Тема: Підсумковий урок-гра з теми «Гідросфера»
Мета:
навчальна: перевірити рівень знань і практичних умінь та навичок учнів із вивченої теми; удосконалити в процесі виконання роботи навички узагальнення,
систематизації, аналізу отриманих знань;
розвивальна: розвивати уважність, зосередженість, аналітичні здібності, географічне
мислення, пам'ять, увагу;
виховна: виховувати вмыння працювати разом, почуття відповідальності, впевненості в своїх знаннях.
Тип уроку: контролю, коригування та оцінювання знань, вмінь, навичок.
Форма проведення:урок-гра «Гідросфера».
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Учнів об’єднати в три команди. «Санта-Марія», «Пінта», «Нінья» .
Яке відношення мають запропановані назви команд до гідросфери?
І Розминка
Працює вся команда. Картою користуватися не можна. Час на обмірковування відповіді — 5 с. Ціна правильної відповіді — 1 бал.
Запитання команді «Пінта»
1. Материк, що омивається водами лише Індійського і Тихого океанів.(Австралія)
2. Океан, який не омиває Антарктиду.(Півн. Льод.)
3. Найбільший материк.(Євразія)
4. Частина океану або моря, яка врізається у суходіл.(затока)
5. Материк, що омивається всіма океанами Землі.(Єврвзія)
6. Періодичні підйоми та падіння рівня води в океанах та морях.(припливи та відпливи)
7. Океан, який омиває всі материки, крім Африки.(Тихий)
8. Частина суходолу, яка вдається у море, океан та з трьох сторін оточена водою.
9. Які води називаються грунтовими?
10. Що таке режим річки?
Запитання команді «Санта-Марія»
1. Третій за величиною материк Землі.(Півн. Амер.)
2. Океан, що омиває Північну Америку зі сходу.(Тихий)
3. Найменший материк Землі.(Австралія)
4. Океан, назва якого пов’язана з назвою країни, береги якої він омиває.(Індійський)
5. Материк, який екватор перетинає у північній частині.(Півн. Амер.)
6. Горизонтальне переміщення водних мас в океані та у морі у вигляді великих потоків, які рухаються по певним шляхам.(течія)
7. Другий за величиною океан.(Атлантичний)
8. Територія, з якої річка збирає свої води.(басейн річки)
9.Що теке річкова система?
10. Що таке режим річки?
Запитання команді «Нінья»
1.Океан, що омиває Австралію із заходу.(Індійський)
2. Материк, що був відкритий останнім. (Антарктида)
3. Найбільший півострів на Землі.(Аравійський)
4. Найбільший острів на Землі. (Гренландія)
5. Океан, який зовсім не виправдовує своєї назви.(Тихий)
6. Протока між Південною Америкою та Антарктидою.(Дрейка)
7. Протока між Африкою та Європою.(Гібралтарська)
8. Океан, що омиває Австралію зі сходу.(Тихий)
9. Які води називаються грунтовими?
10. Що таке гирло річки?
ІІ Картографічний конкурс « Упізнай силует» максимальна кількість балів – 3: складений силует – 1б., названий об’єкт – 2б., описаний – 3 б. час на виконана 5 хв.
Скласти пазли , на яких зображені силуети частин океану та суходолу. Дати коротку характеристику.
Фізкультхвилинка-веселинка
5.Якщо ви хочете зберегти природу від забруднення – затуліть руками очі
ІІІ «Третій зайвий»
Знайти зайвий в ланцюжку об’єкт назвати, про що йде мова. Капітан команди, яка знає відповідь , піднімає руку. Правильна відповідь 1 бал.
ІV «Я тобі , ти мені»
Команди задають 3 питання з теми суперникам. Якщо у суперників відповіді нема то відповідає команда я задала питання. Кожна відповідь 1 бал.
V «Назви і порівняй»
Назвати зображені на фото об’єкти та порівняти їх.
3 бали за повну відповідь
VІ Підсумок уроку
Визначення капітанами найактивніших членів команди та «зайців», оголошення оцінок
12 балів 30 +
10 балів 25 – 30
8 балів 20 – 25
Домашнє завдання : повторити §37 - 48