Тема: Підсумковий урок з теми «Південна Америка»
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з даної теми; розвивати логічне
мислення, формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки.
Тип уроку: узагальнення і систематизація набутих знань, умінь та навичок.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Узагальнення знань.
ВАРІАНТ 1
1,Крайня західна точка материка Південна Америка:
А) мис Галлінас; Б) мис Кабу-Бранку; В) мис Паріньяс; Г) мис Фроуерд.
2. Північні береги материка омиває море:
А) Коралове; Б) Червоне; В) Карибське; Г) Південне.
3. Найдовша річка материка:
А) Парана; Б) Оріноко; В) Амазонка; Г) Сан-Франсіску.
4. Де розташована берегова пустеля Атакама?
А) на півночі; Б) на Гвіанському плоскогір’ї; В) на заході Анд; Г) в Патагонії.
5. Лінивець – мешканець:
А) сельви; Б)пампи; В) пустель; Г) саван.
6. Поставити у відповідність природні зони та ґрунти:
1)сельва А) червоно-коричневі ґрунти
2) савани і рідколісся Б) червоні родючі ґрунти
3) пампа В) сіроземні ґрунти
4) пустелі Г) червоно-жовті ґрунти.
7. Встановити відповідність між територією Південної Америки та типами клімату:
1) гори Анди А) тропічний вологий
2) схід Бразильського плоскогір’я Б) тропічний
3) крайня північ материка В) субтропічний вологий
4) Ла-Платська низовина Г) високогірний.
8. Записати назви географічних об’єктів з півдня на північ:
А) Бразильське плоскогір’я ; Б) Гвіанське плоскогір’я;
В) Патагонія; Г) Амазонська низовина.
9. Запишіть номери назв географічних об’єктів, які відповідають Південній Америці і Австралії:
1) мис Південний; 2) Анди; 3) Карибське море; 4) затока Карпентарія;
5) Аргентина; 6) Гвіана; 7) пекарі; 8) колібрі; 9) собака динго; 10) річка Дарлінг;
11) Амазонка; 12) Атакама.
10. Припустіть, які зміни відбулися б у природі материка, якби гори Анди були розташовані вздовж східного узбережжя.
ВАРІАНТ 2
1. Крайня південна точка материка Південна Америка:
А) мис Галлінас; Б) мис Кабу-Бранку; В) мис Паріньяс; Г) мис Фроуерд.
2. Дослідження Північних Анд і басейну річки Оріноко провів:
А) А. Веспучі; Б) А. Гумбольд; В) Ф. Орельяна; Г) Ф. Магеллан.
3. Найбільша за площею рівнина світу:
А) Амазонська низовина; Б) Гвіанське плоскогір’я;
В) Бразильське плоскогір’я; Г) Ла-Платська низовина.
4. Нащадків від шлюбів європейців і негрів називають:
А) метиси; Б) мулати; В) самбо; Г) індіанці.
5. Нутрія – тварина природної зони:
А) сельви; Б)пампи; В) пустель; Г) саван.
6. Встановити відповідність між назвами країн та їх столицями:
1)Перу А) Сантьяго
2) Чилі Б) Каракас
3) Венесуела В) Ліма
4) Уругвай Г) Монтевідео.
7. Встановити відповідність між територією Південної Америки та типами клімату:
1) Гвіанське плоскогір’я А) тропічний пустельний
2) захід Анд Б) субтропічний вологий
3) Ла-Платська низовина В) континентальний помірний
4) Патагонія Г) субекваторіальний.
8. Записати назви географічних об’єктів з півночі на південь:
А) Амазонська низовина; Б) Патагонія; В) Бразильське плоскогір’я;
Г) Оріноцька низовина.
9. Запишіть номери назв географічних об’єктів, які відповідають Південній Америці і Австралії:
1) пампа; 2) вулкан Котопахі; 3) самбо; 4) Мюррей; 5) місто Канбера; 6) Великий Бар’єрний риф ; 7) озеро Ейр; 8) Велика пустеля Вікторія; 9) Аргентина;
10) Оріноцька низовина; 11) Анхель; 12) Патагонія.
10. Поясніть особливості расового складу населення Південної Америки.
ВАРІАНТ 3
1. Крайня північна точка материка Південна Америка:
А) мис Галлінас; Б) мис Кабу-Бранку; В) мис Паріньяс; Г) мис Фроуерд.
2. Екватор перетинає материк:
А) посередині; Б) у північній частині; В) у південній частині.
3. Річка Оріноко найбільш повноводна:
А) у лютому-березні; Б) у грудні; В) у липні-серпні; Г) протягом усього року.
4. Нащадків від шлюбів корінних жителів материка та переселенців з Європи називають:
А) метиси; Б) мулати; В) самбо; Г) індіанці.
5. Пекарі і тапіри є мешканцями:
А) сельви; Б)пампи; В) пустель; Г) саван.
6. Встановити відповідність між назвами країн та їх столицями:
1) Болівія А) Бразилія
2) Парагвай Б) Сукре
3) Колумбія В) Асунсьйос
4) Бразилія Г) Санта-Фе-де-Богота.
7. Встановити відповідність між територією Південної Америки та типами клімату:
1) Патагонія А) екваторіальний
2) Бразильське плоскогір’я Б) високогірний
3) Анди В) морський помірний
4) Амазонська низовина Г) субекваторіальний.
8. Записати назви географічних об’єктів з заходу на схід:
А) Амазонська низовина; Б)Анди; В) Бразильське плоскогір’я;
9. Запишіть номери назв географічних об’єктів, які відповідають Південній Америці і Австралії:
1) Анди; 2) сельва; 3) озеро Тітікака; 4) гора Костюшко; 5) водоспад Ігуасу;
6) Великий Вододільний хребет ; 7) мулати; 8) гора Аконкагуа; 9) ріка Дарлінг;
10) місто Сідней; 11) Бразильське плоскогір’я; 12) Велика Піщана пустеля.
10. Чим пояснюється той факт, що населення материка зосереджене вздовж східного узбережжя.
ІV. Перевірка практичних робіт за всю тему.
V. Домашнє завдання.
Написати твір-есе на тему: «Культура інків», «Озеро Тітікака - найбільше високогірне озеро», «Амазонка – найповноводніша річка планети».