Підсумкове інтегроване заняття для дітей старшої групи "10 сходинок знань"

Про матеріал
Інтегроване підсумкове заняття для дітей старшої інклюзивної групи, спрямоване на уточнення та узагальнення здобутих дітьми знань за навчальний рік.
Перегляд файлу


Теребовлянський дитячий ясла-садок

«Ромашка»

 

 

 

                                                                              

 

 

 

 

Конспект відкритого інтегрованого заняття

Для дітей старшої інклюзивної групи

«10 сходинок знань»

 

 

 

 

 

 

 

                                                                

 

                                                                 Підготувала

Вихователь групи: Тамара КУЛИК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2026р.

Мета: викликати в дітей радісні емоції, внести свято в повсякденне життя. Закріпити знання здобуті на попередніх заняттях. Формувати вміння  розв’язувати задачі на додавання та віднімання. Виховувати інтерес до різних завдань, викликати радість пізнання. Уточнити знання дітей про речення, слово, склад, звук,  літеру. Розвивати пам’ять, увагу,логічне мислення.

Учити дітей збагачувати своє мовлення, вивчати народні звичаї й традиції, народну символіку, шанобливе ставлення до спадщині, минулого нашого народу . Виховувати впевненість ,віру у власні сили.

Матеріал: лист від Іванка,  д/гра «Суміжні числа», д/ гра «Намалюй картину», д/гра «Знайди зайве», д/гра «Схема речення», логічні задачі,  конверт із медальками для дітей, 10 сходинок, лялька Орися, іграшка Їжачок,  аркуші паперу, кольорові олівці,  набір цифр.

 

 Хід заняття :

 

Добрий день, мої малята,

І дівчата і хлоп'ята.

Добрий день, вам гості милі,

Рада бачити вас нині.

 

 -До садочка  сьогодні прийшли гості, дуже рада бачити вас гарними, розумними, здоровими.

-Діти!  Гості  прийшли порадіти та підтримати вас .

 Давайте  з ними привітаємось.

Привіт камінець і вітерець,

Пташечка привіт, привіт цілий світ.

Ти усміхнись і розвеселись.

Навколо озирнись. Всім привіт!

- Незабаром  ви попрощаєтесь з дитячим садочком.  Зараз ви вже багато знаєте, багато чого умієте робити самі , бо маєте знання, здобуті сумлінною працею. Зараз ви покажете батькам свої знання, все чого навчилися. І отримаєте нагороду.

 -Сьогодні у нас незвичайне заняття , нам треба подолати  10  сходинок і на самій вершині отримати ссюрприз за свої старання.

 Усі сідайте тихо, діти.

 Домовляймось не шуміти,

 Нам сонечко посміхається.

 Бо заняття починається.

 -І так діти починаємо працювати. Ось ,і наші сходинки. На перший погляд  можна сказати , що їх подолати просто, але це не так, щоб подолати сходинку потрібно допомогти нашим друзям, які були з вами у садочку всі роки.

Чи готові ви допомагати ?

Діти : ТАК.

  ЗАВДАННЯ № 1

  •          Національному куточку з нами завжди була присутня на всіх заняттях наша лялька Орися. Вона просить вас розповісти , що ви знаєте  про нашу Батьківщину ?

1.Діти , як називається наша Батьківщина, в якій ми живемо? (Україна)

2.Люди, які живуть в Україні? (Українці )        

3.Державна мова нашої країни? (Українська )

 4.Державні символи України. ( прапор , гімн та тризуб України)

5.Хто знає, що означає синій колір? ( Це колір  – неба, води, миру).

6.А жовтий? Так, це колір хліба, життя.
7.Назвіть народні символи нашої країни? (верба, калина, соняшник,рушник, з хлібом і сіллю , віночок,вишиванка)

8.Як називається місто в якому ми проживаємо?


Вихователь: Молодці, вашими відповідями, ми піднялись на першу сходинку

(піднялись на 1 сходинку)

 ЗАВДАННЯ № 2

- Орися – це наша подруга, вона з ними протягом усіх років сумлінно трудилася, училася правильно вимовляти звуки, красиво будувати речення, складати цікаві оповідання.  Ось вона і підготувала завдання  щоб перевірити ваші знання , вона хоче почути скоромовки, які ви вивчили в садочку, і за виконання цього завдання ми піднімемось на другу сходинку.

1.Босий хлопець сіно косить,
Роса росить ноги босі.

2.Ворона проворонила вороненя.

3.Сіла сова з совиням в совиній долині.

4Хитру сороку спіймати морока,
А на сорок сорок — сорок морок.

5.  Рак-татусь купив в крамниці крамниці раченяті рахівницю. Раченя кричить синиці: — Є у мене рахівниця!

6.Поливала сливу злива = не

Не боялась злива сливи.

7.Білка в дуплі горіх хова.

Прийшла пора горіхова.

8. В.Чаплі чорні черевички.

Чапля чапа по водичці.

9.У папуги  Гоші  було трохи грошей.

Він собі на них купив чобітки, пальто і бриль.

10. Бабрались в брудній баюрі два бобри брунатно – бурі.

Правда добре брате бобре? Дуже добре брате бобре.

(піднялись на 2 сходинку)

ЗАВДАННЯ № 3.

  •          Лялька Орися підготувала для вас ще завдання. За допомогою молоточка, ми покажемо, як вміємо ділити слова на склади.

 

 Дидактична гра «Поділи слово на склади»

(піднялись на 3 сходинку)

ЗАВДАННЯ № 4.

Поки ми склади шукали,

Нас завдання вже чекали.

Що зображено  назвіть

Та за схемою речення складіть.

Вихователь:

-А тепер давайте  спробуємо  знайти зайве зображення у грі «Зайвий звук»   Ви  давали правильні  відповіді і тому Орися задоволена.

(піднялись на 4 сходинку)

ЗАВДАННЯ № 5.

  •          Частенько до нас на заняття приходив наш друг – їжачок. Він сьогодні також підготував для вас завдання.
  •          Так що діти попрацюємо?

Діти: Так!

Скільки усього пір року? Назвіть їх.

Яка зараз пора року? Назвіть весняні місяці.

Скільки днів має тиждень? Назвіть їх.

(піднялись на 5 сходинку)

ЗАВДАННЯ № 6.

Дид. гра «Склади числовий ряд»

(піднялись на 6 сходинку)

ЗАВДАННЯ № 7.

Дид. гра « Суміжні числа»

 (піднялись на 7 сходинку)

ЗАВДАННЯ №8.

Час настав нам відпочити ,

Фізкультхвилинку в гості запросити.

 Фізхвилинка : «Сонце тепла батарейка»

(піднялись на 8 сходинку)

ЗАВДАННЯ № 9.

  •           Продовжуємо, ось уже  і 8  сходинка.

 Вихователь: 

 Наша совонька – сова

Загубила всі слова.

На пеньку сидить.

Очима лупає-

Нагами тупає.

Сова:

 Я пролетіла довгу дорогу,

 До вас на допомогу.

 Є у мене завдання,

 Я не впораюсь сама.

Вихователь: Допоможемо ми сові?  

А тепер ми маємо показати свої вміння розв’язувати  математичні  задачі і потрібну цифру  відзначимо міткою в таблиці Шульте.

Слухаємо уважно:

Три веселі киці, грались на травиці,

Рижик теж до них прибіг, скільки кошенят усіх?(4)

 

Сидів хлопчик біля річки, він спіймав аж три плотвички,

Кошенятко одну вкрало. Скільки рибок в нього стало?(2)

 

Хлопчик, ти чуму сердитий? Слив не можу полічити.

П’ять було, а дві я з’їв. Скільки мамі залишив?(3)

 

Під дубочком п’ять грибочків, під сосною їх чотири.

Скільки разом? Полічили?(9)

  •           Я дуже хочу вас похвалити молодці  діти! Ви дуже розумні, мишці допомогли, всі завдання розв’язали.

Вона вам дуже дякує.

(піднялись на 9 сходинку)

-Залишилась ще одна, остання сходинка, і на ній вас чекає винагорода за вашу працю.

- Вам цікаво що в конверті?

- Щоб подолати цю сходинку нам треба намалювати картину для ваших мам, а вони вже вирішать, чи піднімемось ми на останню сходинку чи ні.

ЗАВДАННЯ № 10.

Вихователь:  

Пограємо  цікаву логічну гру «Намалюй картину!» , цю картину ви зможете подарувати своїм мамам.

   З правилами цієї  гри ми з вами вже познайомилися вона розвиває вашу  у’яву, пам’ять,увагу ,мислення, дрібну моторику рук  .

  •          Слухайте уважно і виконуйте вказівки:

1.Посередині аркуша намалюйте квітку;

2.В верхньому правому кутку – хмаринку;

3.В нижньому лівому-квадрат;

4.Над квіткою краплинки дощику;

5.Біля квітки справа-трикутник;

6.В верхньому лівому кутку-сонечко;

7.В нижньому правому-ще одну квітку.

 Вихователь: Я дуже задоволена, ви всі труднощі подолали!

  •          Подаруйте свої картини своїм мамам і вони вирішать, чи можна нам підніматися на останню 10 сходину.

(батьки дозволяють)

-На 10 сходині вас чекає конветр із сюрпризом. Вам цікаво що в ньому?

(вихователь відриває конверт, дістає медалі і вручає діткам)

Фізхвилинка : «Сонце тепла батарейка»

Заняття закінчене.

docx
Додав(-ла)
Кулик Тамара
Додано
21 квітня
Переглядів
191
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку