Тема: Підсумковий урок з теми «Прикметник»
Мета: поглиблювати знання учнів про роль прикметників у мовленні, про зв'язок прикметників з іменниками, вчити розпізнавати прикметники, ставити до них питання; узагальнити знання учнів, здобуті при вивченні теми «Прикметник», учити застосовувати теоретичні знання на практиці; розвивати мовлення учнів та інтерес до вивчення української мови; виховувати любов та повагу до книги, рідної мови, рідної країни.
Обладнання: куб, картки із завданнями, кубики лего, малюнки, ноутбук.
Тип уроку: урок узагальнення знань, вмінь, навичок
Хід уроку
І.Етап орієнтації
Ось дзвінок вже пролунав,
Працювати час настав.
На уроці не лініться
І знаннями поділіться.
Привітання до гостей.
У нас сьогодні незвичайний урок,до нас завітали гості.
Поверніться привітайтеся з гостями.
Добрий день!
У добрий час,
Радо ми вітаєм Вас!
Всі за парти ми сідаєм
До роботи приступаєм.
Створення емоційної ситуації
ІІ. Етап цілепокладання
1.Визачення теми та мети уроку
- Скажіть, будь ласка, хто перший помічник у нашому навчанні?
- Так згодна, це наш підручник, книжка, наш порадник і помічник.
Сьогодні на уроці я вам пропоную створити Книгу Знань «Прикметник». Працюючи над нею, ми пригадаємо все вивчене про цю частину мови, розширимо знання про її роль у мовленні.
2.Ознайомлення з планом роботи
- Пропоную вам такий зміст книги.
ІІІ. Етап проектування
10.Оцінювання роботи
ІV. Етап виконання плану діяльності
Індивідуальна робота 2 учнів на дошці
Але перед початком нашої роботи, хочу запросити 2 учнів працювати на дошці.
Завдання : утворити від кожного іменника прикметник.
Україна пісня
Мова верба
калина вишиванка
Підсумок: Оцінки за роботу
Завітав сьогодні в клас
Знову на урок до нас
Кубик, діти, не простий
Кубик, діти, чарівний.
Він доріжку прокладає
Знання про прикметник перевіряє.
Завдання:
Він прикмети називає -
всі ознаки визначає .
Розуміється на всьому:
Який смак в кого буває,
і за кольором впізнає,
і за розміром, і віком,
яким стане чоловіком.
Почуття він розпізнає,
про характер думку має,
слово точно добирає
прикмет багато дуже має.
Використання прикметників у мовленні робить наше мовлення образним, емоційним, яскравим.
3. Каліграфічна хвилинка.
Урок продовжим без зупинки
з каліграфічної хвилинки.(Пригадати правила сидіння під час письма)
Мм ова Мова ( Алгоритм написання Мм)
(цікаві факти про українську мову)
5.Малюнковий диктант
- Пропоную вам малюнковий диктант. До малюнка доберіть відповідну ознаку, утворене словосполучення запишіть.
Висновок
7. Гра «Запереч мені»
- Наступна сторінка нашої книги гра «Запереч мені»
- Я називаю слова ознаки, а ви мені повинні мені заперечити протилежним словом – ознакою:
Злий - … ( добрий)
Веселий - … (сумний )
Гіркий - … (солодкий)
Високий – …(низький )
білий - чорний
твердий -… ( м’який)
- Скажіть, будь ласка, слова які ми добирали мають протилежне значення чи близьке?
- В українській мові слова, що мають протилежне значенням називають антонімами
Отже, до прикметників у мовленні ми можемо добирати протилежні прикметники за значенням. Це для того , щоб робити наше мовлення більш яскравим, точним, різноманітним, ….
Неперевершено!!! Впоралися ще з однією сторінкою.
8.Фізультхвилинка музична
- Підійшов час нам відпочити
9.самостійна робота
Для створення наступної сторінки нам необхідно попрацювати в парах.
- Прочитайте першу групу; другу; третю;Визначити рід прикметників(лего)
Слова близькі за значенням в українській мові називаються синонімами.
Ці слова допомагають робити наше мовлення більш різноманітним.
Гра’’Карусель’’
Робота з підручником
Виконання вправи
V. Контрольно-оцінювальний етап
Оцінювання роботи на уроці за допомогою лего
Ось і пролунав дзвінок -
Закінчився наш урок.
За роботу по заслузі
Щиро дякую вам, друзі.