Розробка уроку з використанням SMART-презентації поглиблює і систематизує знання учнів з вивченої теми
Комунальний заклад «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської міської ради
КОНСПЕКТ УРОКУ БІОЛОГІЇ
У 11 КЛАСІ НА ТЕМУ
« ЕВОЛЮЦІЯ ОРГАНІЧНОГО СВІТУ»
Розробка вчителя біології
КЗ «Гуляйпільська загальноосвітня
І-ІІІ ступенів №1»
Гуляйпільської міської ради
Таран С.Є.
м.Гуляйполе
2019 рік
Мета уроку
Освітня: сформувати поняття про еволюцію; систематизувати знання про основні положення еволюційного вчення та показати значення праць Ч.Дарвіна у розвитку біології; з’ясувати значення теорії еволюції для розвитку природознавства.
Розвиваюча: розвивати уміння логічно мислити, робити висновки та узагальнення.
Виховна: виховувати відповідальне ставлення до вивчення біології; гордість за вклад вчених у вивчення біології.
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань.
Міжпредметні зв ́язки: хімія, фізика.
Матеріали та обладнання: таблиці, малюнки, фото вчених.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань і чуттєвого досвіду учнів.
Пригадати вчених – біологів України та світу, а також їхній вклад у розвиток еволюційних поглядів:
- чим було зумовлено розвиток науки в 15-18 ст.?
- у чому суть метафізичного світогляду?
- яке значення мав описовий період у розвитку біології?
- яку роль відіграли в науці праці К.Ліннея?
- хто запропонував першу теорію еволюції живих істот?
- які фактори еволюції за Ж.Б.Ламарком?
- які фактори та рушійні сили еволюції виділяв Ч.Дарвін?
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
- Що таке еволюція?
Еволюція – процес необоротних змін у будові і функціях організмів протягом їхнього історичного існування. Наслідком еволюції є пристосованість (адаптація) видів до умов довкілля. Проблеми еволюції вивчає розділ біології – еволюційне вчення. Деякі ідеї про історичний розвиток живих істот висловлювали ще античні мислителі: давньогрецькі – Геракліт, Демокріт, давньоримські – Тіт Лукрецій, але спроби науково пояснити розвиток природи з’явились лише на початку ХІХ ст..
- У яких класах ми її згадували та при вивченні яких розділів?
- Чи існує еволюція сьогодні?
Проблемне запитання:
- Чому на сьогодні вчення Ч.Дарвіна пропонують не вивчати?
- Ми з цим згодні, ні, чи маємо власну думку?
ІІІ. Повторення і систематизація основних теоретичних положень і провідних ідей еволюційного вчення (Слайд 1).
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
ІV. Підведення підсумків уроку. Коментування оцінок (Слайд 14).
V. Домашнє завдання:
Література