття практичних навичок підготовки і обробки бетонних та оштукатурених нових поверхонь під обклеювання шпалерами (навчально-виробничі роботи).
5. Закріплення матеріалу:
ІІІ. Поточний інструктаж (самостійна робота учнів)
ІУ. Заключний інструктаж
а) ___________________________
б) ___________________________
в) ___________________________
г) ___________________________
2. Аналіз роботи учнів
3. Аналіз помилок, їх принципи, шляхи усунення або попередження.
4. Оголошення і мотивація оцінок учнів.
5. Домашнє завдання:
Повторити тему: «Підготовка і обробка бетонних та оштукатурених нових поверхонь під обклеювання шпалерами»
Майстер в/н О.М.Осіпчук.
Інструкційно-технологічна картка № __13__
Тема: Підготовка і обробка бетонних та оштукатурених нових поверхонь під обклеювання шпалерами.
Мета: Набуття практичних навичок підготовки бетонних та оштукатурених нових поверхонь під обклеювання шпалерами.
Відведений час: 7 год.
Вимоги охорони праці:Користування засобами захисту справними інструментами, інвентарем, підвищені вимоги роботи з інструментом для очищення.
Зміст завдання, послідовність виконання |
Обладнання, інструмент, пристосування |
Технічні умови, визначення, вказівки щодо виконання |
Малюнок (схема) |
1 |
2 |
3 |
4 |
1. Підібрати необхідний інструмент додаткові засоби захисту, перевірити їх справність. |
Металевий шпатель, скребок, пристрій для шліфування, шліфувальний папір, дерев'яна терка, махова щітка, щітка-пензель, валики. |
Для очищення і згладжування поверхні. Для розшивання дрібних тріщин. Для часткового підмазування. Для шліфування підмазаних місць. Для ґрунтування тріщин і поверхонь. |
|
2.Підготувати і обробити бетонні та оштукатурені нові поверхні під обклеювання шпалерами: -очистити поверхні від пилу, бруду, набризків, потьоків розчину, плям, жиру, бітуму;
|
Металевий шпатель, скребок, дерев'яна терка, малярний ніж. |
Поверхні очистити від бруду, пилу, набризків, потьоків від розчину. Цю операцію виконують шпателем, скребком, торцем дерев'яним та пристроєм для шліфування згладжують поверхню. Згладжувати та шліфувати вертикальними чи горизонтальними рухами. |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
-згладити бетонну -розшити дрібні тріщини;
|
|
|
|
Металевий шпатель, малярний ніж. |
Розшивати дрібні тріщини шпателем або малярним ножем. Глибина тріщини до 2-3 мм. розшиту тріщину обмітають від пилу. Згладжують шпатель нахилений під кутом 45° до кромки тріщини. |
||
-виконати ґрунтування тріщин;
-виконати підмазування тріщин, впадин; |
Махова щітка, щітка-пензель, валики, ванночка, грунтівка.
Металевий шпатель, підмазка або ємкість з стартовою шпаклівкою. |
Розшиті тріщини заґрунтовують суцільно щіткою-пензлем уздовж тріщини і на 10-20 мм навколо тріщини.
Під шпалери застосовують акрилову підмазку або стартову шпаклівку. Наносити металевим шпателем у напрямі тріщини під кутом 60-70°, а розрівнюють рухом уздовж тріщини. Шпатель тримати правою рукою, щоб два пальці підтримували рукоятку знизу, а вказівний і середній – |
Схема переміщення інструментів при очищенні і грунтуванні
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
притискали її щільно зверху |
|
-виконати шліфування тріщин. |
Пристрій для шліфування, шліфувальний папір. |
Заповнену підмазкою тріщину, після висихання шліфують шліфувальним папером. |
|
3.Загрунтувати поверхні під обклеювання шпалерами. |
Махова щітка, щітка-пензель, валики, ванночка, грунтівка. |
Згідно ІТК № 4 «Маляр ІІ розряду» п.2-3. |
Малюнки згідно ІТК № 4 «Маляр ІІ розряду» п.2-3. |
4. Очистити інструмент, інвентар і пристосування. |
Щітка, відро, шпатель , скребок . |
Інструмент вимивають у воді, висушують. Інвентар і пристосування прибирають у призначене для цього місце. |
|
5. Прибрати робоче місце. |
Віник, лопатка , відро з водою, ганчірка. |
Після закінчення робіт. |
|
Контрольні питання: